Savo ruožtu Williamas – „kuris ir taip labai nemėgo savo svainės“ – taip supyko dėl to, kad brolis reikalavo apsaugoti žmoną nuo kritikos, kad šoko į automobilį „link Kensingtono rūmų, norėdamas susikauti su princu Harry“.
Teiginiai apie skandalingąjį įvykį yra pateikti dokumentiniame filme, kurį sukūrė populiariausia televizija Prancūzijoje.
BFM televizija rodo el. laiškus, kurie buvo atskleisti kaip dalis Sasekso hercogienės pareiškimo dėl privatumo prieš „Mail on Sunday“ – tiriamajame dokumentiniame seriale „Raudonoji linija: Williamas ir Harry, broliai priešai“.
Jame teigiama, kad traumą patyrę darbuotojai atsistatydino iš karališkojo namų ūkio ir įkūrė „WhatsApp“ grupę, pavadintą „Sasekso išgyventojų klubas“. Dokumentinis filmas turėtų pasirodyti kitą savaitę, minint 25-ąsias Williamo ir Harry motinos, Velso princesės Dianos, mirties per automobilio avariją Paryžiuje 1997 m. rugpjūčio 31 d., metines.
Serialas tvirtai kaltina Meghan, kad jos „elgesys yra Williamo ir Harry išsiskyrimo esmė“. Jame rašoma, kad 41 metų Sasekso hercogienė naudojosi savo padėtimi karališkojoje šeimoje, kad tyčiotųsi ir įbaugintų darbuotojus, gyvendama Kensingtono rūmuose kartu su 37 metų Harry.
2018 m. rudenį buvęs Harry ir Meghan komunikacijos sekretorius Jasonas Knaufas parašydamas el. laiškus Simonui Case'ui, tuometiniam Kembridžo hercogo sekretoriui, pirmiausia nušvietė skandalą. Ponas Knaufas tvirtino, kad Meghan „iš namų ūkio išvijo“ dvi asmenines padėjėjas. Vienas iš neįvardytų darbuotojų nurodomas raide Y.
Dokumentiniame filme teigiama: „Atrodo, kad kunigaikštienė visada turi kažką taikinyje. Ji tyčiojasi iš Y ir siekia sumenkinti jos pasitikėjimą. Gavome pranešimų po pranešimo iš žmonių, kurie matė šį nepriimtiną elgesį su Y. Esu labai susirūpinęs, kad kunigaikštienė tyčiojosi ir priekabiavo prie dviejų asmeninių padėjėjų taip, kad per praėjusius metus išprovokavo jų išėjimą iš darbo“.
Dokumentinis pasakojimas tęsiasi: „2018 m. Meghan Markle komanda iš tikrųjų atsistatydino. „Buvę nariai netgi įkūrė neformalią grupę – Sasekso kunigaikštienę iškentusių žmonių klubą. Kai kurie iš jų vis dar yra traumuoti“.
Pierrickas Geaisas, knygų apie karališkąją šeimą autorius, parašęs knygą apie Kembridžo kunigaikštį, laidai sakė: „Williamas, kuris ir taip labai nemėgo savo svainės, įsiuto. Jis paskambino Harry, o šis tiesiog numetė ragelį. Harry nenorėjo nieko žinoti, todėl Williamas šoko į automobilį link Kensingtono rūmų, kur ketino stoti į akistatą su princu Harry“.
„The Times Royal“ korespondentė Valentine Low taip pat cituojama dokumentiniame filme: „Buvo žmogus, kurį taip išsigando pokalbis, kurį ji ruošėsi užmegzti su Meghan. Kai kurios iš šių jaunų moterų buvo palaužtos.
Buckinghamo rūmai anksčiau šiais metais paskelbė, kad neatskleis vidinio tyrimo dėl kaltinimų dėl Meghan patyčių, ir dėl to buvo pareikšti kaltinimai karališkajai šeimai dėl informacijos slėpimo.
Sasekso atstovas spaudai, reaguodamas į The Times, kuris iš pradžių pranešė apie kaltinimus, sakė, kad jie tapo apskaičiuotos šmeižto kampanijos, paremtos klaidinančia ir žalinga dezinformacija, aukos. Jos atstovai taip pat sakė, kad hercogienę „liūdinoišpuolis prieš jos charakterį, ypač kaip žmogų, kuri pati buvo patyčių taikiniu ir yra labai įsipareigojusi remti tuos, kurie patyrė skausmą ir traumas“.
Meghan, neseniai paleidusi naują podcast'ą, kuriame daugiausia dėmesio skiriama moterų stereotipams, griežtai neigė kaltinimus dėl patyčių. Ji ir jos vyras „atsitraukė“ nuo karališkųjų pareigų ir dabar gyvena Montecito mieste, Kalifornijoje, su savo dviem mažais vaikais. Pora į Didžiąją Britaniją turi grįžti rugsėjį, kai Meghan konferencijoje Mančesteryje kalbės apie „moterų įgalinimą“.