Prekių ženklas „Dove Gress“ atstovauja lėtajai madai ir vadovaujasi filosofija „mažiau yra daugiau“.
„Kiekvienas drabužis pasakoja tam tikrą istoriją. Kurdama tarsi realizuoju savo svajonių spintą. Joje vyrauja moteriški siluetai, žavintys universalumu ir lengvu rafinuotumu. Kuriu drabužius, kuriuos noriu dėvėti pati“, – sako dizainerė, naujosios kolekcijos fotosesiją surengusi Dubajuje ir Tenerifėje.
– Papasakokite, kokiai moteriai kuriate. Kas yra jūsų mūza?
– Prekių ženklas „Dove Gress“ įkūnija keliaujančią, drąsią ir modernią moterį. Raginu nebijoti būti savimi, eiti per gyvenimą lengvai ir žaismingai. Noriu pažadinti kiekvienos moters moteriškumą ir individualumą.
Man ypač svarbu kūrybiškumas – vienas drabužis suteikia laisvę eksperimentuoti ir susikurti vis skirtingą derinį. Savo kūryba sujungiu paprastumą ir universalumą. Didelį dėmesį skiriu natūralumui ir etiškai gamybai. Lietuviškos mados mylėtojoms siūlau aukštos kokybės gaminius, kurie džiugins ne vieną sezoną.
Kurdama mintyse turiu pasitikinčią, elegancijos pojūtį turinčią mūzą. Ją įkvepia praeities mūzos. Taip pat ji yra vintažo mylėtoja. Mano mūza nekelia problemų ten, kur jų nėra, o gyvenime mėgaujasi paprastais dalykais. Ji pasaulio pilietė, nesivaiko greitosios mados tendencijų.
Drabužius renkasi sąmoningai, vertina kokybę ir investuoja į daiktus, kurie bus aktualūs ilgą laiką. Prie šiuolaikinių įvaizdžių prisiderina močiutės papuošalus, turinčius jai energetinę vertę. Mano mūza unikali ir žvelgianti į kūrybą per asmeninę prizmę.
– Be kokio drabužio neįsivaizduojate savo spintos? Kaip apsirengusi jaučiatės geriausiai?
– Prieš porą metų su šeima išsikraustėme gyventi į Tenerifę. Gyvendama Lietuvoje aštuonerius metus dirbau su įvairiais audiniais, o amžinos vasaros saloje pradėjau dirbti su linu.
Gyvenant šiltame krašte, pasikeitė poreikiai ir mąstymas. Ispanijoje labai svarbu tvarumas, o linas – tvarios mados gaminys.
Didelį dėmesį skiriu natūraliems audiniams ir patogumui. Tiesa, nuo savo šalies nepabėgau, liną perku ir drabužius siuvu Lietuvoje.
Ypatingą vietą užima suknelės. Pasipuošusi šiuo drabužiu jautiesi pakylėta ir moteriška, susikuri mažą šventę.
Mėgstu sumoderninti vintažą, naujam gyvenimui prikelti praeities modelius. Mano kuriamos suknelės neišeina iš mados, nesivaikau tendencijų.
– Kodėl savo kūrybai pasirinkote lino audinį? Ar negąsdino tai, kad vis dar yra liną vadinančių senamadišku, šiuolaikinei moteriai neaktualiu audiniu?
– Linas mano gyvenime atsirado dar vaikystėje. Nešiodavau lininius drabužius, pasiūtus klasioko mamos iš fabrike pirkto lino likučių. Kai buvau maža, man labai patiko piešti, pamenu, pastelinėmis spalvomis tapydavau banguotą jūrą, palmes ir smėlį. Visą laiką svajojau, kad gyvensiu ant vandenyno kranto. Kas galėjo pagalvoti, kad suaugus svajonės išsipildys...
Dievinu liną dėl jo natūralių savybių ir ilgaamžiškumo. Tai yra elegantiškas ir prabangus audinys.
Apsivilkus lino drabužius, oda kvėpuoja, audinys nealergizuoja, o itin karštą dieną nematyti prakaito dėmių. Modernus ir drąsus dizainas lino audinį prikelia naujam gyvenimui.
Linas tinkamas dėvėti bet kuriame gyvenimo etape ir esant bet kokio amžiaus. Lino drabužiais puošiasi mano mama, dukros ir aš. Linas ypač praverčia keliaujant po šiltus kraštus. Priderinus makiažą ir puošnius aksesuarus, linas puikiai tinka vasaros šventėms.
– Papasakokite apie naująją „Dove Gress“ kolekciją. Kas jus įkvėpė kuriant naujus modelius?
– Šio sezono kolekciją įkvėpė mėnesio kelionė po Aziją. Taip gimė kimono dizaino suknelė, tinkama dėvėti į paplūdimį ar prie baseino. Kolekcijos spalvas pasufleravo regėti saulėlydžiai. Smėlio, melsvai žydra, kreminė, pastelinė pilka, ryškiai oranžinė, rožinė, klasikinė juoda bei balta – lino mylėtojos gali rinktis iš plačios paletės.
Kolekcija susideda iš dviejų dalių. Vieną dalį įamžinome tarp Dubajaus dangoraižių. Norėjau, kad nuotraukose atsispindėtų didmiesčio nuotaika. Nors Dubajus spinduliuoja prabanga, linas puikiai įsiliejo į miesto kontekstą. Su minimalistinio dizaino lininiais drabužiais puikiai jaučiausi prašmatniame restorane, eidama apsipirkti ar į paplūdimį.
Kita fotosesijos dalis vyko Tenerifėje, kur norėjome perteikti atostogų nuotaiką. Fotosesijoje vyrauja šviesios spalvos ir vasaros atostogoms itin tinkantys deriniai. Nuotraukose pozuoja socialiniuose tinkluose atrasta vietinė mergina Naomi. Ji labai atitiko mano prekių ženklo tipažą.
– Asortimentą papildėte vyriško kirpimo, griežtesniais drabužiais. Kodėl nusprendėte suknelių kolekciją paįvairinti visai kitokio stiliaus drabužiais?
– Moteriškumas nėra vien suknelės, tai yra tai, kaip jautiesi viduje vilkėdama vieną ar kitą drabužį. Noriu, kad su mano kuriamais drabužiais moteris jaustųsi geriausia savo versija. Jeigu jautiesi graži ir savimi pasitiki, spinduliuoji moteriškumą net ir vilkėdama vyriško kirpimo švarko ir kelnių kostiumą.
Dažnai girdėdavau iš klienčių, kad drabužių iš lino yra daug, tačiau mano kitokie. Susimąsčiau, kodėl taip yra. Kuriu savo svajonių spintą, visus drabužius dėviu pati. Nėra gaminio, kuris man nepatiktų.
– Žvelgiant į jūsų prekių ženklo „Dove Gress“ nuotraukas matyti, kad mielai pati pozuojate fotosesijose. Papasakokite, kaip savyje atradote modelio gyslelę.
– Pozuoti mane labai skatina šeima, draugės bei klientės. Kai pati sukuriu drabužį, žinau, kaip jį pateikti nuotraukose. Žinoma, stengiuosi atrasti ir naujų veidų, o tam labai padeda socialiniai tinklai.
Pakviečiu fotografuotis įvairių tipažų, skirtingo amžiaus moteris, kurios drabužiams įneša išskirtinumo. Neslėpsiu, dažnai gaminio pirkimą nulemia modelis. Klientės linkusios tapatinti save su nuotraukose matomomis merginomis, todėl labai svarbu įvairovė.
– Per dvejus metus turėjo susiformuoti ištikimiausių klienčių ratas. Atskleiskite, drabužius perka užsienietės ar lietuvės?
– Neturiu fizinės parduotuvės, drabužiais prekiauju internetu. Kai kūriau prekių ženklą, norėjau, kad klientės visame pasaulyje džiaugtųsi lino gaminiais. Pastebiu, kad didžiąją dalį klienčių sudaro Norvegijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje ar Ispanijoje gyvenančios lietuvės.
Svečiavausi Singapūre, nufilmavau instagramo „Reels“. Netrukus man parašė čia gyvenanti lietuvė ir užsisakė visiškai tokį pat lininį derinį. Pastebiu, kad užsienyje gyvenančios lietuvės labai pozityvios, džiaugiasi lininiais drabužiais ir po pirmojo užsakymo vėl grįžta.
Dažnai girdžiu, kad tokiuose miestuose kaip Dubajus ar Singapūras tautietės pasigenda kokybės arba kainos būna labai didelės.
Kuriu drabužius skirtingų figūrų moterims. Per darbo metus įsitikinau – kas tinka vienai, nebūtinai tiks kitai. .
Vienos nori pabrėžti lieknas kojas ir paslėpti rankas, o kitos mielai pabrėžia pečių liniją, tačiau nenori mini ilgio. Su dideliu džiaugsmu dėl dydžių ar drabužių modelių konsultuoju internetu, nes noriu, kad klientės išsirinktų geriausią variantą. Labai laukiu tokių žinučių, padėti man yra vienas malonumas.
Pastebiu, kad dažniausiai klientės renkasi baltos spalvos lino gaminius. Bijojau juodų drabužių, nes jie gali būti nepraktiški, bet šis sprendimas pasiteisino. Moterys pirmenybę teikia saugioms spalvoms, kurios nenusibos ir džiugins keletą sezonų. Žinoma, yra ir drąsesnių klienčių, kurios nori ryškių spalvų suknelių. Taip asortimente atsirado apelsino spalvos suknelė, puikiai tinkanti prie įdegusio kūno.
Mano kūryba yra odė moteriai – visai nesvarbu, kuriame pasaulio krašte ji gyvena.