• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinėje Karalystėje šeštadienį – pirmoji per 70 metų karūnavimo ceremonija: per iškilmingą, daugiau nei 1 000 metų istoriją skaičiuojantį renginį, pasižymintį giliomis tradicijomis, simbolika ir pompastika, bus karūnuotas Karolis III. Į iškilmingą ceremoniją atvyko ir Harry be žmonos Meghan Markle.

Jungtinėje Karalystėje šeštadienį – pirmoji per 70 metų karūnavimo ceremonija: per iškilmingą, daugiau nei 1 000 metų istoriją skaičiuojantį renginį, pasižymintį giliomis tradicijomis, simbolika ir pompastika, bus karūnuotas Karolis III. Į iškilmingą ceremoniją atvyko ir Harry be žmonos Meghan Markle.

REKLAMA

Harry atvyko į Jungtinę Karalystę prieš šeštadienį įvyksiančią istorinę jo tėvo karaliaus Karolio lll karūnaciją. Sasekso kunigaikštis atvyko į šalį anksti penktadienį.

Meghan į Jungtinę Karalystę nevyko, o liko JAV su poros vaikais – princu Archie, kuris gegužės 6 d. švenčia 4-ąjį gimtadienį ir princese Lilibet. Balandžio mėn. rūmai trumpame pareiškime nurodė: „Bakingemo rūmai su malonumu patvirtina, kad Sasekso kunigaikštis gegužės 6 d. dalyvaus karūnavimo pamaldose Vestminsterio abatijoje. Sasekso kunigaikštienė liks Kalifornijoje su princu Archie ir princese Lilibet“.

Pranešama, kad Harry, pasibaigus šiandieninei ceremonijai, iškart sės į lėktuvą ir tikėsis grįžti į JAV atšvęsti Archie ketvirtojo gimtadienio.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat teigiama, kad Harry sumažėjo vaidmuo karališkoje šeimoje, todėl tenka jam patirti nemažai pažeminimų, jam uždrausta daryti tam tikrus dalykus, kuriuos jis būtų daręs, jei būtų likęs su karališkaisiais titulais.

REKLAMA

Pranešama, kad šiandien Vestminsterio abatijoje vyksiančioje ceremonijoje Harry buvo nustumtas į trečią eilę.

Jam nebus leista dėvėti karinės uniformos, kaip ir pernai per karalienės laidotuves. 

Sasekso kunigaikštis dešimtmetį tarnavo kariuomenėje ir du kartus vyko į Afganistaną, tačiau nedėvės uniformos, nes nebėra dirbantis karališkosios šeimos narys.

Princas Andrew yra dar vienas, kuris nepaisant karinės tarnybos nedėvės uniformos, nes nebėra dirbantis karališkosios šeimos narys.

REKLAMA
REKLAMA

Harry nepateikė jokių konkrečių pageidavimų dėl savo aprangos karūnavimo ceremonijai, bet buvo pasirengęs dėvėti viską, ko iš jo bus paprašyta, sakė šaltiniai laikraščiui „The Telegraph“.

Karūnacija

Ceremonijoje taip pat vyravo aplinkosaugos tema, įskaitant veganišką patepimo aliejų ir perdirbtus apeiginius drabužius, kurie atspindi Karolio III puoselėjamas tvarumo ir biologinės įvairovės idėjas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karūnavimo ceremonijos organizatorius Norfolko kunigaikštis grafas maršalas Edvardas Ficalanas Hovardas pavadino šį renginį pasididžiavimo akimirka šalies istorijoje.

„Per karūnaciją karalius prisieks prieš Dievą ir tautą tarnauti mūsų šaliai kaip valstybės vadovas, laikytis mūsų įstatymų ir palaikyti teisingumą visiems“, – sakė jis šią savaitę žurnalistams.

REKLAMA

Jam antrino premjeras Rishi Sunakas, pavadinęs šeštadienio iškilmes nepaprasto nacionalinio pasididžiavimo akimirka.

„Tai mūsų šalies charakterio demonstravimas ir galimybė mums visiems pažvelgti į ateitį bei tarnystės, vilties ir vienybės dvasią“, – penktadienį sakė jis televizijai „Sky News“.

Kaina

Londonas tikėjosi, kad karūnavimas parodys geriausią Britanijos įvaizdį ir šiek tiek pataisys šalies tarptautinę reputaciją, kurią pakirto išstojimas iš Europos Sąjungos.

