66 metų Williamas Burnsas sušildė milijonų širdis po to, kai nuotraukoje buvo užfiksuotas jautriai apsikabinęs su būsimuoju Anglijos karaliumi per savo vizitą Glazge. Jaudinanti akimirka įvyko Kembridžo kunigaikščiui ir kunigaikštienei pasveikinus karališkuosius gerbėjus Kenishede, trečiadienį jiems leidžiantis į pirmąją savo dviejų dienų kelionę po šalį, rašo „Daily Mail“.
Tačiau vizito metu princas Williamas pažeidė karališkąsias taisykles, atsisakydamas formalumų ir pasidalydamas apkabinimu su jausmingu ponu Burnsu. Jis taip pat sustojo pasidaryti asmenukės su vyro žmona Ellen.
Ponas Burnsas, senelis ir socialinio būsto gyventojas, gyvenantis Kenishede, kaimynystėje į pietus nuo Glazgo, sakė, kad jį itin sujaudino jausminga akimirka, kuri priminė, kad „sūnaus ir tėvo apkabinimą“. Ši akimirka buvo ypač svarbi ponui Burnsui, šešių vaikų tėvui, kuris kartą susipyko su vienu iš savo sūnų per incidentą, dėl kurio jis buvo iškeldintas. Iškeldinimas, dėl kurio ponas Burnsas trumpam tapo benamis, įvyko po tragiškos jo pirmosios žmonos Jean mirties, kuri mirė jam ant rankų.
Taigi, paklaustas apie emocinį apsikabinimą su princu Williamu, J. Burnsas atsakė: „Aš esu senelis. Toks jausmas, lyg sūnus apkabintų tėvą. Taip jis mane apkabino. Tiesą sakant, nesitikėjau tokio dalyko ir man tai buvo postūmis. Niekada nieko panašaus nejaučiau per visą savo gyvenimą“.
Dabar jau išėjęs į pensiją buvęs virėjas pirmą kartą persikėlė į šį rajoną, kai jam buvo devyneri. Jis gimė Rottenrow gimdymo namuose, prieš tėvams sugrįžtant į Highlands.
„Su mama grįžome į Glazgą, kai man buvo šešeri. Tai buvo po to, kai mirė mano tėvas, – sakė jis. – Ji gavo namą kitoje vietoje, kur dabar gyvenu, ir dirbo muilo fabrike. Prieš man gimstant mano brolis Stephenas gimė neįgalus, o mirė sulaukęs 30-ies. Aš taip pat esu šiek tiek neįgalus. Patyriau insultą ir keletą širdies smūgių. Aš sergu Raynaud liga, dėl kurios mano pirštų galai pamėlynuoja, o krūtinę labai spaudžia. Man gresia tolimesnės širdies problemos, todėl turiu būti atsargus, bet vis tiek esu čia.
Vaikystėje iki tol nešiojau kiltą, bet kai atvykau į Glazgą, mama man davė kelnes. Aš turėjau išmokti anglų kalbą ir man gerai sekėsi mokykloje“.
Ponas Burnsas studijavo elektroniką Glazgo Cardonaldo koledže, prieš pradėdamas dirbti televizorių nuomos kompanijoje DER. Jis taip pat dirbo virėju kinų restorane. Kai jam buvo 17 metų, jis vedė savo gyvenimo meilę, savo pirmąją žmoną Jeaną Edie. „Ji pastojo, ir aš turėjau ją vesti“, – juokdamasis sakė ponas Burnsas. „Aš įsimylėjau merginą ir ji taip pat mylėjo mane. Mes susituokėme 1970 m.“.
Tačiau po 30-ies metų santuokos žmona tragiškai mirė. „Mano pirmoji meilė mirė ant mano rankų, mes buvome susituokę 30 metų“, – sakė ponas Burnsas, šešių vaikų tėvas.
