• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gegužės 17-ąją nugriaudėjo didysis „Eurovizijos“ finalas, kurio metu paaiškėjo, kad dainų konkursą laimėjo austras JJ su kūriniu „Wasted Love“. Įdomu tai, kad Conchita Wurst dar prieš finalą teisingai nuspėjo, kas laimės. 

Gegužės 17-ąją nugriaudėjo didysis „Eurovizijos“ finalas, kurio metu paaiškėjo, kad dainų konkursą laimėjo austras JJ su kūriniu „Wasted Love“. Įdomu tai, kad Conchita Wurst dar prieš finalą teisingai nuspėjo, kas laimės. 

REKLAMA

Austrijos dainininkė ir 2014 metų „Eurovizijos“ nugalėtoja C. Wurst (Tomas Neuwirthas) ir jos draugas Martinas Zellas nustebino gerbėjus prognozuodami konkurso nugalėtojus, skelbė unian.net.

Tiesa, daugelis nustemba, kai sužino, jog C. Wurst jau keturis iš eilės metus teisingai atspėja, kas laimės dainų konkursą.

REKLAMA
REKLAMA

Šiais metais C. Wurst prognozavo Austrijos JJ pergalę su daina „Wasted Love“

Conchita savo prognozes kasmet skelbia nuo 2022 m., Ir kiekvieną kartą, kai jos prognozės pasirodo tikslios. Pergalės, kurias ji prognozavo:

REKLAMA

2022 m .: Ukraina – Kalush orkestras su daina „Stefania“.

2023 m .: Švedija – Loreen su daina „Tattoo“.

2024 m .: Šveicarija – Nemo su daina „The Code“.

2025 m .: Austrija – JJ su daina „Wasted Love“.

„Conchita Wurst 4 kartus atspėjo nugalėtojus – ar ji ką nors žino, ko nežinome mes?“, – rašo visuomenė OGAE Ukraine: Eurovision News.

REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad milijonai žiūrovų visoje Europoje ir už jos ribų stebėjo vieną laukiamiausių metų muzikos renginių – „Eurovizijos“ dainų konkurso finalą.  Šeštadienį, gegužės 17-ąją, scenoje pasirodė stipriausi pusfinalių dalyviai, kovoję dėl garbės išvežti nugalėtojo trofėjų į savo šalį. Tarp jų – ir Lietuvos atstovai, grupė „Katarsis“ su kūriniu „Tavo akys“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gegužės 17-osios vakarą vykusiame „Eurovizijos“ finale varžėsi 26 šalys.

Vakaro pabaigoje paaiškėjo, kad 2025-ųjų „Eurovizijos“ dainų konkursą laimėjo austras JJ su kūriniu „Wasted Love“.

Lietuvos atstovai grupė „Katarsis“ liko šešioliktoje vietoje. 

Antroje vietoje – Izraelis, trečioje – Estija, ketvirtoje – Švedija, penktoje – Italija.

Daugiausiai komisijos balsų pelnė Austrija, tuo tarpu žiūrovai labiausiai palaikė Izraelį. 

REKLAMA

Dėl „Eurovizijos“ trofėjaus varžėsi 26 šalys

Pirmasis į sceną žengė Norvegijos atstovas Kyle Alessandro su kūriniu „Lighter“. Kyle'o dainoje kalbama apie tai, kaip atrasti savyje stiprybės, išsivaduoti iš kitų įtakos ir įžiebti savo ugnį. Dainos žodžiuose aiškiai sakoma, kad kai esi apgautas, būtina pasitraukti iš toksiškų santykių.

REKLAMA

Antroji – Liuksemburgo atstovė Laura Thorn su daina „La poupée monte le son“. Daina ne tik skamba popmuzikos garsais, bet ir primena 60-ųjų prancūzišką yé-yé stilių. Tai padaryta sąmoningai, nes daina tematiškai atiduoda duoklę France Gall dainai „Poupée de cire, poupée de son“, kuri Liuksemburgui atnešė pergalę 1965 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiasis pasirodė tarptautiniu mastu žinomas Estijos atstovas Tommy Cash su kūriniu „Esspresso Macchiato“. Anot jo, daina – tai linksmas, gerą nuotaiką keliantis kūrinys, skirtas sukelti šypseną jūsų veide.