REKLAMA

Tarp 2 300 svečių buvo Prancūzijos ir Vokietijos prezidentai, ES aukšto rango vadovai ir pasaulio karališkųjų šeimų atstovų.

Tačiau prabangus brangakmenių, karūnų ir paauksuotų karietų demonstravimas nelabai dera su daugelio britų sunkumais dėl išaugusių pragyvenimo išlaidų ir plačiai paplitusių streikų dėl geresnio darbo užmokesčio.

Bekingamo rūmų atstovas spaudai sakė: „Tokia nacionalinė proga, kaip ši, didelė valstybinė šventė, sulaukia didžiulio pasaulinio susidomėjimo, kuris su kaupu atperka su ja susijusias išlaidas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

JK profesinė organizacija „UKHospitality“ teigė, kad karūnavimo savaitgalis, įskaitant nedarbo diena paskelbtą pirmadienį, gali atnešti 350 mln. svarų sterlingų (400 mln. eurų) pajamų svetingumo sektoriui, įskaitant užeigas.

Nepaisant penktadienį praūžusių liūčių ir prognozuojamo lietingo savaitgalio, karališkosios šeimos gerbėjai stovyklavo palei kelią, vedantį į Bekingamo rūmus, kad užsitikrintų geriausią vietą stebėti pravažiuojančius Karolį III ir Camillą.

REKLAMA

Pompastika

Didžiausiam per pastaruosius dešimtmečius britų pompastikos ir puošnumo reginiui, pranokstančiam karalienės valstybines laidotuves praėjusį rugsėjį, buvo pasitelktos visos priemonės.

Iš viso minučių tikslumu surepetuotame parade dalyvaus apie 7 000 kariškių – nuo raitelių iki žygiuojančių orkestrų.

Sekmadienį visoje Jungtinėje Karalystėje vyko kaimynų gatvės vakarėliai – „Didieji karūnavimo pietūs“.

REKLAMA

Vakare į vakarus nuo Londono esančioje Vindzoro pilyje vyko koncertas, kuriame dalyvo apie 10 000 žmonių. Jame, be kita ko, pasirodė Katy Perry, Lionelis Richie, „Take That“ ir Andrea Bocelli.

Pirmadienis paskelbtas nedarbo diena. Karališkoji šeima paragino britus imtis savanoriavimo savo bendruomenėse.

Karūna

Skirtingai nei karališkosios vestuvės, karūnavimas yra valstybinis renginys – vyriausybė už tai sumoka ir parenka svečių sąrašą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kenterberio arkivyskupas Justinas Welby karaliui Karoliui lll ant galvos uždėjo 1661 m. šv. Edvardo karūną. Tai ikoninė auksinė karūna iš Londono Tauerio brangakmenių, nusagstyta 444 spalvotais brangakmeniais, įskaitant rubinus, granatus, safyrus ir turmalinus, užpildyta purpuriniu aksomu ir papuošta kailiu. 

Karūną monarchas dėvi tik paties karūnavimo metu, iš dalies dėl to, kad ji sveria 2,23 kg. Pagal taisykles, šią karūną monarchas nešioja po karūnavimo valstybiniame parlamento atidaryme ar kituose oficialiuose iškilminguose renginiuose.

REKLAMA

Be šv. Edvardo karūnos, naujajam karaliui buvo įteiktas karūnavimo žiedas, vadinamas Anglijos žiedu, kuris yra mūvimas ant monarcho dešinės rankos bevardžio piršto.

Kur gyvens karalius?

Karalius Karolis lll ir karalienė Camilla nusprendė nesikelti iš savo Clarence House rezidencijos, kurioje šiuo metu gyvena. Karalienė Elžbieta II turėjo keletą rezidencijų, įskaitant Bekingemo rūmus, Balmoralą ir Vindzoro pilį. Buvo tikimasi, kad naujasis monarchas gyvens Bekingemo rūmuose, kuriuos karalius laiko svarbiu monarchijos simboliu. 

Karūnacijos ceremoniją kviečiame stebėti straipsnio viršuje.

Labai kvaila save kažkuo įsivaizduoti, suaugusiems žaist karalystes, pagarba Hariui, kad pamažu parodo pasauliui savo giminės kvailumą kai neturi ką veikt
Karolis? Lygtai Charlsu buvo?
Aš už Harį ,protingą sūnų, mažiau išnaudoja liaudį _ gal? Šitiek nedarbingumo ,o karalius tokius milijonus atima iš žmonių, kad pavažiuoti su auksine karieta
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų