Aštuonias nominacijas turėjęs „Openheimeris“ gavo penkis apdovanojimus: geriausios dramos, geriausio režisieriaus Ch. Nolanui, geriausios muzikos, geriausio pagrindinio dramos aktoriaus Cillianui Murphy ir geriausio antrojo plano aktoriaus Robertui Downey jaunesniajam.
Filmo prodiuserė ir Ch. Nolano žmona Emma Thomas sakė, kad jos sutuoktinio trijų valandų epas apie „vieną tamsiausių mūsų istorijos įvykių“ nepanašus į jokius kitus jo darbus.
Mokslininką J. Robertą Oppenheimerį (Dž. Robertą Openheimerį) suvaidinęs C. Murphy gyrė, jo žodžiais, vizionierišką režisierių, o R. Downey jaunesnysis, filme įkūnijęs pagrindinio veikėjo priešininką, juostą pavadino šedevru.
„Barbė“' turėjo daugiausiai nominacijų – devynias, bet pelnė vos dvi statulėles
Geriausio režisieriaus kategorijoje Ch. Nolanas įveikė „Barbės“ – kitos „Barbenheimerio“ fenomeno, pernai drauge uždirbusio 2,4 mlrd. dolerių (2,2 mlrd. eurų), dalies – kūrėją Gretą Gerwig.
Nostalgiją legendinei lėlei satyra apie mizoginiją ir moterų įgalinimą pavertusi „Barbė“' turėjo daugiausiai nominacijų – devynias. Tačiau galiausiai filmas pelnė dvi statulėles: už geriausią dainą Billie Eilish ir jos broliui Finneasui, taip pat naujai įsteigtą „geriausio kino ar kasos pasiekimo“ apdovanojimą.
„Norėtume tai dedikuoti kiekvienam žmogui planetoje, pasipuošusiam ir nuėjusiam į nuostabiausią vietą Žemėje – kino teatrus“, – sakė „Barbės“ žvaigždė ir prodiuserė Margot Robbie.
„Ačiū visiems Barbėms ir Kenams priešais ekraną ir už jo“, – pridūrė G. Gerwig.
Tačiau „Barbė“ netikėtai pralaimėjo geriausios komedijos kategorijoje – siurrealistiškiems „Prastiems reikalams“, taip pat pelniusiems Emmai Stone geriausios aktorės „Auksinį gaublį“ už įspūdingą Belos Bakster vaidmenį.
„Bela veikiau įsimyli patį gyvenimą, o ne žmogų. Ji vienodai priima gera ir bloga, o tai išties privertė mane kitaip pažvelgti į gyvenimą“, – sakė E. Stone.
As gal kokias 10-15 minuciau kentejau...