• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jo Didenybės karaliaus Karolio III ir jo karalienės sutuoktinės Camillos surengtame valstybiniame priėmime dalyvavo daugybė karališkosios šeimos atstovų ir valstybių vadovų iš viso pasaulio, tačiau nebuvo Sasekso hercogo ir hercogienės.

Jo Didenybės karaliaus Karolio III ir jo karalienės sutuoktinės Camillos surengtame valstybiniame priėmime dalyvavo daugybė karališkosios šeimos atstovų ir valstybių vadovų iš viso pasaulio, tačiau nebuvo Sasekso hercogo ir hercogienės.

REKLAMA

Nors karalienės laidotuvės buvo kruopščiai suplanuotos prieš kelerius metus, vis dėlto atrodo, kad naujajam karaliui ruošiantis užimti sostą, kilo tam tikrų problemų.

Atrodo, kad dėl gėdingo nesusipratimo princas Harry ir Meghan Markle buvo pakviesti į valstybinį priėmimą, kurį sekmadienio vakarą Bakingemo rūmuose surengė karalius ir karalienė konsortė, o paskui buvo skubiai iš jo išprašyti.

JAV prezidentas Joe Bidenas ir Prancūzijos vadovas Emmanuelis Macronas buvo tarp šimtų valstybių vadovų ir kitų aukštų pareigūnų, susitikusių prieš istorines karalienės Elžbietos II laidotuves. Tačiau Sasekso hercogo ir hercogienės tarp jų nesimatė.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pranešama, rūmų pareigūnai išsiuntė porai kvietimą į iškilmingą renginį šios savaitės pradžioje. Tačiau tada jie suprato, kad priėmime gali dalyvauti tik dirbantys karališkosios šeimos nariai, todėl teko išplatinti gėdingą kvietimo atšaukimą, rašo „Telegraph“.

REKLAMA

Anot „Page Six“, žinią apie nedalyvavimą buvo tokia skubota ir neorganizuota, kad kunigaikštis ir kunigaikštienė apie jį sužinojo tik perskaitę internete.

„Harry ir Meghan iš tikrųjų gavo kvietimą ir niekas jiems nepasakė, kad jie nepakviesti“, – leidiniui sakė vienas karališkasis šaltinis.

Kitas rūmų informatorius pridūrė: „Man sakė, kad jie sužinojo, jog yra nepakviesti, tik perskaitę pranešimus spaudoje. Jie jaučiasi pažeminti.“

REKLAMA
REKLAMA

Ceremonijoje dalyvavo Velso princas ir princesė Williamas ir Kate, taip pat karališkoji princesė Anne ir Vesekso grafas bei grafienė.

Jie susitiko su karališkosios šeimos nariais ir politiniais lyderiais iš viso pasaulio.

Tai ne pirmas smūgis princui Harry. Dešimtmetį tarnavusiam britų armijoje ir du kartus atlikusiam tarnybą Afganistane, praėjusią savaitę buvo pranešta, kad jam uždrausta dėvėti karinę uniformą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2020 metais Harry pasitraukus iš karališkosios šeimos, jis buvo nušalintas nuo karinių pareigų ir jam buvo uždrausta viešumoje dėvėti karinę uniformą.

Antradienį princas Harry per savo atstovą spaudai išplatintame pareiškime išsakė savo nuomonę apie taisyklę, draudžiančią jam dėvėti karinę uniformą.

Jis patvirtino, kad dėvės kostiumą ir paprašė, kad „dėmesys liktų sutelktas į Jos Didenybės karalienės Elžbietos II gyvenimą ir atminimą“.

REKLAMA

Hercogo atstovas spaudai tuomet teigė: „Princas Harry dėvės kostiumą renginiuose, pagerbdamas savo močiutę.

Jos karinės tarnybos dešimtmetį parodo ne uniforma, kurią jis dėvi, ir mes pagarbiai prašome, kad dėmesys liktų sutelktas į Jos Didenybės karalienės Elžbietos II gyvenimą ir atminimą.“

Vėliau ir karališkoji šeima pakeitė savo nuomonę ir šeštadienį buvo leista vilkėti karinę uniformą, pagerbiant karalienę.

Sasekso hercogui buvo suteiktas specialus leidimas vilkėti karinę uniformą, kai Vestminsterio salėje su kitais Jos Didenybės anūkais dalyvavo budėjime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų