Naujienų portalui tv3.lt Agnė papasakojo ne tik apie santykius su Matu, bet ir apie savo gyvenimą. Gan vyriškoje aplinkoje dirbanti moteris neslepia, kad į tokią aplinką įsilieti buvo nemenkas iššūkis.




„Manau, kad ne tik man, bet ir daugeliui moterų, kurios bando prasimušti į technines sritis, kuriose dominuoja vyrai, nėra lengva užduotis. Tai labai matosi ir man studijuojant kibernetinio saugumo magistro studijose, kur taip pat gausu vyrų. Lygiai taip pat darbinėje aplinkoje, darbo paieškų aspektu moterims tikrai nelengva.
Bet manau ir mano ėjimas, mušimasis į šią aplinką galėtų atverti daugiau durų, galimybių moterims, kurios planuoja, vis dar nedrąsiai svarsto studijuoti technologijų srityje. Mano tikslas yra pamotyvuoti, padrąsinti“, – teigia Agnė.
Nori siųsti žinutę
Per savo gyvenimą, dirbdama su įvairiais verslais, Agnė susidūrė su įvairiais lyčių iššūkiais ir teigia, kad dėl to jai apie tai svarbu kalbėti.
„17-os metų pradėjau savo verslą ir jau tada susidūriau su kliūtimis, kai buvo primetami stereotipai, kad jaunas žmogus, o ypač moteris, negali kurti savo verslo. Nepaisant to, vysčiau jį. Kada nusprendžiau išeiti iš švietimo ir keisti profesiją, studijuodama susidūriau su tais pačiais stereotipais – moterys nebuvo labai laukiamos ir noriai priimamos. Nepaisant to judėjau toliau.
Nusprendusi, kad noriu pilnai pasinerti į technologijas, priėmiau vieną sunkiausių savo gyvenimo sprendimų – parduoti savo švietimo verslą ir nerti stačia galva į magistro studijas“, – tikina pašnekovė.
Visgi šiandien ji dar nepasiekė tos savo versijos, kuria norėtų tapti.
„Vis dar esu kelyje, vis dar einu į priekį, nepaisydama sunkumų. Jaučiu, kad moterims šioje srityje nėra lengva. Buvo laikotarpis, kai moterų lyderystė sparčiai žengė į priekį ir sulaukė daug dėmesio.
Tačiau dabar atrodo, kad viskas kiek aprimo – atsiranda nauji judėjimai prieš moterų lyderystę Amerikoje ir Vakarų Europoje, raginantys vėl moteris grąžinti į virtuvę. Atrodo, tarsi ta kreivė pradėjo leistis žemyn, bet tikiuosi, kad ir toliau artėsime prie subalansuoto lyčių atstovavimo įvairiose srityse“, – sako Agnė.
Užgriuvęs dėmesys
Daug daugiau žmonių pašnekovės balsą išgirdo būtent jai prisistačius kaip antroji Mato Maldeikio pusė.
Po to, kuomet Agnė ir Matas viešai prabilo apie savo santykius, moteris sulaukė ne tik palaikymo, bet ir kritikos. Žmonių dėmesys ją tiesiog užgriuvo.
„Prisipažinsiu, man tikrai buvo netikėtas tas didelis pliūpsnis dėmesio. Tačiau dabar prie jo pradedu priprasti ir netgi matyti, kad tai yra galimybė visuomenei nešti žinutę apie kibernetinį saugumą, grėsmes vaikams ir jų duomenims internete. Jaučiu, kad žmonės mane pradeda labiau girdėti.
Vienintelis dalykas, ko iš tiesų bijau, kad antraštės apie mano ir Mato santykius žmonėms yra įdomiau nei mano siekiamos skleisti žinutės apie vaikų saugumą internete. Visgi jei kažkiek prisidėsiu prie tėvų švietimo šiomis temomis, būsiu laiminga“, – šypteli Agnė.
