„Mažai tikėtina, kad ji genetiškai tai paveldėjo, nes nei jos mama, nei tėtis neturi tokių problemų“, – teigė žinoma moteris.
Ji pasakojo, kad naktį vykęs incidentas ją pažadino iš gilaus miego ir įvarė šoką.
„Visi mes – aš, Nikolas ir Maila – miegame vienoje lovoje. Po vidurnakčio pašokau iš lovos nuo jos klyksmo, išsigandau. Žiūriu, kad ji visa purtosi, įtemptomis kojomis lyg bėga, yra be sąmonės.
Puoliau imti ją iškart iš tos lovos, net nejungiau šviesos, kad nepažadinčiau Nikolo. Išsinešiau ją į kitą kambarį ir visą laiką raminau, kol jai praėjo priepuolis. Jai seilės pradėjo bėgti. Iš pradžių visai nesupratau, kas vyksta ir galvojau, kad koks nors insultas“, – situaciją apibūdino pašnekovė.
Moteris teigė, kad prasidėjus priepuoliui šunytė buvo visa labai įsitempusi, priepuoliai kartojosi visą naktį.
„Naktį jau skambinau klausti Pauliaus Morkūno, kas jai galėtų būti, o ryte ją vežiau į kliniką. Jis man pasakė, kad tokiais atvejais reikia nepanikuoti, šuniuką įsukti į pledą, kad nesukramtytų pirštų.
Keletą akimirkų po priepuolio ji būna neadekvati, manęs nepažįsta ir pradeda mane nevalingai kandžioti. Klinikoje veterinaras nustatė, kad tai yra epilepsija“, – teigė Gerda.
Įtaria kelias priežastis
Anot moters, panašu, kad ligą išprovokavo šunytei duodamas maistas:
„Jai duodavau tikrai gerą maistą, ji turi ir alergijų paukštienai, bet greičiausiai jai netinka glitimas. Net moksliškai yra įrodyta, kad glitimas augintiniams gali sukelti epilepsiją.
Dabar pakeitėme jos maistą, nes jei visa problema kilo dėl maisto, jį pakeitus problema turi susitvarkyti. Dabar gyvename įtampoje, laukime, baimėje. Pamatyti, kaip tai yra baisu, nelinkėčiau niekam.
Net ir būnant namie priepuolis gali ištikti bet kada, norisi, kad vaikas neišsigąstų, todėl paaiškinu jam, kas gali nutikti. Turim namie tokią ligoniukę.“
Gali sukelti stresas
Visgi priežasčių, kodėl galėjo ištikti epilepsijos priepuolis, veterinarai mato tikrai nemažai. Viena jų – jaučiamas stresas namuose. Visgi nors G. Žemaitė neseniai pranešė apie skyrybas su vyru, ji tikina, kad jos savijauta neturėjo paveikti augintinės.
„Veterinarai sako, kad epilepsija galėjo ištikti ir dėl pilnaties. Būtent tą naktį pas veterinarą buvo atvežta 15 augintinių, taip pat ištiktų epilepsijos priepuolių. Taip pat gali iššaukti ir namuose esanti įtampa, nes gyvūnas labai stipriai jaučia ir perima emocijas ir šeimininkų savijautą. Ji labai prie manęs prisirišusi nuo pat pirmos dienos – gal ji jaučia mano kokį nors stresą dėl situacijos namuose. Nors ir stengiuosi neverkti ir emocijų net prie vaiko nerodyti.
Aišku, etapas tikrai pilnas įtampos, tikrai liūdna, ir gali būti, kad gyvūnas perima tas emocijas“, – sako G. Žemaitė.
Anot moters, kadangi šunytei vos metukai, yra nemažai vilčių, kad ligą jai pavyks įveikti visai.
„Jeigu su vaistais sukontroliuosime ligą, po truputį juos galėsime nuimti, keisti kitais ir žiūrėti, ar priepuoliai nesikartoja. Galbūt vaistus nuimsime visai ir pavyks ligą visai įveikti. Daug nežinomybių. Jai dar tik metukai laiko, net nežinojau, kad šunims gali būti epilepsija.
Nors su Pauliumi dirbu kiekvieną savaitę, kažkaip sutapo, kad su tuo niekada nesusidūriau. Pati nieko nežinojau, man tai buvo naujiena ir didžiulis šokas. Bet Paulius labai viltingai nusteikęs, o jo tikėjimas dažnai pasiteisina“, – šypteli ji.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!