• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Mamų radijo“ įkūrėja, restorano „Vaflių namai“ bendrasavininkė, nuomonės formuotoja Laura Mazalienė (32 m.) savo socialinių tinklų paskyrose dažnai dalijasi ne tik savo pačios, bet ir trijų mažamečių vaikų gyvenimo akimirkomis. Visai neseniai moteris nustebino sekėjus pasidalijusi momentais, kaip savo dukreles ir sūnų moko meditacijos praktikų. 

„Mamų radijo“ įkūrėja, restorano „Vaflių namai“ bendrasavininkė, nuomonės formuotoja Laura Mazalienė (32 m.) savo socialinių tinklų paskyrose dažnai dalijasi ne tik savo pačios, bet ir trijų mažamečių vaikų gyvenimo akimirkomis. Visai neseniai moteris nustebino sekėjus pasidalijusi momentais, kaip savo dukreles ir sūnų moko meditacijos praktikų. 

REKLAMA

Su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais Laura sutiko pasidalinti mintimis apie tai, kaip meditacija atėjo ne tik į jos, bet ir į vaikų kasdienybę. 

Pasak moters, kuri šiuo metu studijuoja moderniąją psichologiją, viskas prasidėjo nuo pasinėrimo į šiuos mokslus.

„Kartu su teorija studijose mes turime labai daug praktinių užsiėmimų, kurių metu meditacija yra vienas dažniausiai atliekamų dalykų. Anksčiau nebuvau su tuo susidūrusi, tad iš pradžių žiūrėjau į tai šiek tiek skeptiškai.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi norėjau iš mokslų pasiimti viską, ką jie man suteikia, tad nors ir kiek nedrąsiai, galiausiai prisijaukinau meditaciją“, – istorijos pradžią prisiminė L. Mazalienė.

REKLAMA

Kovoja su liga 

Žinoma moteris atskleidė, kad prieš kelis metus jai buvo diagnozuota migrena su aura – viena iš dviejų pagrindinių migrenos rūšių, kai prieš prasidedant skausmui susiduriama su regos, kalbos ar jutimo sutrikimais. 

Kaip pasakojo pati Laura, ji iki šiol kovoja su šia problema, o jai įveikti yra išbandžiusi įvairiausių būdų: „Žmogus nori greito rezultato, tad aš lygiai taip pat iš pradžių gydžiausi vaistais. Tačiau pradėjusi studijuoti psichologiją tapau sąmoningesnė ir ėmiau ieškoti būdų, kurie padėtų išspręsti ne pasekmę, o ligos priežastį.“

REKLAMA
REKLAMA

Supratusi, kad nebegali ilgą laiką gerti organizmą alinančių vaistų, vieną dieną Laura nusprendė į savo gyvenimą įnešti studijose praktikuotą meditaciją. Moters nuostabai, tą dieną jai nebereikėjo gerti tablečių. 

„Aš vis galvojau, nejaugi toks paprastas dalykas kaip meditacija, gali sustabdyti priepuolį, kurio neįveikia vaistai. Bet aš tikiu, kad migrena yra liga, nulemta psichosomatikos ir norint ją nugalėti, reikia padirbėti su savo vidumi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Labai liūdna, kad mes, XXI amžiaus žmonės, sunkiai randame tam laiko“, – sakė L. Mazalienė. 

Įtraukusi meditacijos praktikas į savo kasdienį gyvenimą, Laura atrado specialias meditacijos korteles vaikams ir lydima smalsumo nusprendė to išmokyti savo mažamečius.

Nors iš pradžių verslininkė baiminosi, kad vaikams tai pasirodys nuobodu, greitai šios praktikos tapo kiekvieno šeimos vakaro ritualu. 

REKLAMA

Vaikų meditacija – tarsi žaidimas

Pasidomėjus, kaip atrodo vaikų meditacijos procesas, L. Mazalienė pasakojo, jog viskas vyksta žaidimo ir bendravimo forma.

„Ant kilimo paskleidžiame meditacijos korteles ir vaikai išsirenka kelias, kurios geriausiai apibūdina jų tos dienos emocinę būklę. Ant kortelių yra užrašyti tam tikri pratimai, ką vaikai turi padaryti ar įsivaizduoti.

Pavyzdžiui, vienas iš pratimų skamba taip: įsivaizduok, jog esi maža pelytė, kuri nori padaryti staigmeną kitai pelytei, tad ji turi lėtai prisiartinti ir tyliai kvėpuoti. Taip bandome suprasti, kas yra lėtas kvėpavimas.

REKLAMA

Kita elementari užduotis – pūsti balioną, bet ne mintyse ar ore, o pilve. Taip vaikai pučia, pučia, kol galiausiai viską išleidžia", – dalijosi nuomonės formuotoja. 

Praturtino kasdienybę

Anot L. Mazalienės, ji buvo labai nustebusi pamačiusi, kaip vaikai mėgaujasi šiuo procesu. Nors iš pradžių žinoma moteris meditavo kartu su penkerių ir septynerių metų dukromis, netrukus prie jų prisijungė ir trimetis sūnus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žinoma, jam tai šiek tiek greičiau nusibosta, bet jis sėkmingai seka sesių pavyzdžiu ir bando viską kartoti. Aš leidžiu vaikams pasirinkti, ar vakare skaitysime pasaką, ar medituosime. Kol kas visi vieningai renkasi meditaciją.

Tiesa, vyras prie mūsų dar neprisijungė, bet tikiu, kad galiausiai padarysime jam gerą įtaką“, – teigė trijų vaikų mama. 

REKLAMA

Išsprendė vaikų problemas

L. Mazalienė atskleidė, jog viena iš jos dukryčių yra labai jautri, dienos eigoje stipriai išgyvena visas emocijas ir nuo streso laižosi lūpytes. Tuo tarpu kita, darželį lankanti dukra, yra linkusi dažnai mirksėti akytėmis.

Lauros tikinimu, meditacija tapo šių problemų sprendimo būdu. 

„Kai vaikai pradeda lankyti mokyklą, pereina į naują klasę ar išgyvena kitą naują etapą, jie patiria stresą, kurio negali iškomunikuoti ar parodyti, o meditacija padeda atsipalaiduoti ir paleisti negatyvius kūno potyrius.

REKLAMA

Tai leidžia vaikams nusiraminti, pabūti su savimi, be to, pastebėjau, kad pagerėjo jų miego kokybė, nes medituojame vakarais.

Aš pati, kai pajaučiu, kad artėja migrena, meditacijos dėka sulaikau priepuolio pradžią. Aišku, ne visada, nenoriu absoliutinti, bet po truputį mokausi ir tikiu, kad su laiku dar labiau patobulėsiu“, – pozityvo neslėpė psichologijos entuziastė. 

Tinklalaidę tėvams kurianti moteris pripažino, kad nors su vaikais į meditaciją žiūri kaip į malonų žaidimą, rezultatams pasiekti reikia nemažai laiko ir pastangų.

Visgi ji džiaugiasi, kad tai tampa gražia ir naudinga šeimos tradicija. 

„Užsienyje netgi yra mokyklų, kuriose pamokos neprasideda be meditacijos. Medituoti reikėtų ne tik tada, kai kažkas nutinka, tai turėtų būti kiekvieno sąmoningo žmogaus kasdienybės dalis“, – tikino L. Mazalienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų