„Kino guru“ ir naujienų portalas tv3.lt jums rekomenduoja savo trukme labai ilgus, bet labai gerus filmus.
5. „Volstryto vilkas“ (angl. „The Wolf of Wall Street“, 2013 m.), rež. Martinas Scorsese. Trukmė: 180 min.
Tai tikrai nėra pats kontroversiškiausias Martino Scorsese filmas, nes jis režisavo juostą apie Jėzų Kristų, kuris nulipa nuo kryžiaus, veda Mariją Magdalietę ir susilaukia vaikų. Tai „Volstryto vilkas“ palyginus žiedeliai.
Tačiau tai tikriausiai labiausiai išprotėjęs Scorsese filmas, kuriame narkotikai, alkoholis ir seksas liejasi laisvai. Kilstelėti antakį priverčia ir tai, kad kuriant filmą Martinui Scorsese buvo virš 70 metų.
Absoliučiai nuostabus Leonardo DiCaprio pasirodymas ir filmas, kuris įrašytas į Gineso rekordų knygą kaip tas, kuriame daugiausiai pasakomas žodis iš f raidės.
Trys valandos atrodo ilgai? „Volstryto vilkas“ yra kaip pasivažinėjimas amerikietiškais kalneliais pavartojus kai ko nelegalaus, tad peržiūra tikrai neprailgs.
4. „Malkolmas X“ (angl. „Malcolm X“, 1992 m.), rež. Spike’as Lee. Trukmė: 202 min.
Filmas apie žmogaus teisių aktyvistą Malkolmą X yra išskirtinis ne tik dėl savo trukmės. Tai vienas geriausių Denzelio Washingtono karjeros vaidmenų, jei ne pats geriausias. Šis aktorius tikrai turi ne vieną ir ne du gerbėjus Lietuvoje, tad, jei nematėte šio Denzelio pasirodymo, tai „Malkolmo X“ peržiūra turi atsidurti jūsų per karantiną privalomų padaryti dalykų sąraše.
Režisieriui Spike’ui Lee tai buvo svajonių projektas, o šio filmo kūrimo procesas iššaukė net protestus, kuriuose dalyvavo šimtai žmonių. Malkolmas X yra itin svarbi asmenybė juodaodžių bendruomenėje ir kovos už lygias teises istorijoje. Šis filmas skirtas tiems, kuriems patinka atversti mažiau žinomus ir pažintus istorijos puslapius ir tiems, kuriems tiesiog patinka gerai sukaltos biografinės dramos.
3. „JFK: Džonas F. Kenedis. Šūviai Dalase“ (angl. „JFK“, 1991 m.), rež. Oliveris Stone’as. Trukmė: 206 min.
Jeigu galvojate, kad išsilaipinimas Mėnulyje buvo nufilmuotas kino studijoje, o Princesės Dianos nužudymą užsakė Elžbieta II-oji ir britų karališkoji šeima, „JFK“ yra būtent jums.
Filmas pasakoja apie prokuroro Džimo Garisono tyrimą, norint išsiaiškinti Amerikos prezidento Džono Fidžereldo Kenedžio nužudymą. Kuo giliau kapstosi Džonas ir jo komanda, tuo aiškiau tampa, kad vieno mylimiausių Jungtinių Valstijų prezidento gyvybė buvo atimta ne išprotėjusio vienišiaus iniciatyva, o gudriai suplanuoto politikų sąmokslo rezultatas.
Kevino Costnerio vadinamas Džimas Garisonas iš tiesų egzistavo ir vykdė Kenedžio nužudymo tyrimą. Vis tik, režisierius Oliveris Stone’as, kaip dažnai mėgsta, šiek tiek pamanipuliuoja tikrais faktais ir gandais. „JFK“ nėra atsakymas, kas iš tikrųjų nužudė Kenedį, tai labiau antra nuomonė. Ir nors yra beveik pustrečios valandos trukmės, „JFK“ yra puikus politinis trileris, sugebantis išlaikyti dėmesį nuo pirmos iki paskutinės minutės.
2. „Arabijos Lorensas“ (angl. „Lawrence of Arabia“, 1962 m.), rež. Davidas Leanas. Trukmė: 222 min.
Daugelį gali atbaidyti trukmė, kitą dalį tai, kad filmas sukurtas prieš bene 60 metų. Bet nustumkite abejones į šalį, nes dabar puiki proga pamatyti vieną įspūdingiausių filmų per visą ilgą kino istoriją.
Filmas paremtas tikrais faktais ir pasakoja apie britų pulkininko Tomo Edwardo Lawrence‘o dalyvavimą arabų sukilime Pirmojo pasaulinio karo metais. Iki šiol „Arabijos Lorenso“ pravardę gavusio pulkininko motyvai nėra iki galo aiškūs ir spėliojama, ar jis siekė naudos britams, arabams ar paprasčiausiai sau.
Jeigu mėgstate istorinius filmus su įspūdingomis mūšių scenomis, tai pasiruoškite, nes „Arabijos Lorensas“ išsprogdins jūsų smegenis. Jokių grynskrynų, tik masė žmonių tikroje dykumoje. „Arabijos Lorensas“ – tai nuotykiai, mūšiai, bet ir puiki didybės ir valdžios troškimo drama.
1. „Kartą Amerikoje“ (angl. „Once Upon a Time in America“, 1984 m.), rež. Sergio Leone. Trukmė: 250 min.
Filmas ištvermingiausiems. Kūrinio trukmė svyruoja nuo virš 4 valandų trunkančios režisieriaus versijos iki apie 2 valandų trukmės iškarpyto varianto. Filmo epicentre – Makso ir Davido istorija nuo vaikystės iki žilos senatvės. Šiame kino epe mes išvystame istoriją apie draugystę, išdavystę, meilę ir alkį absoliučiai galiai.
Tai buvo paskutinis kino genijaus Sergio Leone filmas. Jis atsisakė galimybės režisuoti „Krikštatėvį“, nes norėjo visą savo meilę skirti savajam gangsterinio kino kūdikiui – „Kartą Amerikoje“. Režisierius buvo prislėgtas, nes studija atgrubnagiškai iškarpė galutinę filmo versiją, o juosta savo laiku nesulaukė kritikų ir žiūrovų meilės. Tik po Sergio Leone mirties, visas pasaulis turėjo progą išvysti tokią filmo versiją, kokią matė Sergio Leone. Tai ne tik vienas geriausių mafijos žanro filmų. Ne vienas ekspertas išskyrė, kad „Kartą Amerikoje“ pasižymi viena geriausių režisūrų kino istorijoje.
Nesielkite kaip ta nepagarbi kino studija. Griebkite 250 minučių versiją ir mėgaukitės aukščiausios prabos kinu.