Apie tai šiandien „Tėvai paprastai“ studijoje Lietuvos kino ir teatro aktorius, renginių vedėjas, atlikėjas, tėtis Marius Jampolskis ir dresuotojas, veisėjas, veislyno „Plieninė iltis“ savininkas Skirmantas Ročka. Kalbėsime apie santykius ir gyvenimą tarp tėvų, vaikų ir šunų. Kaip išsirinkti šunį? Ką daryti, kai vaikas jo labai nori? Kaip keliauti ir ar apskritai įmanoma, jei turi augintinių?
Mariaus namuose – keturi augintiniai
„Buvo laikas, – prisimena Marius, – kai namuose buvo net trys šunys ir du katinai.“ Lunai (šuniui – aut. past.) iškeliavus, liko ketveriukė, tai yra du šunys ir du katinai, ir visi – „senamiesčio kilmingieji“, kaip pats juos vadina.
Garsus vyras prisimins ne vieną istoriją, kuri patvirtins, kad neveisliniai šunys ir katės – labai gajūs. Marius visada pirmiausia rinksis ne veislinį gyvūną.
Gyvena kaip nori ir daro, ką nori
Vyro šeimoje katinai ir šunys – visaverčiai šeimos nariai: „Jie pas mus miega lovose, daro ką tik nori, kur tik nori – gyvena visavertį šeimos gyvenimą.“
Marius sako, kad ir dukra gimė „su visu paketu“ – augintiniai buvo šalia jos nuo gimimo, todėl ji kitokio santykio su jais nepažįsta – dukrai natūralu, kad augintiniai yra šeima. Beje, galimybė vaikui augti kartu su augintiniais, anot garsaus vyro, – galimybė tapti geresniam.
Kada galima vaikui žadėti šunį
Anot veisėjo Skirmanto, klasikinis scenarijus – kai vaikai nori šuns, tėvai nuperka šunį vaikams, o atsakomybė juo rūpintis ir lieka tėvams.
„Iš tiesų, – pabrėžia specialistas, – nors, būna, vaikas ir rūpinasi augintiniu, tačiau atsakomybė už jį vis tiek tenka tėvams.“
Pagrindinė priežastis šiandien, kodėl vaiką sunku priversti kažką daryti, – socialiniai tinklai ir apskritai – internetas.
„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.