Iki pat finalo Bazelyje buvo viliamasi, kad trapios sveikatos superžvaigždė Celine Dion, prieš 37 metus pati laimėjusi konkursą, pasirodys finalinėje scenoje.
Nors per pirmąjį pusfinalį Celine Dion linkėjimus siuntė vaizdo įrašu ir apgailestavo dėl blogos sveikatos negalinti būti arenoje, finalinėje scenoje buvo tikimasi staigmenos.
„Gal vis dėlto pasirodys“, – socialiniuose tinkluose rašė ne vienas konkurso gerbėjas, pasidalijęs Celine Dion pusfinalio vaizdo įrašu.

O tokioms viltims pagrindo buvo. Peanešama, kad per abi penktadienį vykusias generalines finalo repeticijas, kaip ir per antradienio pusfinalį, buvo parodytas Celine Dion vaizdo pranešimas.
Tačiau šeštadienį, likus kelioms valandoms iki „Eurovizijos“, vienas iš renginio vykdomųjų prodiuserių Moritzas Stadleris teigė, kad šou vis dar yra koreguojamas.
„Vyksta nuolatiniai pokyčiai. Mūsų komanda dirbo per naktį iki pat vėlumos, – sakė jis. – Mes ir toliau jį (scenarijų – red. past.) keičiame didžiajam finalui“.
Neilgai trukus Šveicarijos laikraštis „Blick“ pranešė, kad renginio darbuotojai, turintys atspausdintus finalo tvarkaraščius, „mato, kad įrašyto Celine sveikinimo iš repeticijų finaliniame scenarijuje jau neliko“. Tai užminė mįslę apie galimą atlikėjos pasirodymą scenoje.
„Tai rodo, kad per repeticijas klipas buvo pakeistas“, – pridūrė bulvarinis laikraštis.
Galiausiai prieš renginį BBC televizija pranešė, kad privatus C. Dion lėktuvas buvo Bazelyje, tačiau nebuvo žinoma, ar dainininkė juo skrido.
Atsakymą, ar Celine Dion pasirodys finalinėje scenoje, iki pat paskutinės akimirkos gaubė paslaptis.
Deja, Bazelio scenoje Celine taip ir nepasirodė. Ekrane nebuvo parodytas ir jos vaizdo įrašas.
Atsisakė atvykti
57 metų C. Dion yra pasaulinio garso muzikos dievaitė, pardavusi milijonus albumų ir visame pasaulyje surengusi novatoriškus koncertus, į kuriuos buvo parduoti visi bilietai. Vis dėlto ji niekada nepamiršo, kokį vaidmenį suvaidino dainų konkursas jai pradedant karjerą tarptautinėje arenoje.
Dvidešimtmetė C. Dion buvo menkai žinoma už savo gimtosios prancūzakalbės Kanados Kvebeko provincijos ribų, kai 1988 m. laimėjo „Euroviziją“ kaip Šveicarijos atstovė, pasirodžiusi su daina „Ne Partez Pas Sans Moi“. Tai suteikė Šveicarijai teisę 1989 m. surengti „Euroviziją“, televizijos dainų konkursą atidarė C. Dion su savo laimėjusia daina prancūzų kalba.
Vėliau ji pristatė singlą „Where Does My Heart Beat Now“, taip pradėjusi karjerą anglų kalba, atvėrusią jai kelią į pirmąsias vietas pasaulio populiarumo lentelėse.
2025 m. „Eurovizijai“ sugrįžus į Šveicariją, organizatoriai kreipėsi į C. Dion. Tačiau dainininkei esant silpnos sveikatos ir retai pasirodant viešumoje, ji kelionės į konkursą atsisakė.
Apie ją ištikusį skausmingą, progresuojantį ir nepagydomą autoimuninį sutrikimą C. Dion pirmą kartą pranešė 2022 m. gruodį. Ji buvo priversta atšaukti virtinę pasirodymų, suplanuotų 2023 ir 2024 metais. Tačiau 2024 m. per Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją dainininkė pateikė staigmeną, surengusi stulbinamą pasirodymą iš Eifelio bokšto.
Ar gali būti, kad vaizdo įrašas ir tai, kas buvo pasakyta per repeticiją, tėra dūmai ir migla? BBC pranešė apie privatų C. Dion lėktuvą Bazelyje, bet negalėjo pasakyti, ar dainininkė juo atskrido. „Eurovizijos“ direktorius Martinas Greenas naujienų agentūrai AFP sakė, kad visa tai pavirto spėlionių žaidimu. „Palaukite ir pamatysite“, – paslaptingai tarstelėjo jis.
„Vis dar yra vilties, kad ji galėtų atvykti. Jei sąžiningai, mes nežinome“, – sakė viena iš laidų vedėjų Sandra Studer, atstovavusi Šveicarijai per konkursą 1991 m., praėjus trejiems metams po C. Dion pasirodymo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!