Dukrelės gimtadienį Čepononių šeima atšventė su trenksmu. Šįkart – batutų parke, su pakiliomis nuotaikomis ir vaikų krykštavimais.
„Kaip visada pasamdome vaikams jų mėgstamus animatorius, visada jiems leidžiame patiems išsirinkti tortą – jo skonį ir išvaizdą. Šį kartą glorijos gimtadienį pasirinkome švęsti batutų parke, Marijampolėje. Ruduo yra toks metas, kai lieka nelabai daug variantų – arba kavinės, arba žaidimų kambariai. Viskas vyko labai laisva forma“, – naujienų portalui tv3.lt pasakojo moteris.
Nors ir metai bėga, atlikėja tikino juos skaičiuojanti daugiau patirtimis ir nutikimais.
„Sakyčiau, kad metai bėga ne taip ir greitai, bet kai pradedi skaičiuoti įvykiais, kelionėmis ir naujais potyriais, atrodo, kad nutiko visko labai daug.
Bet svarbiausia, kad net ir po ketverių metų aš kaip ant balto popieriaus lapo prisimenu gimdymo dieną, ji tiesiog įsirašė mano prisiminimuose“, – šyptelėjo pašnekovė.
Irūna neslepia, kad sunkiausia būna tada, kai prisiminimai pradeda blėsti – dėl to ji kasmet stengiasi prisiminti gražiausias akimirkas savaip.
„Labai būna gaila, kai tie prisiminimai išblėsta, tad noriu juos kuo ilgiau išlaikyti atmintyje. Kiekvienais metais, kai švenčiame vaikų gimtadienius, stengiuosi vėl perbėgti per tuos įvykius, prisiminimus, stengiuosi nepamiršti jų gimimo, nes tai – pati svarbiausia akimirka“, – šypteli pašnekovė.
Papasakojo apie charakterį
6-erių Torą ir 4-erių Gloriją auginanti atlikėja neslepia mananti, kad gausesnėse šeimose vaikai užauga daug daugiau išmokę. Juk mokytis galima ne vien tik iš suaugusiųjų, bet ir iš mažiausių.
„Yra nesulyginami dalykai, kai žmonės augina vieną vaiką ir kai jų yra du. Nekalbu apie tai, ką reiškia auginti ir dar daugiau vaikų. Tačiau turėti daugiau nei vieną vaiką yra labai didelis skirtumas. Mūsų šeimoje yra ir mergaitė, ir berniukas. Labai svarbus klausimas yra ir laiko padalijimas, ties kuriuo reikia daug dirbti.
Viso laiko vienam atiduoti nesigauna, nes jo turi skirti po lygiai abiems vaikams. Mūsų šeimoje Toras labiau nori tos mamiškos meilės, o Glorija taip pat yra tokia „mamyčiukė“. Kartais tenka padirbėti ir laiką tolygiai paskirstyti“, – sako moteris.
Pokalbio metu pašnekovė atskleidė svajojanti ir apie dar didesnę šeimą:
„Kaip sako, meilės dalyti negalima, bet reikia pabūti ir su vienu, ir su kitu atskirai. Bet visada sakau, kad turėti du vaikus žymiai geriau, nei vieną. Nes vienam vaikui tėvai atiduoda visą energiją – nemanau, kad dėl to išauga geresni vaikai, nei kad kai būna dviese šeimoje. Vienturčiai dažnai būna lepūnėliai – nors sako, kad meile neišlepinsi, tikrai to būna.
Aš esu už didesnes šeimas, svajonėse turiu dar vieną vaiką, bet žiūrėsim, kaip bus. Bet aš labai norėčiau.“
Moteris neslepia esanti tos nuomonės, kad ne tik tėvai gali išmokyti savo vaikus naujų dalykų, bet ir patys vaikai vienas kito daug ko išmoko.
„Mano antras vaikas auga žymiai greičiau ne dėl to, kad mes jau žinome, kaip jį auginti. Dukrelė ima daug pavyzdžių iš savo brolio ir dėl to auginimas yra žymiai paprastesnis“, – šypsosi ji.
Prabilusi apie dukrelės charakterį, moteris tikina, kad mergaitė išsiskiria savo energingumu ir iškart moka prikaustyti kitų dėmesį.
„Mano mažoji, kaip aš sakau, yra „panelė charizma“. Ji toks vaikas, kuriam visur gerai. Šokiai, muzika, scena, blizgantys drabužiai, sušukuoti plaukai taip, kaip ji tą dieną nori yra ją apibūdinantys žodžiai.
Dažnai sakau, kad mūsų namuose auga mažoji žvaigždė. Nenoriu pildyti savo neišpildytų svajonių joje, bet jei tik ji norės, manau, kad galės būti labai ryškia asmenybe. Aišku, jei jos charakteris nepasikeis – bandysime su vyru daryti viską, kad ta mergaitė „sprogtų“, – pasakojo pašnekovė. – O ir daug kas sako, kad nuo Glorijos neįmanoma atsitraukti, nes ji labai savotiška ir įdomi.“
Irūna neslepia, kad iš savo vaikų išmokti jai teko daug, tačiau išsiskiria vienas dalykas.
„Išmokau kantrybės, kantrybės ir darkart kantrybės, – šypteli atlikėja. – Kartais atrodo, kad labai nedaug trūksta, bet būtent vaikai išbando visas tavo kantrybės ribas. Dėl to gali save tobulinti, kažkur susilaikyti ir būti geresniu žmogumi. Šiuo klausimu vaikai yra didžiausi mokytojai.“