Ceremonijos metu visuomenei atskleisti visi ryškiausi per pastaruosius metus įvairiose apdovanojimų kategorijose pasižymėję kūrėjai.
Renginių, muzikos projektų organizatorius, atlikėjų vadybininkas ir M.A.M.A. asociacijos pirmininkas Martynas Tyla prieš renginį naujienų portalui tv3.lt tikino, kad šie metai muzika buvo dosnūs.
„Šiuo metu visa muzika yra populiari. Šiuolaikinėje muzikos rinkoje susiklosčiusi tokia situacija, kad ypač antroje metų pusėje dominuoja būtent popmuzika. Tai matome pagal atlikėjus – Jessicą Shy, Nataliją Bunkę, kurios renka pilniausias arenas. Be abejo, labai stipri alternatyva. Labai daug atlikėjų, kūrėjų yra toje srityje ir muzikos yra didžiulis pasirinkimas. Tai labai gerai, nes žmonės ieško savito braižo ir saviraiškos“, – kalbėjo M. Tyla.
Ne tokie derlingi metai
Tiesa, kai kuriose kategorijose nebuvo ryškių atlikėjų, kurie neabejotinai išsiveržė kaip nenuginčijami lyderiai.
„Galbūt šiemet šiek tiek nuvylė hiphopas, buvo sunku surasti pakankamą kiekį kokybiškos ir geros muzikos, neturėjome ryškių lyderių. Galiu pasakyti, kad didžiulis pasirinkimas ir roko muzika. Taip pasakius, tikroji ir senoji muzika pradeda atgimti.
Bendrai paėmus, per metus buvo išleista daug naujų įrašų, albumų ir kasmet laukiame, kada lietuviai prasiverš Vakaruose. Toks ir yra mūsų tikslas – populiarinti atlikėjus čia, kad kuo daugiau juos pastebėtų užsienyje“, – sakė pašnekovas.
„Ypatingų proveržių ar naujienų šiemet nematėme. Praeitais metais matėme dj nevykele, šiemet tokių didžiulių proiveržių nematysime. Bendrai paėmus šie metai nėra tokie derlingi, kokie buvo praeiti. Bet tai natūralu, nes kiekvieni metai iš eilės už kitus negali būti geresni.
Tokių ryškių hitų, kaip kad Justino Jaručio ir Jessicos Shy „Rugpjūtis“, Jazzu „Vasara“ ir Vaido Baumilos „Kunigunda“, kai net nereikėjo galvoti, kokie kūriniai tarpusavyje konkuruos, šiemet nebuvo. Pasižiūrėsime, kurie kūriniai papuolė į penketukus.“
Gerėjanti muzikos kokybė
Kalbėdamas apie lietuviškos muzikos priartėjimą prie vakarietiškos, M. Tyla tikina, kad Lietuvoje kasmet vis gerėja muzikos kokybė.
„Ypač yra paaugusi mūsų muzikos kūrėjų, prodiuserių muzikos kokybė, kartais ji pilnai atitinka vakarietišką ir ją net lenkia. Tai reiškia, kad jaunimas išmoko dirbti su programomis, atsirado daugiau finansinių galimybių, kitų resursų. Tas džiugina.
Aišku, ne iš kiekvieno jaunuolio išeis muzikos prodiuseris, bet keletas iš šimtų Lietuvos rinkoje tikrai sublizgės, – pažymėjo vyras. – Tuo labiau, kad turime didžėjinėje srityje atlikėjų, tokių kaip Ten Walls, kurie tarptautinėje rinkoje buvo matomi jau anksčiau. Jau šiokie tokie žingsneliai į tarptautinę rinką buvo padaryti. Bet norint lietuviškos Taylor Swift ar Harry Styles, reikės tikrai pasitempti – tai didžiuliai finansai.“
Bus naujienų
M. Tyla intrigavo, kad nominacijos pažers ir naujienų: „Nominacijose išgirsime naujų pavadinimų žmonėms. Kasmet yra maloniausia, kada nominacijose išgirstame naujus vardus ir išgirstame iš žmonių nuostabą, iš kur jie atsirado. Mes tuos atlikėjus populiariname, viešiname, ir suteikiame galimybę žmonėms jų pasiklausyti, su jais susipažinti.“
O kokia gi geidžiamiausia atlikėjų nominacija? „Kiek žinau, kiekvienam atlikėjui viduje svarbiausia nominacija yra Metų albumas. Ši nominacija dažniausiai būna didžiulės komandos darbas – į tai įeina dainos, singlai. Tai atlikėjo metų vizitinė kortelė.“
Visgi šiemet muzikos apdovanojimuose M.A.M.A. – esminis skirtumas renkant Geriausio vaizdo klipo nominaciją: „Šiemet tokia naujovė, kad geriausią vaizdo klipą rinks ne M.A.M.A. asociacija, o AVAKA – audiovizualinių menų komisijos, kuri bus sudaryta iš profesionalių režisierių, operatorių, scenaristų. Mes jiems išsakėme tik, mūsų nuomone, geriausių klipų dešimtuką.“