Vis dėlto naujausia lūpų mada privers išsižioti visus – ar tai tikrai grožis?
Naujausios lūpų mados pavadinimas – „velnio“ arba „aštunkojo“ lūpos. Jos sukuriamos naudojant hialurono užpildą, tačiau stengiamasi medžiagą paskirsyti taip, kad lūpos būtų tarsi vingiuotos.
Užsienio žiniasklaidoje rašoma, kad ši mada, tikėtina, prasidėjo Rusijoje, o dabar tokių lūpų pavyzdžių gausu visame „Instagram“ tinkle.
Medikai šią, naujausią madą, vadina nenatūralia ir netgi pavojinga. „Anatomiškai šitaip keisti lūpų formos negalima. Galima paaštrinti tam tikras lūpų kontūro vietas, bet tai – tiesiog nenatūralu“, – sakė specialistė pridėdama, kad tokiu būdu moterys gali sukelti sau daugiau problemų ir skausmo.
Tiesa, net ir pats lūpų putlinimas gali sukelti nepageidautinų rezultatų. Kosmetine plastine chirurgija užsiimantis gydytojas Tijionas Esho užsienio žiniasklaidai atskleidė dar negirdėtus faktus apie lūpų putlinimą.
Infekcijos, apakimas ar net insultas – visa tai gali būti prasto lūpų putlinimo pasekmė.
„Baisiausia tai, kad daugelis nė nežino, kad jie su visu tuo gali lengvai susidurti“, – sako jis.
T. Esho tikinimu, vis daugiau moterų nori putlintis lūpas dėl socialinių tinklų ir ten naudojamų filtrų, o ypatingai – „Snapchat“.
Negana to, gydytojas sulaukia nemažai žmonių, kurie prieš pasigražindami atneša tam tikros žvaigždės nuotrauką ir prašo, kad taptų kuo įmanoma panašesni į ją. Dažniausiai tai būna garsiojo Kardashian klano atstovių fotografijos.
Tiesa, kartais pacientai atneša ir savo pačių nuotraukas, pagražintas filtrų.
Dėl šios priežasties, anot gydytojo, nemažai žmonių nusprendžia eiti gražintis pas žmones, kurie tai daro neprofesionaliai, nėra baigę mokslų ir nežino, kaip tiksliai turėtų atlikti procedūrą.
Kai kuriose šalyse tokie lūpų ir kitų kūno vietų užpildai nė nėra laikomi medicinine priemone: „Vadinasi, kad kai kurie žmonės gali lengvai išsisukti be jokių sunkumų, tačiau pridaryti nepataisomos žalos“.
T. Esho siūlo visuomet sumokėti daugiau, tačiau savo kūną patikėti tik tikriems savo srities profesionalams. „Kaip medikas, aš visuomet esu pasiekiamas – jei nutiktų kažkas negero, mano pacientai visuomet lengvai gali su manimi susisiekti. Taip pat už tokius dalykus aš net galėčiau prarasti savo licenciją. Neprofesionaliems tuo užsiimantiems žmonėms visa tai negresia“, – liūdesio neslepia vyras.
Taip pat jis užsiminė, kad nors daugelis ryžtasi tokiems procedūroms vos sulaukę 18 metų, reikėtų gerai pagalvoti, ar verta, mat veidas, anot gydytojo, vis dar keičiasi iki 21 metų.