Prekyboje į šį seansą likęs labai ribotas bilietų kiekis. Premjeros metu bus reta proga išvysti 2016-ais metais savo veiklą nutraukusios grupės „Antis“ narius, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Kiekvienas roko muzikantas yra pleibojus, nes jis žaidžia muzika, žaidžia ant scenos, nori pasirodyti, kažką pasakyti publikai“, – premjeros išvakarėse mintimis dalinosi „Anties“ lyderis Algirdas Kaušpėdas.
Vasario 12 dieną įvyksianti kino premjera – tai naujai sudėliotas „Zuikio Pleibojaus“ koncertinis įrašas. Praėjus 15 metų nuo premjeros teatro scenoje „Zuikio Pleibojaus“ filmą sukūrė režisierius Eimantas Belickas, o garso įrašą kino teatro seansui paruošė garso architektas Artūras Pugačiauskas.
„Zuikis Pleibojus“ – vienas įspūdingiausių „Anties“ kūrybinių sumanymų. Kūrėjų teigimu, tai – linksmas ir saviironiškas kūrinys, kurio pagrindinė tema – laisvė. Roko operos išpopuliarinti kūriniai „Aš pasitaisysiu“, „Sparnai“, „Rojus“ prigijo ir „Anties“ koncertų repertuare, yra įtraukti į grupės „Geriausių dainų II“ albumą.
Kartu su „Antimi“ „Zuikio Pleibojaus“ muzikos kūrinius atliko ir spektaklyje vaidino merginų choras „Kivi“ (vadovė Danguolė Aukselienė), kuriame pasirodė ryškiomis lietuviškos scenos žvaigždėmis tapusios dainininkės Justė Starinskaitė, Justė Kraujelytė, Rūta Žibaitytė (Rūta Loop).
„Zuikio Pleibojaus“ premjera įvyko 2009 metais dabartiniame Vilniaus senajame teatre, o kelis metus rodytas spektaklis sulaukė žiūrovų dėmesio – įvyko net 13 pastatymų teatre ir vienas pasirodymas muzikos festivalyje „Be2gether“. Prisimindamas „Zuikio Pleibojaus“ atsiradimą, Algirdas Kaušpėdas pabrėžė, kad „Antis“ visuomet buvo teatrališka, todėl įvyko tai, kas turėjo įvykti.
Muzikinėje utopijoje „Zuikis Pleibojus“ apdainuojami pilko sovietinio tipelio Zuikio Ne Erelio nuotykiai, sėkmės ir nesėkmės, patirti įsimylėjus netikėtai pasirodžiusią Laisvę Laisvytę ir nusprendus, jog jis gali tapti Zuikiu Pleibojumi. Žiūrovai nesunkiai įžvelgs mūsų šalies istorines peripetijas, aktualijas, ekonomines ir vertybių krizes.
Roko operos kūrėjai siekė atskleisti „Anties“ ir Lietuvos gyvenimą nuo Sąjūdžio laikų iki 2008-ųjų metų ekonominės krizės, bet spėja pažvelgti ir į ateitį.
Kūrėjų branduolį sudarė „Anties“ muzikantai: scenarijaus, tekstų, muzikos idėjų autorius ir Zuikio vaidmens atlikėjas – Algirdas Kaušpėdas, kompozitorius – Vaclovas Augustinas, muzikos prodiuseris – Gintautas Rakauskas. Roko operos režisierius – Jonas Vaitkus, libreto vyriausiasis redaktorius – Rolandas Rastauskas, kostiumų dizainerė – Sandra Straukaitė.
Prie šio projekto dirbo net trys Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai – kompozitorius Vaclovas Augustinas, rašytojas Rolandas Rastauskas ir režisierius Jonas Vaitkus.2010 metų sausio mėnesį, praėjus mėnesiui po roko operos premjeros, muzikos agentūra M.P.3 išleido „Zuikio Pleibojaus“ vinilo plokštelę.
Tai buvo pirmasis lietuviškas populiariosios muzikos leidinys nuo devyniasdešimtųjų vidurio, atnešęs vinilo renesansą į Lietuvą. Visas 500 egzempliorių tiražas buvo išgraibstytas. „Zuikio Pleibojaus“ kompaktinė plokštelė išpirkta 5000 vienetų tiražu.
Grupė „Antis“ susikūrė 1984 metais gruodžio 31 dieną architektų vakarėliui ir savo paskutinius koncertus sugrojo 2016 metų liepą Trakų pilyje ir Raudondvario dvare. „Zuikio Pleibojaus“ kino premjera yra vienas iš šių metų renginių, skirtų paminėti šios kultinės Lietuvos grupės keturiasdešimtmetį.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!