O su Matu juos suvedė bendri darbiniai projektai: „Su Matu mus suvedė darbas, susitikimai bendruose renginiuose, diskusijos apie tai, kaip dirbtinis intelektas keis pasaulį. Šią temą nagrinėju daugiau per technologinę prizmę, o Matas – per politinę.“
Lyderių charakteriai
Ne paslaptis, kad Seimo nariai sulaukia nemažai visuomenės dėmesio ir spaudimo, tad psichologinės stiprybės jie turi turėti nemažai.
„Iš arti pamačiau, kiek psichologinio tvirtumo reikalauja politiko darbas. Nuotaikos visuomenėje, spaudos dėmesys reikalauja daug nervų. Tačiau mažai kas pagalvoja, kad dažnai dar didesnį emocinį spaudimą patiria politiko antrosios pusės, jų vaikai. Politikams dažnai lengviau priimti kritiką nei ją girdintiems jų artimiesiems.
Mums šiuo atveju galbūt lengviau, nes abiejų charakteriai tvirti. Mes papildome vienas kitą. Dėl to nesuderinamumų tikrai nekyla, tai tik užveda judėti į priekį“, – šypteli ji.
Aktyvus laisvalaikis
Nors ir didelę laiko dalį pora praleidžia darbuose, laisvalaikį jie mėgsta leisti aktyviai – gamtoje, dažnai ir kartu.
„Abu esame labai paskendę darbuose. Mato visas gyvenimas yra politika ir darbas. Jis dažnai kelionėse po Lietuvą, vyksta į tolimiausias vietas, į kurias kiti politikai net nevažiuoja. Ir tikrai dažnai grįžta naktimis.
Aš taip pat esu užimta darbais ir mokslais, bet, aišku, randame mes to laiko. Mėgstame su juo išeiti pasivaikščioti, pakvėpuoti grynu oru, skaniai pavalgyti. Kiek leidžia laisvalaikis, mėgstame jį leisti aktyviai – pasportuoti, pažaisti tenisą. Abudu taip pat daug skaitome, bet sunku pasakyti, ar tai darbas, ar laisvalaikis. Šiuo metu abu rašome knygas iš savo sričių, dėl to mažai laiko lieka skaityti apkalbas apie mus“, – dalijasi Agnė.
Visgi, kaip pastebi moteris, jų laisvas laikas visiškai persipynęs su darbais, tad skirtį tarp jų kartais sudėtinga nustatyti.
„Man netgi būtų sunku pasakyti, kur yra mūsų darbas, o kur asmeninis gyvenimas. Kartais atrodo, kad mes jo neturime.
Net jei mes kažkur išeiname, vakarieniaujame – pokalbio temos dažnai sukasi apie politiką. Man tai didelis pasikeitimas, nes anksčiau jos vengiau, buvau visiškai apolitiška. O dabar pradedu suprasti jos veikimo principus ir turiu pripažinti, kad ji visai įdomi. Joje daug psichologijos“, – apie gluminantį asmeninio ir darbinio gyvenimo skirties nebuvimą kalba pašnekovė.
Visgi nors dabar Agnė gyvena ganėtinai „politiškoje“ aplinkoje, ji neslepia, kad į šią sritį ji net neturi jokių minčių pasukti.
„Tikrai nenoriu ir neplanuoju į ją sukti, nes manau, kad tai beprotiškai sunkus darbas. Politika Lietuvoje dažnai nėra suvokiama kaip viešasis interesas siekti bendrų, geriausių sprendimų žmonėms, bet veikiau kaip nešvari galios kova. Problema ir tai, kad daugelis lietuvių apskritai nelaiko politikų žmonėmis.
Manau, kad politika yra vienas nedėkingiausių darbų ir dėl to net neturiu minčių į ją pasukti. Matydama iš arti, kiek Matas yra atsidavęs savo darbui, drįsčiau teigti, kad politikai yra nusipelnę daug daugiau pagarbos“, – teigia ji.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!