Šaltinių teigimu, karalius Karolis III maždaug penkerius metus negyvens Bekingemo rūmuose ir lauks 429 mln. eurų kainuojančios renovacijos pabaigos 2027-aisiais, rašo dailymail.co.uk.
Tikimasi, kad rūmuose tęsiantis dešimtmetį truksiančiam remontui, naujasis karalius ir karalienė konsortė Camilla laiką leis net tarp keturių kitų pilių.
Šaltinis laikraščiui „The Sun“ teigė, kad jų pagrindinė rezidencija ir toliau bus Klarenso rūmai – vos už 400 metrų nuo Bekingemo rūmų, kur jie gyvena jau 19 metų. Pora į rezidenciją persikėlė 2003-iaisiais.
Manoma, kad kiekvieną savaitę jie tris naktis praleis Klarenso rūmuose, dvi naktis – Vindzoro pilyje, o savaitgalius – Sandringame, Norfolke.
Yra manančių, kad Bekingemo rūmai po renovacijos bus naudojami tik kaip renginių ir susitikimų su aukšto rango politikais vieta, nes, kaip anksčiau atskleidė keletas Bekingemo pilies darbuotojų, karalius Karolis III ne itin mėgsta laiką leisti rūmuose.
Naujasis monarchas Vindzoro pilyje praleisdavo bent vieną naktį per savaitę, nes likus metams iki karalienės mirties jos judėjimo problemos vis sunkėjo.
„Renovacija labai atsilieka nuo grafiko, tačiau monarchas turėtų gyventi Bekingemo rūmuose“, – sakė šaltinis. „Tai Londono monarchijos širdis... Jei karalius ten negyvens, kils pavojus, kad pilis taps tik turistų traukos centru. Iš tikrųjų turime karalių, kuris neturi rūmų, kuriuose norėtų gyventi.“
Karolis III su žmona Camilla taip pat turi idilišką privačią rezidenciją užmiesčio vietovėje, Highgrove House, netoli Tetberio, Glosteršyre. Karalius šią valdą įsigijo 1980-aisiais ir daug savo laisvo laiko bei energijos skyrė tam, kad teritorija ir sodas aplink namą būtų nepriekaištingai tvarkomi.
Už renovaciją pinigines kratys mokesčių mokėtojai
Bekingemo rūmai įpusėjo daryti didžiausią nuo prieš Antrąjį pasaulinį karą vykusį remontą, kurio metu buvo įrengta nauja elektros instaliacija, vandentiekis ir šildymas.
Kai kurių kambarių, įskaitant Rytų sparne esantį Geltonąjį saloną, tapetus, prieš juos perklijuojant, ekspertai „užkonservuos“ ir išsaugos“.
Sąskaitą už renovaciją apmokės mokesčių mokėtojai iš valdovo dotacijos – metinio mokesčio, kurį vyriausybė moka monarchui, o trečdalis pinigų bus skirta karališkiesiems rūmams išlaikyti.
Projekto metu bus pakeista 16 km vandentiekio vamzdžių, 6 500 kištukinių lizdų, 500 santechnikos gaminių (klozetų, praustuvų ir pan.) ir 32 km grindjuosčių po to, kai ekspertai įspėjo, kad dėl pavojingos rūmų būklės kyla „rimtas pavojus“, o rūmus ir juose esančius neįkainojamus meno kūrinius gali pažeisti gaisras ir vanduo.
Apskaičiuota, kad modernizavimo kaina, įskaitant ilgesnį vasaros darbo laiką, daugiau privačių ekskursijų ir dėl patobulinimų sutaupytus pinigus, kasmet gali siekti apie 3,95 mln. eurų.
Reikalingi darbai atspindi pastato amžių: pirmą kartą karalienės Viktorijos laikų rūmuose buvo įrengti karališkieji rūmai, kurie nebuvo puošti nuo 1952 m., kai karalienė Elizabeth II įžengė į sostą.
Daugelis senųjų Elizabeth II sukurtų dekoracijų ir interjero detalių per renovaciją bus sunaikinta.