„Norėjau dalyvauti Dakare ir vis dar noriu“, – prisipažino A. Perminaitė, atskleisdama, jog šis tikslas jai tebėra labai svarbus. Mergina šioje srityje sukasi jau beveik 5 metus, todėl per šį laiką įgijo nemažai patirties bei įsitikino, kokių įgūdžių ir ištvermės reikia, norint siekti aukštų rezultatų tokiose sudėtingose varžybose kaip Dakaras.
Ralio pomėgis kilo iš šeimos
Laidos vedėjas N. Šulija, pasitelkdamas astrologiją, siekia nupiešti žinomų žmonių portretus. Peržvelgęs Aistės gimimo ir horoskopo brėžinį, jis susimąstė, kodėl mergina pasirinko būtent ralio sportą, o ne kitą veiklos sritį.
Mergina atvirauja, kad ralio sportas jos gyvenime atsirado savaime – visa jos šeima yra įsitraukusi į šią sritį, tad ir ji natūraliai „įsiliejo“ į šį pasaulį.
„Mes turime verslą „Auto Moto Parkas“, ten nuomojame sportinius automobilius, didelius „Monster truck“ (visureigiai monstrai, – tv3.lt) džipus, su kuriais galima pasivažinėti, ir nuomojame ralio trasą“, – apie šeimos verslą atviravo mergina.
Ji pasakoja, kad grįžusi po studijų užsienyje labiau įsitraukė į sportinių automobilių veiklą. Pradėjusi savarankiškai važinėtis ralio trasoje, ji pajuto tikrą aistrą šiam sportui – taip atsidūrė lenktynėse ir dabar dirba ralio instruktore.
Adrenalinas veda į priekį
Paklausta, kas jai labiau patinka – motociklas, bagis ar kitos transporto priemonės, ji atsakė, kad negali išskirti vieno. Ji dalyvavo įvairiose disciplinose su motociklais ir automobiliais, todėl gali tik palyginti, kuo jos skiriasi ir kuo ne.
„Nesiskiria adrenalinu – visur yra daug adrenalino, visur yra pagrindinis tikslas greitis, būti pirmam, mane tas ir veža, bet skiriasi tuo, kad automobilyje, ypač mums, moterims, yra lengviau demonstruoti gerą rezultatą, nes ten reikia mažiau fizinių galimybių“, – pabrėžė pašnekovė.
Tačiau, pasak jos, vairuojant motociklą reikia daugiau fizinės ištvermės, todėl šioje srityje vyrai dažnai turi pranašumą. Ji pastebi, kad automobilių sporte gali siekti įdomesnių rezultatų ir labiau įsigilinti, nes turi geresnes galimybes tobulėti.
„Važiuojant motociklu yra pavojingiau, nes kiekviena klaida kainuoja tavo pačio sveikatą, o su automobiliais kainuoja automobilio kėbulo defektai, tai finansiškai. Man viskas patinka, bet geresnius rezultatus galiu rodyti automobilių sporte“, – pridūrė ji.
N. Šulija pastebėjo, kad kai kurie žmonės vadinami „adrenalino fanatikais“. Ralistė, sulaukusi klausimo, ką jai reiškia adrenalinas, atsakė nedvejodama.
Ji paaiškino, kad adrenalinas kyla ne tik vairuojant motociklus ar automobilius – bet kokiame sporte ji jaučia šį pojūtį, nes visada siekia būti greičiausia ir geriausia, o adrenalinas skatina ją judėti į priekį.
„Manau rinkčiausi bet kokį sportą, kuris patiktų, esu sportiška, mėgstu dviračiais važinėti miškuose. Yra ir ištvermės ir kantrybės, dažnai einu vedama galvojimo, kad galiu daugiau, nei iš tikro galiu, mes užsibrėžiame žmonės tam tikras galimybes“, – sako Aistė.
Pranašavo apie ateitį
Laidoje kalbėdamas su ralių lenktynininke Aiste, N. Šulija taip pat atkreipė dėmesį į svarbų klausimą apie asmeninį gyvenimą ir sportą. Jis paminėjo, kad sportininkams dažnai tenka derinti profesinį gyvenimą su asmeniniais įsipareigojimais.
„Egzistuoja toks dalykas, kaip asmeninis gyvenimas“, – pasakė N. Šulija, klausdamas pašnekovės, kaip jai sekasi derinti karjerą su asmeniniais santykiais.
Nors Aistė išsireiškė, kad sportas dažnai trukdo asmeniniam gyvenimui, vis tik suderinti jį lenktynininkei pavyksta – mergina turi širdies draugą.
Kitaip nei ralistė, N. Šulija teigė, kad tam, kad būtų galima išlaikyti balansą tarp sporto ir asmeninio gyvenimo, reikalingas specialus žmogus, kuris galėtų padėti pasidalinti atsakomybę.
„Teks dalį krūvio perkasti, kol deimantą pavyks rasti. Nemanau, kad iš pirmo karto“, – pridūrė jis, kalbėdamas apie tai, kaip sunku rasti tą „specialų žmogų“, kuris galėtų suprasti ir priimti lenktynininko gyvenimo būdą.
Aistė, kuri jau beveik 5 metus yra lenktynininkė, pripažino, kad pasiekimai sporte dažnai kelia klausimą, ar reikia pasirinkti tik sportą, ar galima išlaikyti balansą su kitomis gyvenimo sritimis.
N. Šulijos ji paklausė apie prioritetų pasirinkimą ir išreiškė svarbų klausimą, ar sporto pasaulis turėtų jai turėtų būti pirmoje vietoje.
Meteorologas, atsakydamas į tai, pabrėžė, kad pasaulyje egzistuoja du tipai žmonių.
„Yra dviejų rūšių žmonės – jie eina į ministeriją ir vadinasi darbas. Kiti žmonės daro tai, kas jie yra, iš prigimties, dėl to būna laimingi“, – teigė jis ir pridūrė, kad Aistės poreikis adrenalinui yra įgimtas ir tai yra neatskiriama jos dalis, todėl sportinė veikla gyvenime vis tiek bus su tuo susijusi.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!