Ketvirtu numeriu pasirodė Izraelio atstovė Yuval Raphael su daina „New Day Will Rise“. Yuval optimizmu trykštantis kūrinys kvies pradėti naują dieną su viltimi ir energija.

REKLAMA

Penktieji scenoje – Lietuvos viltis grupė „Katarsis“ su kūriniu „Tavo akys“. Kalbėdamas apie šią dainą, grupės vokalistas Lukas Radzevičius teigė, kad kiekvienas joje turėtų rasti savą žinutę.

Šeštuoju numeriu į sceną žengė Ispanijos atstovė Melody su daina „Esa diva“. Daina yra autobiografinis, didingas numeris, kuriame atsispindi buvusios Melody dainos ir jos progresas iki to, kur ji yra dabar. Daina išreiškia jausmą, kad buvimas pasaulio viršūnėje jai atrodo įprastas.

REKLAMA

Septintieji scenoje pasirodė Ukrainos atstovai „Ziferblat“. Grupę sudaro broliai dvyniai Danylo ir Valentyn Leshchynskyi. Daina „Bird of Pray“ (liet. „Maldos paukštė“) pasakoja apie ukrainiečius, kuriuos išskyrė karas, ypač po to, kai 2022 m. į šalį įsiveržė Rusija. Tačiau dainos žinutė gali būti taikoma visiems, atskirtiems nuo artimųjų.

Aštuntuoju numeriu pasirodė Jungtinės Karalystės grupė „Remember Monday“ su kūriniu „What The Hell Just Happened?“ Tai yra pirmoji merginų grupė, atstovausianti Jungtinei Karalystei nuo 1999 m.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Devintasis – vienas iš šių metų favoritų, Austrijos atstovas JJ su daina „Wasted love“. Šis kūrinys – intymus pasakojimas apie prarastą meilę.

Dešimtuoju numeriu į sceną žengė Islandijos atstovai – elektroninės muzikos duetas „Væb“ su daina „Róa“. Islandų kalbos žodis „RÓA“ išvertus reiškia „irkluoti“ savo valtį. Žinoma, visa tai metafora, reiškianti, kaip turėtumėte nesustoti irtis prieš bangas (iššūkius, kylančius gyvenime).

REKLAMA

VienuoliktosLatvijos grupė Tautumeitas su daina ,„Bur man laimi“, kurioje liaudies melodijos susipina su šiuolaikiniais ritmais. Šis kūrinys primena apie praeitį ir jos reikšmę dabartyje.

Dvyliktu numeriu pasirodė Nyderlandų atstovas Claude su daina „C'est La Vie“. Pats atlikėjas yra vienas didžiausių Nyderlandų hitų kūrėjų. Anglų ir prancūzų kalbas derinančiame kūrinyje Claude'as šlovina savo motiną.

REKLAMA

Tryliktuoju numeriu scenoje pasirodė Suomijos atstovė Erika Vikman su daina „Ich komme“. Erika savo energija ir charizmatišku stiliumi uždegs publiką ir paliks nepamirštamą įspūdį.

Keturioliktasis ant scenos lipo Italijos atstovas Lucio Corsi su kūriniu „Volevo Essere Un Duro“. Dainos pavadinimas reiškia „Norėjau būti kietas vaikinas“. Ši daina – himnas tiems, kurie jaučiasi kitokie ir gyvena ne pagal normas.

REKLAMA
REKLAMA

Penkioliktoji – po 30 metų į dainų konkursą sugrįžusi Lenkijos atstovė Justyna Steczkowska su kūriniu „Gaja“.  Daina „GAJA“ – himnas apie moterų galią, įkvėptą graikų mitologijos ir slaviškų mantrų.

Šešioliktu numeriu „Eurovizijos“ scenoje pasirodė Vokietijos atstovai Abor & Tynna su kūriniu „Baller“. Šis duetas yra brolio ir sesers. Jie kilę iš muzikalios šeimos – jų tėvas yra Vienos filharmonijos violončelininkas ir nuo mažens darė įtaką jų muzikinei karjerai.

