Pasvalio rajone gimusi poetė ir rašytoja Agnė Žagrakalytė, nors ir dažnai sugrįžta į Lietuvą, namais šiuo metu vadina Briuselį. Ji atskleis, kokius skirtumus mato tarp valstybių ir kodėl Belgijoje nebesusitinka su lietuviais.
„Atvažiavau čia su 8 mėnesių kūdikiu, o vėliau gimė ir dukra. Man atrodo, kad motinos situacija su dviem pametinukais bet kurioje pasaulio šalyje yra ta pati – tu negalvoji apie kažkokius ypatingus kultūrinius skirtumus ar pasikeitusią situaciją, nes svarbiausia tau yra du vaikai“, – prisimins moteris.
Lietuviams gerai žinoma rašytoja šiuo metu yra gavusi net 16 įvairių apdovanojimų, tačiau to nesureikšmina. O sau reikšmingiausio apdovanojimo, kaip pasakos A. Žagrakalytė, ji gavusi dar nėra.
„Mane nuo jaunystės pradėjo vadinti „feministine poete“, kalbančia apie moteris. Bet aš su tuo nesutikčiau. Na taip, mano eilėraščiuose daug moterų, bet na ir kas? Ten ir dviračių daug“, – juokaus pašnekovė.
Iš pirmo žvilgsnio rami rašytoja laisvalaikiu užsiima labai netikėta veikla – ji lanko kendo ir iaido treniruotes. Kendo – tai japoniškas fechtavimas, kontaktinis sportas, kurio metu naudojami bambukiniai kardai, o iaido, nors ir kovojama su tikru kardu, priešininkas yra nematomas.
Pasak pašnekovės, kendo yra svarbūs ne tik judesiai, bet ir kovotojo skleidžiamas garsas. Žvilgsnis ir riksmas sutelkia tam tikrą energiją, kuri padeda pulti arba išgąsdinti priešininką. Agnė pasidalins, kodėl šis sportas iš pradžių gali atrodyti nepatraukliai, ir kodėl iš treniruočių kartais grįžta su mėlynėmis ant kūno.
„Tenka kovoti ir su vyru. Per karantiną esame net kovęsi namuose, bet tada kaimynai atėjo klausti, kas čia vyksta, nes buvo daug triukšmo. Pamatę mus su šalmais, iš pradžių išgando, bet paaiškinome, kad viskas čia gerai...“ – prisimins rašytoja.
Netikėtas pomėgis svarbia gyvenimo dalimi tapo visai šeimai – į kovos menus yra įsitraukę ir abu vaikai. Šiuo metu Agnė su vyru priklauso Vilniaus „Geležinio vilko“ kendo klubui ir net atstovauja Lietuvą Europos čempionatuose. Moteris atskleis, kas paskatino pirmą kartą išbandyti šį sportą ir kodėl tam skiria beveik visą laisvalaikį.
„Kendo duoda labai daug drąsos, nes tu turi būti stipri. Kai esi su ta uniforma, su tais šarvais, tu nebesi moteris ar mergaitė – tu esi karys. O tada kartais ir gyvenime, nors ir be tų šarvų, gali pasielgti kaip karys“, – pasakos A. Žagrakalytė.
Taip pat laidoje žiūrovai išvys išskirtinius kadrus iš Agnės asmeninių archyvų, o pokalbio pabaigoje ji atskleis, ar planuoja sugrįžti į Lietuvą.
Floristiniame deserte – ciklameno spalvos
Antroje laidos dalyje vedėja Kristina Rimienė žiūrovus pakvies į „Floristinį desertą“. Čia ji sukurs ciklameno spalvų puokštę, panaudojant skeletetono juostas.
Ši spalva pasirinkta neatsitiktinai. „Pantone“ spalvų institutas praėjusiais metais ciklameno spalvą (Viva Magenta) paskelbė metų spalva, suteikdamas jai išskirtinę reikšmę ir populiarumą.
Kompozicijai šį kartą užteks vos dviejų rūšių gyvų gėlių – rožių bei kelių skirtingų faktūrų gerberų, kurias įtvirtinti padės unikalus karkasas iš vielučių ir skeletono juostų.
Skeletonai – tai sudžiovinti lapai, iš kurių pašalinta ląsteliena ir lieka tik kamieninės detalės. Šią įdomią organinę medžiagą Lietuvoje rasti gana sudėtinga, todėl vedėja ją atsivežė iš Italijos.
Be to, floristikos dizainerė parodys, kaip paslėpti technines vielutes, naudojant rausvai dažytus džiovintus šparagus. Jie padės išvengti vizualinio karkaso matomumo ir suteiks kompozicijai dar daugiau elegancijos.
„Pasaulis pagal moteris“ – jau šį sekmadienį, 10 val. ryto tik per TV3.