„Phones 4u“ įkūrėjas Johnas Caudwellas papasakojo apie savo asmeninį taupumą, nepaisant to, kad turi daug lėšų, įskaitant tris dvarus Londone, Stafordšyre ir Monake.
Praėjusių metų „Sunday Times“ turtingiausių Didžiosios Britanijos žmonių reitinge J. Caudwellas užėmė 109 vietą, t. y. aštuoniomis pozicijomis aukščiau nei 2023 m.
Tačiau jis vis dar jaučia būtinybę skristi kuo pigiau, kai keliauja į užsienį, atskleidė duodamas interviu ITV laidai „Good Morning Britain“.

Įspėjo, kaip dalinsis turtą
Be to, Birmingeme, Stafordšyre gimęs verslininkas viešai įspėjo savo septynis vaikus, kaip bus padalintas jo turtas, kai jis mirs.
Prieš praėjusių metų liepos mėn. vykusius visuotinius rinkimus J. Caudwellas buvo Konservatorių partijos rėmėjas, o vėliau perėjo prie JK premjero Keiro Starmerio leiboristų.
S. Caudwellas anksčiau yra pasakojęs, kad vis dar skutasi galvą ir barzdą žirklutėmis, vyno buteliui retai išleidžia daugiau nei 30 eurų ir mieliau važiuoja dviračiu, nei važiuoja taksi.
Jis taip pat turi tris namus, jachtą, sraigtasparnį ir prabangių automobilių parką.
1987 m. J. Caudwellas įsteigė „Midlands Mobile Sales“, kuri 1996 m. tapo „Phones 4U“, o 2006 m. įmonę pardavė dviem privataus kapitalo įmonėms ir į savo kišenę susižėrė 1,5 mlrd. eurų.
Jis buvo 25 metus vedęs Kate McFarlane, o 2001 m. išsiskyrė. Jiedu susilaukė trijų vaikų.
Vėliau jis susilaukė dukters su smuikininke Jane Burgess ir sūnaus su buvusiu modeliu Claire Johnson, o 2014 m. jų 15 metų trukę santykiai nutrūko.
Dabartinė jo partnerė yra lietuvė, buvusi olimpietė dviratininkė Modesta Vžesniauskaitė, kuri 2021 m. kovą pagimdė sūnų Williamą, o 2023 m. kovą – dukrą Isabellą.
Vis dėlto jis viešai atskleidė, kad po mirties 70 proc. savo turto paliks labdarai – ragindamas savo atžalas „užsidirbti savo pinigus“.
Jis taip pat papasakojo, kaip „easyJet“ oro linijų darbuotojai stebisi matydami jį skrendant pigesniu variantu.
R. Caudwellas sukėlė GMB vedėjų Richardo Madeley ir Charlotte Hawkins juoką, kai pasakė: „Kai kuriais atžvilgiais gyvenu labai privilegijuotai ir prabangiai, kai kuriais atžvilgiais esu gana taupus, kaip jums pasakys „easyJet“ keleiviai.
Visą laiką ten skrendu už 50 ar 100 eurų.
Iš tikrųjų esu turtingumo ir taupumo dichotomija, bet vis dar stoviu tvirtai ant žemės, o mano pagrindinis interesas – padėti pasauliui tapti geresne vieta.“
Atskirame interviu „Sky News“ jis daugiau kalbėjo apie tai, kur nukeliaus jo palikimas, ir užsiminė, kad jo vaikai jau žinojo jo ketinimus.
Paklaustas, kaip jie jaučiasi palikdami 70 proc. savo turto labdarai, J. Caudwellas atsakė: „O, jie visiškai patenkinti, nes nuo mažens jiems sakiau, kad viskas atiteks vargingiau gyvenantiems žmonėms, kad jie turės dirbti, kad pragyventų.
Tokia mano filosofija. Žinote, aš noriu, kad visi mano vaikai būtų laimingi, sėkmingi, jei jie to nori. Palikti pasaulį geresnį, bet patiems užsidirbti pinigų ir turėti kažką savo.“
Paklaustas, ar kiti milijardieriai „savanaudiškai elgiasi su savo turtais“, J. Caudwellas atsakė: „Taip, daugelis taip elgiasi“.
Anksčiau socialiniuose tinkluose J. Caudwellas yra dalijęsis savo palankumu „easyJet“, taip pat pasakojo, kad 2020 m., kai buvo uždarytas oro uostas, jų lėktuvai jautėsi „šiek tiek kaip privatus lėktuvas, turint omenyje, kiek nedaug keleivių buvo, kai Europai smogė pandemija.
Prieš 2019 m. visuotinius rinkimus J. Caudwellas buvo vienas didžiausių torių rėmėjų, kuris Boriso Johnsono kampanijai skyrė 500 000 eurų.
J. Caudwellas užaugo Stoke-on-Trent mieste kaip inžinerinių produktų pardavėjo ir motinos, kuri dirbo pašte, kad sudurtų galą su galu, sūnus.
Caudwellas atsisakė abitūros egzaminų ir tapo „Michelin“ pameistriu, kelerius metus dirbo inžinerijos meistru ir įgijo mechanikos inžinerijos aukštąjį išsilavinimą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!