SeptynioliktojiGraikijos atstovė Klavdia su daina „Asteromata“. Jos kūrinys – spalvingas ir ritmingas, o pati Klavdia su savo energingu atlikimu tikrai prikaustys dėmesį.

Aštuonioliktuoju numeriu Europą pakerėti bandė Armėnijos atstovas Parg su kūriniu „Survivor“. Parg savo galingu vokalu papasakos istoriją apie išlikimą ir neblėstančią jėgą.

Devynioliktoji – šių metų „Eurovizijos“ šeimininkė Šveicarija su atstove Zoë Më ir prancūziška balade „Voyage“. Dainoje žmonės lyginami su gėlėmis, kurias reikia laistyti ir puoselėti, kad jos augtų, lygiai taip pat, kaip žmonėms reikia gerumo, paramos ir meilės, kad galėtų vystytis.

Dvidešimtu numeriu pasirodė Maltos atstovė Miriana Conte su daina „Serving“.  Kūrinys pasakoja apie išbandymus ir sunkumus, kuriuos Mirian įveikė, kad dabar galėtų atstovauti savo šaliai pasaulinėje arenoje.

REKLAMA

Dvidešimt pirmuoju numeriu į sceną žengė Portugalijos grupė NAPA su daina „Deslocado“. Dainoje giliai kalbama apie Madeiros salą, perteikiami jausmai, kuriuos patiria „išstumti“ iš Portugalijos žemyninės dalies. Joje taip pat kalbama apie Madeiros studentų, išvykstančių iš salos studijuoti į užsienį, ilgesį.

Dvidešimt antroji Danijos atlikėja Sissal su daina „Hallucination“. Sissal pasižymi novatorišku stiliumi ir energingu atlikimu, kuris žada sukurti intriguojančią ir įsimintiną atmosferą.

Dvidešimt trečiuoju numeriu į sceną žengė Švedijos atstovai KAJ su daina „Bara bada bastu“. Tai – daina apie suomių pirties kultūrą. Verta paminėti, kad tai pirmoji Švedijos atstovų daina nuo 1998 m., dainų konkurse atliekama švedų kalba. 

Dvidešimt ketvirtoji Prancūzijos atstovė Louane su kūriniu „Maman“. Dainoje gvildenamos netekties, augimo ir ilgalaikio motinos meilės poveikio temos. Tai – labai emocionali ir asmeniška daina, skirta jos mirusiai motinai, kurios ji neteko būdama labai jauna.

Dvidešimt penktuoju numeriu pasirodė San Marino atstovas Gabry Ponte. Jis su daina „Tutta L'Italia“ surengs geriausią itališką vakarėlį Bazelyje. Gabry Ponte kelionė į „Euroviziją“ pasuko netikėtu keliu – iš Sanremo festivalio į San Marino nacionalinių atrankų finalą.

REKLAMA

PaskutiniejiAlbanijos atstovai „Shkodra Elektronike“ su drąsiu ir hipnotizuojančiu kūriniu „Zjerm“.  Žodis „Zjerm“ išvertus į anglų kalbą reiškia „ugnis“ – tai tinkamas pavadinimas kūriniui, kuris dega skubumu ir aistra. Jo žodžiuose skamba viltinga žinia apie išgydymą, vienybę ir geresnį pasaulį, pakilusį iš sunkumų.

Pernai Švedijoje, Malmėje, vykusioje „Eurovizijoje“ Lietuvos atstovas Silvester Belt su daina „Luktelk“ užėmė 14 vietą, dainų konkursą laimėjo Šveicarijos atstovas Nemo su daina „The Code“.

Lietuva pirmą kartą „Eurovizijoje“ dalyvavo 1994 metais, kai Ovidijus Vyšniauskas su daina „Lopšinė mylimai“ užėmė paskutinę vietą, surinkęs nulį balų. Aukščiausias Lietuvos pasiekimas – šeštoji vieta 2006 metų konkurse, ją užėmė grupė „LT United“ su daina „We Are the Winners“.

REKLAMA
Aš irgi nuspejau jog pyderas laimes
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų