Liveta Kazlauskienė įsitikinusi – riboti skiepytis nuo Covid-19 atsisakančių žmonių veiklą būtų neteisingas ir protestuoti skatinantis valdžios sprendimas. Visgi, ji tikina pati esanti už skiepus: „Turėtume gerbti ir kitų žmonių pasirinkimą. Neteisinga yra taip, perlenkta lazda liepti kažkam kažką daryti.
Kiekvienas žmogus yra savo gyvenimo kalvis. Valdžia ir taip mums bruka daug savo nuostatų, vis veržia, kaip kilpą ant kaklo. Atsirado daug protestuojančių, nepriimtinos tos nuostatos kylančiai visuomenei. Reiškia, mūsų išrinkti Seimo nariai neatstovauja mūsų interesų.
Aš visada už skiepus. Pasitikiu medicina, pasitikiu mokslininkais. Skiepai padėjo mums išlikti ne vienos pandemijos metu. Bet visuomet sakau, kad represijos, prievarta labai skaldo visuomenę. Aš nesu antivakserė. Tikrai nesu“, – tikina L. Kazlauskienė.
Žinoma moteris pasiūlė ir sprendimą, kaip galima būtų įtikinti vakcinos nuo koronaviruso bijančius žmones pasiskiepyti: „Kiekvienas žmogus geriausiai žino, ką jam geriausia daryti. Jie turi savo priežastis, kodėl nesiskiepija. Gal žmogus dėl savo sveikatos nerimauja? O valstybė net nekreipia dėmesio.
Žmonėms, kurie bijo to skiepo, nerimauja dėl savo sveikatos, turėtų būti atskiros palatos su nuolatine gydytojo priežiūra po skiepijimo. Dvi paras, tris. Tada žmogus pasijustų saugus. Valstybė neša atsakomybę už tą žmogų. O dabar paskiepija žmogų ir paleidžia, pats turi spręsti, kada kreiptis į gydytoją“, – teigia L. Kazlauskienė.
Bijo, kad žmonės neis į koncertus
Muzikantė atvira – naujausias vyriausybės sprendimas greičiausiai neigiamai paveiks jos ir jos vyro Petro muzikinę veiklą. Liveta įsitikinusi – net jei ir atrastų būdą patikrinti galimybių pasus mažų miestelių kultūros centruose, žmonės į renginius tokiomis sąlygomis greičiausiai neis:
„Kaip mes važiuosime koncertuoti dabar? Kas tikrins žmonių galimybių pasus mūsų koncertuose? Kas kultūros centruose įves tą sistemą, tikrins pasų tikrumą? Prigąsdinti žmonės neis į koncertus. Mes ir taip patyrėme didžiulius nuostolius sėdėdami be darbo. Kantriai galvojome įvairias išeitis, kaip išgyventi“, – kalba moteris.
Koronavirusas palietė ir Kazlauskų šeimą – sunkia forma sirgo poros dukra Ingrida Kazlauskaitė. Pasak Livetos, ši patirtis atsiliepė ir moters karjerai: „Kai pasveiko, jai išliko stiprūs išliekamieji reiškiniai, stiprus kosulys, nors jau ir buvo pasveikusi. Plaučiai nualinti buvo. Sulaukė replikų darbe dėl kosulio ir galiausiai buvo atleista. Nors užkrėsta irgi tam pačiam darbe buvo“, – skaudžią patirtį prisimena L. Kazlauskienė.
Mato sąsajų su pabėgėlių krize
Moteris teigia, įžvelgianti sąsajų tarp pandemijos valdymo ir pabėgėlių krizės. Pasak jos, Lietuvos valdantieji neturėjo kištis į Baltarusijos reikalus: „Ta pandemija yra. Mes turime kažkaip susiimti visi bendrai, kad mažintume skaičius. Bet ne tokia prievarta tai turi būti.
Jei mes suprantame ir priimame pabėgėlius iš kitos šalies, suprasdami, kad jie ten blogai gyvena, tai čia irgi tas pats. Žmogus išgyvena dėl savęs, savo vaikų, artimųjų. Juk yra žmonių, mirusių nuo skiepo. Kas už tai atsakys?
Mūsų valdžia dirba ne liaudžiai, o prieš mus. Didelė dalis nežino, ką ir su pabėgėliais daryti. Jeigu iš užsienio siunčia mums lovas pabėgėliams. Ar mes tiek vargšai esame, kad negalime patys tos lovos ar pagalvės nupirkti?
Seimo nariai apie savo atlyginimų susimažinimą pandemijos metu net negalvoja – gyvena pilna koja ir jiems nieko netrūksta. O visuomenė ir sėdi suveržta.
Ši situacija – politinio neraštingumo vaisius. Prisikišo politikai ten, kur neturėjo kištis. Čia yra neatsakingas valdžios žingsnis. Dabar turime sau didžiausius nuostolius ir turėsime dar ir toliau.
Mūsų kova prieš pabėgėlius atsilieps mūsų emigrantams. Jau dabar yra pasisakymų, kad Lietuva kovoja su pabėgėliais, tai mūsų emigrantams yra pasakyta, o ką jūs Anglijoje tada veikiate?“, – svarsto Liveta Kazlauskienė.