Siūlo ieškoti
„Kaip visa tai, ką veikėme, man priminė vaikystę! Išdaigas kieme, būstinių statybas, laipiojimą po medžius... Buvo aktyvus savęs ieškojimo laikas, kai nė minutei negalėjai sustoti: valgis atrodė tik tuščias laiko gaišimas, o miegas – tas, kas aplanko netikėtai ir tos akimirkos net neprisimeni“, – su šypsena pasakoja dviejų sūnų mama, televizijos gelbėtoja Gerda Žemaitė.
Ji džiaugėsi atradusi dar vieną mažylius auginantiems žmonėms skirtą erdvę, kur ne tik galima švęsti šventes, bet ir žaisti edukacinius žaidimus, lavinti motoriką, nuotaikingai gilintis į mokslo pasaulį, pramogauti trijų aukštų aikštelėje.
„Nikolas dabar yra kaip tik tokio amžiaus, kai į save gerte geria visus potyrius. Jis – tikras žaidimų aikštelių žinovas, jose minėjęs ne tik savo, bet ir bendraamžių gimtadienius. Tad, nauja vieta jam yra džiaugsmingas atradimas“, – po vizito į „J.O.Y by friends“ organizuotą renginį dalinasi G. Žemaitė.
Pati vaikystėje ji buvo aktyvi, dėmesio norinti mergytė, mėgdavusi sceną bei mokėdavusi populiarias dainas keliomis kalbomis.
Gerdos mama iki šiol juokdamasi prisimena pirmąją dukters dieną darželyje – skubus atsisveikinimas prie durų ryte ir... vakare nenoras eiti namo, nes aplink susibūrę „grupiokai“ atidžiai klauso žaidimui vadovaujančios naujos lyderės.
„Kiek aš visko išbandžiau vaikystėje – lengvąją atletiką, muzikos mokyklą, šokius, vaidybą. Kas man labiausiai patikdavo, tai viskas kas buvo susiję su scena. Visą laiką apie tai ir svajojau, – pasakoja G. Žemaitė. – Esu už tai, kad vaikai „pačiupinėtų“ kuo daugiau skirtingų veiklų ir išsirinktų tai, ką gyvenime vertintų“.
Žagarėliai – jaukus prisiminimas
Jai pritaria ir dainininkė Donata Virbilaitė, kurios dukrelė Gabija už kelių mėnesių švęs pirmąjį gimtadienį. Pašnekovė įsitikinusi, kad mažieji turi gauti galimybę rinktis, jei tik tokia yra.
„Mama mane augino viena, nebuvo didelių finansų, tad, visko daug lankyti negalėjau, nors norėjau. Tai muzikos mokykla buvo labiausiai tinkanti, – atvirauja žinoma moteris, – Dukra dar nieko nelanko, bet tikrai vesiu kur ji norės, nes tikiu, kad mamos daug ką pastebi“.
D.Virbilaitė, kaip ir G. Žemaitė, save vadina padauža, mėgdavusia lyderystę, komandinius žaidimus, aktyvią veiklą. Ji pastebi, jog dabarties mažieji gauna idealias sąlygas tobulėti. Tokios studijos, kaip „Ateities vaikai“, dainininkės nuomone, turi viską, ko tik reikia – mokomąsias, lavinamąsias, pramogų bei poilsio zonas.
„Visa tai stengsimės suderinti ir per Gabytės gimtadienį – krikštynas. Tikimės, jog tai bus jauki šventė, kuri emociškai primins mano gimimo dienas, kai mama padarydavo gėrimo, iškepdavo žagarėlių ir visi kartu žaisdavome“, – sako D. Virbilaitė.
Tyrinėja pasaulį
Visai kitoks vaikas, nei dvi anksčiau įvardintos damos, buvo šokėjas, choreografas Paulius Šinkūnas.
„Buvau ramus, išdaigų nekrėsdavau. Labiau mėgdavau būti vienas. Lankiau muzikos mokylą, kovos menus. Kaip ir visi – ieškojau kelio. Mano dukra ir sūnus taip pat tyrinėja pasaulį. Ir aš tai sveikinu“, – sako P. Šinkūnas, su šeima dalyvavęs „J.O.Y by friends“ inicijuotoje popietėje, kur pramogų netrūko visiems.
Vyresni vaikai ir jų tėčiai kartu žaidė įvairius žaidimus su „123 renginys“, o mamų laukė tikras grožios rytmetis su plaukų Irinos Golubovos paskaita bei kvepalų edukatorės Editos Vigelytės parfumerijos degustacija.
„Namuose buvau ramus ir geras vaikas, o su draugais – pašėlęs. Man reikėjo kompanijos, bendravimo ir veiklos. Lankiau karate, krepšinį, lengvąją atletiką, šokius. Man tėvai leido išbandyti viską, bet labiau nukreipė į šokius“, – pasakoja šokių treneris Saulius Skambinas.
Jo sūnus Majus lanko gimnastiką, šuolius į vandenį ir baseiną, o dukra – meninę gimnastiką.
„Kol kas būrelius vaikams siūlome mes, tačiau jei jie pasakytų, kad nenori kažkuo užsiimti, leistume rinktis jiems“, – įsitikinęs S. Skambinas.