• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Irūnos Puzaraitės-Čepononienės namuose jau kvepia kalėdinė eglutė. Moteris Kalėdoms ruoštis pradeda dar gruodžio pradžioje, o dėl dovanų galvos jai neskauda – šeimoje turi originalią dovanojimo tradiciją. 

8

Irūnos Puzaraitės-Čepononienės namuose jau kvepia kalėdinė eglutė. Moteris Kalėdoms ruoštis pradeda dar gruodžio pradžioje, o dėl dovanų galvos jai neskauda – šeimoje turi originalią dovanojimo tradiciją. 

REKLAMA

Paklausta, ar namuose jau jaučia Kalėdų dvasią, Irūna šypteli – žurnalistų skambučio sulaukė tą pačią dieną, kai ėmė ruoštis: „Kaip tik šiandien laukiame eglutės į namus. Ištraukiau girliandas, dar kažką sudaužiau (juokiasi). 

Bet pabus vaikai po pietų miego ir eisim puošti namus. Mums tai – pakankamai vėlai, palyginus su kitais metais. Turėjome trumpas atostogas, grįžome iš atostogų ir iškart į pasiruošimą Kalėdoms“, – pasakoja Irūna Puzaraitė. 

Pasak Irūnos, jos ir vyro požiūriai į namų puošybą kiek skiriasi: „Kiek įmanoma, įtraukiu vaikus į procesą, bet aš esu iniciatorė viso to. Mano vyras į viską žiūri paprasčiau ir nori puošti dirbtiną eglutę, kuri susilanksto po to. 

REKLAMA
REKLAMA

Aš noriu to kvapo, man geriau daugiau vargelio, bet mielesnė tikra eglutė arba kėnis. Man patinka lemputės, vainikėliai ant palangių, smulkmenos“, – šypsosi dainininkė. 

REKLAMA

Prabilus apie tradicijas, I. Puzaraitė prisimena savo giminės senąją kartą: „Pas mus pagrindinė tradicija, kurią mums perdavė seneliai, kurie dar yra gyvi – Kūčių vakaras. 

Kūčios visada būna pas senelius, anksčiau vaikai, anūkai važiavo tiesiog pavakaroti, o dabar daugiausia darome suneštinį stalą. 

Atsivežame savo patiekalus ir kasmet aplankome senolius. Kol seneliai gyvi, nesibrauname pas save jų švęsti. Neįsivaizduoju, kaip gali būti kitaip“, – pasakoja I. Puzaraitė. 

REKLAMA
REKLAMA

Tradicijomis Irūnos šeimoje apipinta ne tik Kūčių vakarienė, bet ir kalėdinės dovanos. Moteris išduoda, jog jos šeima rado originalų būdą, kaip dovanoms artimiesiems išleisti mažiau: „Dovanomis stengiuosi dažniausiai apsirūpinti iš anksto, kiek tai įmanoma. Aišku, labiausiai tai stengiuosi dovanas rinkti vaikams, suaugę ne taip rimtai žiūri į jas. 

Per Kūčias dažniausiai suaugę traukia lapukus ir sužinome, kam tą dovanėlę padovanosime. Ji būna dažniausiai universali, simboliška, nebrangi. Mūsų šeima labai didelė, tų anūkų pas senelius labai daug. Norisi visus pradžiuginti. Susitarėme suaugę, kad iki dešimties eurų tos dovanėlės būna“, – tikina moteris. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O ko Kalėdoms nori Čepononių mažieji? Irūna šypteli – vaikų norai buvo nuspėjami: „Laiškai parašyti. 

Mano Toras – užkietėjęs kareivis. Jam labai berniukiški dalykai patinka: šautuvai, racijos, policininkų šalmai, ugniagesiai. Jam šautuvas – turbūt geriausia dovana. O mažoji mergaitiška – paprašė senelio vežimėlio su lėlyte“, – išduoda žinoma mama. 

REKLAMA

O kiek Irūnos šeimai kainuoja pasiruošimas Kalėdoms? Moteris išduoda, jog daugiausiai išleidžia...mieloms smulkmenoms: „Aš dažniausiai negaliu praeiti pro žavingas smulkmenas. 

Niekada nerenku brangių dalykų. Aš moku pigiai išsisukti, pas mus ir girliandos pigesnės, ir dekoracijos, gal kažkoks lipdukas ant lango. Man tos smulkmenos maksimaliai penkiasdešimt eurų kainuoja. Ir aišku, dovanos. Labai geras tas susitarimas, nereikia daug išlaidauti“, – atskleidžia Irūna Puzaraitė-Čepononienė.

Atsibodo jau jinai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų