Jis buvo matytas su daugeliu pasaulio lyderių – tarp jų ir Billas Clintonas Baltuosiuose rūmuose, kai su juo susitiko pirmą kartą tapęs Rusijos prezidentu 1999 m. gruodžio 31 d. Per 20 metų nuo tada pasikeitė dar trys JAV prezidentai ir penki JK ministrai pirmininkai. Nuo pasaulinių konfliktų ir vidaus skandalų iki sportinių triumfų ir propagandinių nuotraukų – žiūrime į vaizdus, nusakančius du V. Putino valdžios dešimtmečius, rašo BBC.
Buvęs KGB pareigūnas jau buvo paskirtas ministru pirmininku, kai Rusija 1999 m. spalį pradėjo antrąjį Čečėnijos karą, reaguodamas į daugybę sprogdinimų daugiabučiuose. Jo prezidentavimo pradžią nulėmė konfliktas neramioje Rusijos pietinėje respublikoje, kai rusų pajėgos apgulė Čečėnijos sostinę Grozną, o 2003 metais JT apibūdino Grozną kaip labiausiai sunaikintą miestą Žemėje.
Daugelį metų Rusiją smukdė kovotojų išpuoliai, tokie kaip 2004 m. Beslano mokyklos apgultis, per kurią žuvo 330 žmonių, dauguma jų buvo vaikai.
Putinas kovines misijas Čėčėnijoje oficialiai baigė 2009 m.
V. Putinas buvo patvirtintas prezidentu rinkimuose 2000 m. kovą, o po kelių mėnesių atsidūrė viešųjų ryšių krizės centre, kai per povandeninio laivo „Kursk“ katastrofą žuvo 118 įgulos narių.
Kai 2000 m. rugpjūčio mėn. nuskendo „Kursk“, Rusijai prireikė kelių dienų, kol apie tai pranešė artimiesiems, o prezidentas iš pradžių negrįžo namo iš atostogų Juodojoje jūroje.
Pirmąjį savo kadencijos dešimtmetį Vladimiras Putinas iš esmės palaikė gerus santykius su Vakarų lyderiais, nepaisant kritikos jo užsienio politikai.
Pagal Rusijos konstituciją V. Putinas negalėjo tapti prezidentu trečią kadenciją iš eilės, todėl 2008 metais ketveriems metams tapo ministru pirmininku. Nedaugelis matė prezidentu Dmitrijų Medvedevą, veikiau jš laikį kaip Putino marionetę, kuris atstoja savo viršininko pareigas.
Kai 2008 metais į Sakartvelą išsiuntė savo pajėgas atgauti atskilusio Pietų Osetijos regiono kontrolę, Rusija įsiveržė giliai į šalį. Trumpas rugpjūčio karas buvo pavojaus signalas Vakarams, tačiau būtent Rusijos persikėlimas į Rytų Ukrainą 2014 metais pablogino V. Putino santykius su Vakarų lyderiais. Rusijos įvykdytas Krymo užgrobimas ir aneksija iš Ukrainos paskatino ES ir JAV sankcijas ir sustabdytą jos narystę G8.
Praėjus ketveriems Sirijos pilietinio karo metams, Rusija įsikišo, kad paremtų savo sąjungininką prezidentą Basharą al Assadą, kurio vyriausybė atsidūrė ant žlugimo slenksčio. V. Putino sprendimas pasiųsti Rusijos lėktuvus ir šarvuočius pakeitė jėgų pusiausvyrą vietoje.
Po Donaldo Trumpo pergalės JAV prezidento rinkimuose 2016 metais JAV žvalgybos tarnybos padarė išvadą, kad Rusija kišosi į prezidento kampaniją.
O 2018 metais JK apkaltino Rusiją apnuodijus savo buvusį karinės žvalgybos pareigūną Sergejų Skripalį Solsberyje.
Dabar Rusijos santykiai su Vakarais visiškai pakrikę. Karas Ukrainoje sužlugdė bet kokius normalius santykius su kitomis šalimis.