Tai buvo svarbi akimirka Maltai, nes šalis į didįjį finalą paskutinį kartą buvo patekusi dar 2021 m., kai su daina „Je Me Casse“ pasirodė Destiny. Šį kartą sėkmė Maltai nusišypsojo vėl, rašo aussievision.net.
Miriana Conte – ne naujokė „Eurovizijos“ pasaulyje. Ji net penkis kartus bandė laimėti Maltos nacionalinį atrankos konkursą „MESC“: 2017, 2018, 2022, 2024 ir 2025 metais. Tačiau tik šiemet jai pavyko triumfuoti su daina, kuri iš pradžių vadinosi „Kant“ – tai maltiečių kalboje reiškia „dainavimas“.

Nors daina buvo labai gerai įvertinta ir iškart išpopuliarėjo internete, netrukus kilo problemų dėl jos pavadinimo. Frazė „serving kant“ (t. y. „tarnauju dainavimui“) kai kuriems užsienio klausytojams nuskambėjo kaip anglų kalbos keiksmažodis, dėl panašumo į vieną iš labiausiai cenzūruojamų žodžių anglų kalboje.
Nors EBU (Europos transliuotojų sąjunga) iš pradžių leido naudoti žodį „kant“, netrukus vienas narys (manoma, kad tai buvo BBC) pateikė oficialų skundą. Po to EBU uždraudė naudoti žodį „kant“ tiek dainos pavadinime, tiek tekste.
Maltos pasirodymas „Eurovizijoje“ šokiravo žiūrovus
Dainos pavadinimas buvo pakeistas į „Serving“, o ginčytina frazė tapo „serving ahh“.
Tai sukėlė diplomatinį ir kultūrinį skandalą Maltoje. Net šalies kultūros ministrė viešai pasmerkė cenzūrą, pareiškusi:
„Kad ir ką jie mums mestų, mes jiems atsakysime kant.“
Nors Mirianai teko skubiai perrašyti dainą vos per kelias dienas, ji išliko stipri. Socialiniuose tinkluose ji parašė:
„Nors esu šokiruota ir nusivylusi, aš jums pažadu: šou vyks – Diva NEpasiduoda.“
Daina „Serving“ buvo oficialiai pateikta „Eurovizijai“, o tuo metu „Spotify“ platformoje buvo išleista ir pilna versija – „Serving Kant“, kurioje grąžintas originalus tekstas ir pagerinta produkcija.
Tikroji interneto audra kilo po to, kai buvo paviešintas oficialus dainos klipas ir sceninis įvaizdis. Miriana pasirodė su gigantiškais auksiniais kamuoliais, kurie tapo neatskiriama šou dalimi ir memų objektu.
Socialiniai tinklai sprogo nuo reakcijų:
„Didžiausi kamuoliai Eurovizijos istorijoje.“
„Tai ne daina, tai manifestas.“
Vizualiai galingas pasirodymas kartu su pop dainos „voguing“ elementais ir queer estetika suskambėjo kaip LGBTQ+ himnas, o pati Miriana tapo diva, kuri atstovavo ne tik Maltai, bet ir visiems, kurie atsisako tylėti.
Maltos pasirodymas:
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!