Prisiminusi pirmąjį apsilankymą kirpykloje, žinoma moteris imasi už galvos. Pasak jos, tai buvo katastrofa. „Nikolui tada buvo vieneri. Specialiai vizitui nesiruošiau, nes tikėjausi, kad jam patiks. O kai atėjom į kirpyklą, supratau, kad paprasta nebus. Kirpimo metu teko sūnų laikyti ant kelių, o per tą laiką mes jį ir kalbinom, ir visaip bandėm nukreipti dėmesį. Bet Nikolas sukinėjo galvą, teko ją prilaikyti. Streso buvo abiem, bet ištvėrėme“, – patirtimi dalinasi G. Žemaitė ir tvirtina, kad sūnų apkirpti pati nė nesvarstė. „Neįsivaizduoju, į ką tas mano vaikas būtų panašus po mano kirpimo. O kai pamačiau, kaip jis rangėsi ir sukinėjo galvą pirmą kartą meistrės kėdėje, supratau, kad pati būčiau niekaip nesusitvarkius su tokia užduotimi“, – tikina Gerda pranešime spaudai.
Pasak TV laidų vedėjos, pasirinkdama kirpyklą Nikolui, ji paklausė kauniečių rekomendacijų ir nusprendė apsilankyti vaikų ir vyrų kirpimo studijoje „Cut Cut“ bei patikėti sūnaus kirpimą meistrei Egidijai Šatikienei. „Egidija yra tikra profesionalė, o jos kirpimo studija pritaikyta vaikams – transliuojami ir animaciniai filmukai, ir mašinėlėj pasėdėti kirpimo metu galima, ir planšete pažaisti, ir net šuniuką paglostyti“, – pasakojo ji.
Prireikė kelių apsilankymų, kol Nikolas ėmė džiaugiasi kiekvienu vizitu į kirpyklą. Pasak G. Žemaitės, pasakius sūnui, kur važiuos, jis rodo pirštukais, kaip jį kirps. Dabar Nikolas pas Egidiją visada ateina su nuotaika, nieko nebijo, ramiai vienas sėdi mašinytėje, išlieka ramus ir kantriai išsėdi visą kirpimo laiką.
Prisiminusi pirmą Nikolo apsilankymą, vaikų ir vyrų kirpimo meistrė Egidija Šatikienė šypsosi – didžioji dalis vaikų neapsieina be ašarų. Tad ji rekomenduoja visiems tėveliams pirmam vizitui į kirpyklą vaiką paruošti paaiškinant, kur jis eina, kas jam ir kodėl bus daroma ir koks prizas už tai laukia. O jei vizitas buvo ne toks sėkmingas, kaip tikėtasi, nepabijoti ateiti vėl.
„Kiekvieną mažąjį klientą visada supažindiname su aplinka, aprodome žaidimų zoną bei mašinytę, kurioje pasisodinus vaikutį vyksta kirpimas. Jei vaikas nesileidžia kerpamas elektrine kirpimo mašinėle, kerpame žirklutėmis ir viso kirpimo metu bendraujame, kad jam būtų kuo mažiau streso ir procedūra keltų kuo malonesnes emocijas. O po kiekvieno kirpimo laukia prizas“, – pasakoja meistrė.
Penkiolika metų vaikus kerpanti specialistė sako atradusi paprastą būdą, kaip kuo mažiau traumuoti mažylį kirpimo metu – tai kirpimo laikas. Kuo trumpiau vaikas kerpamas, tuo mažiau jis turi laiko suirzti, supykti ar pulti į isteriją .
E. Šatikienė pataria vaikų kirpimo vengti namuose. „Maži vaikai yra labai judrūs, todėl saugiausia, kad juos kirptų patyręs specialistas. Ne kartą teko girdėti iš tėvelių, kad daugelis yra pabandę patys vaikučius apkirpti namuose, bet tam gi reikalingos specialios žirklės bei kirpimo įrankiai, o ką jau kalbėti apie patirtį. Tad rekomenduoju šį darbą patikėti specialistui, nes sunku namie išgauti gerą rezultatą, kai vaikas ilgai nenusėdi vienoje vietoje, muistosi ir taip galima ne tik jį išgąsdinti, bet ir sužeisti“, – sako ji.
Kirpimo meistrei antrina ir Gerda Žemaitė. „Iš asmeninės patirties galiu patarti visiems tėvams, kad nebijotų vesti vaikų į kirpyklą net jei ir pirmus kartus tie apsilankymai būna palydimi ašaromis. Vaiką reikia pripratinti, atvedus nepulti sodinti į kėdę, supažindinti su aplinka ir pasitikėti specialistais“, – pataria ji.