Pora užaugino šešis vaikus – Michelle, James, Adele, Stephanie, Kerry ir įsūnį Matthew. Jis turi 25 anūkus. „Matthew buvo Jean sūnus, bet aš jį priėmiau kaip savo“, – sakė ponas Burnsas. Netrukus vyrui reikalai pablogėjo, jis vėliau buvo iškeldintas iš namų, kuriuose per santuoką gyveno su Jean. G. Burnsas sakė, kad buvo iškeldintas po to, kai vienas iš jo sūnų gavo keturis įspėjimus dėl antisocialaus elgesio, dėl kurių kilo ginčas tarp jo ir sūnaus, kurį jis taip pat vėliau apibūdino kaip savo žmonos vaiką.
Kalbėdamas apie iškeldinimą, jis pasakė: „Manęs iškeldinti atėjęs vyras nuolat atsiprašinėjo, bet aš jam sakiau, kad jis tiesiog dirba savo darbą“. Tačiau poną Burnsą sėkmė greitai vėl aplankė ir jis greitai apsigyveno pas savo dabartinę žmoną Ellen, kuri jį priėmė, kai jis buvo pačioje blogiausioje būklėje. Vėliau pora susituokė ir lieka kartu iki šiol. „Sutikau Ellen ir po iškeldinimo paklausiau jos, ar galėčiau gyventi pas ją, o tada mes susituokėme“, – sakė jis.
Ponas Burnsas, dabar kenčia nuo lėtinės plaučių būklės emfizemos, plaučių sutrikimo, kai pažeidžiami oro maišeliai, vadinami alveolėmis. Tai sukelia dusulį, o kai kartu su lėtiniu bronchitu yra dažnai gyvenimą apribojanti būklė – lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL). Aštuntojo dešimtmečio pabaigoje vietiniuose laikraščiuose M. Burnsas buvo išvadintas didvyriu, kai jis persekiojo mačetėmis ginkluotų banditų gaują, planavusią apiplėšti vietinę Azijos savitarnos parduotuvę. Nepaisant sunkaus gyvenimo, J. Burnsas išlieka optimistiškas ir susitikimą su princu Williamu apibūdina kaip „paskatinimą“.
„Galvojau, kad eisiu pasižvalgyti. Mano žmona buvo ten, o aš stovėjau kalbėdamas su žmonėmis, kurie mane gerai pažįsta, nes esu vienas ilgiausiai čia gyvenančių žmonių. Pamačiau Kate ir pagalvojau, kad ji nuostabi. Ji labai graži. Stovėjau su žmona, kai Williamas priėjo prie minios. Nusprendžiau susitikti su vaikinu ir nuėjau paspausti jo ranką, kai jis paklausė mano vardo. Kai pasakiau jam, kad mano vardas yra Williamas, jis pasakė: „Mano vardas taip pat yra Williamas“. Aš pasakiau: „Aš tai žinau“, ir jis nusijuokė.
Jis uždėjo ranką man ant peties ir tada apkabino. Buvo gan emocinga. be galo apsidžiaugiau.“
Ponas Burnsas taip pat negailėjo pagyrų princui, kuris, pasak jo, taps „puikiu karaliumi“. Papasakojau jam apie būsto bendriją, teikiančią saugius namus žmonėms, ir jis pasakė, kad tai buvo fantastiška. Jis dar nėra karalius, bet jis bus geras Škotijos ir visos JK karalius.“ Jo žmona Ellen taip pat atskleidė, kad Williamas juokavo su ja, kad ji nežinojo, kaip naudotis mobiliuoju telefonu, kai paprašė jo padaryti asmenukę. Tada princas padarė jai brangų kadrą. Ellen sakė: „Paklausiau princo, ar galėčiau su juo nusifotografuoti, ir jis pasakė: „Nesijaudinkit. Jūs nežinote, kaip naudotis telefonu, ar ne?“. Tada jis paėmė telefoną ir padarė asmenukę.“