Kai 2018 m. rugpjūtį A. Franklin mirė nuo kasos vėžio, manyta, kad ji nepaliko testamento dėl milijoninės vertės turto.
Tačiau po kelių mėnesių jos namuose Detroito priemiestyje, Mičigano valstijoje, spintelėje ir po sofos pagalve buvo rastas ranka rašytas testamentas. Dabar prisiekusieji nustatys, kuris iš dviejų dokumentų turėtų būti pripažintas galiojančiu testamentu, rašo BBC.
Teismo procesas prasidėjo pirmadienį ir turėtų trukti mažiau nei savaitę. Ouklando apygardos testamentų teisme šešių asmenų prisiekusiųjų žiuri išklausys liudytojus, įskaitant Franklin vaikus, jos dukterėčią Sabriną Owens ir rašysenos ekspertą.
Aštuoniolika kartų „Grammy“ apdovanojimą pelniusi A. Franklin įrašė dešimtis populiariausių dainų ir buvo pirmoji moteris, įtraukta į Rokenrolo šlovės muziejų.
Tačiau dainininkė, išgarsėjusi tokiais hitais kaip „Think“, „I Say a Little Prayer“ ir „Respect“, buvo labai uždaro būdo kalbėdama apie savo finansus, ir, kaip teigiama, nepaisydama prastos sveikatos, daugelį metų vengė sudaryti oficialų testamentą.
Kai ji mirė būdama 76 metų, nesant testamento, jos turtas, įskaitant namus, automobilius, kailinius ir papuošalus, turėjo būti lygiomis dalimis padalytas keturiems sūnums. Tačiau praėjus devyniems mėnesiams po mirties, jos namuose buvo rasti testamentai.
Vienas iš sūnų tvirtina, kad 2010 m. birželio mėnesį datuoti dokumentai, rasti užrakintoje spintoje, yra tikrasis testamentas. Kiti du sūnūs teigia, kad pirmenybė turėtų būti teikiama 2014 m. kovo mėnesį datuotam testamentui, kuris rastas spiraliniame sąsiuvinyje po sofos pagalvėmis.
Pirmadienį teisėja Jennifer Callaghan prisiekusiesiems pasakė, kad vienintelis sprendimas, kurį jie turi priimti, yra tas, ar 2014 m. dokumentas gali būti pripažintas galiojančiu testamentu. Nepaisant jų skirtumų, pagal abu dokumentus sūnūs dalytųsi pajamomis, gautomis iš A. Franklin muzikos ir autorių teisių.
Kiekviena versija buvo parašyta ranka ir sunkiai iššifruojama, su išbraukytais žodžiais ir pastabomis paraštėse. Dėl tokios būklės daugumoje valstijų jie būtų nepriimtini, tačiau Mičigano įstatymai leidžia naudoti ranka rašytus testamentus, jei jie atitinka kitus kriterijus.
Teodoras White'as II – trečiasis A. Franklin vaikas iš jos trumpos santuokos su buvusiu vadybininku – teigia, kad 2010 m. notaro patvirtintas 11 puslapių dokumentas yra galiojantis testamentas.
Toje versijoje jis nurodytas kaip vienas iš testamento vykdytojų arba asmeninis atstovas kartu su dukterėčia M. Owens. Jame taip pat raginama, kad Kecalfas ir Edvardas Franklinai, antrasis ir ketvirtasis dainininkės sūnūs, „lankytų verslo kursus ir gautų pažymėjimą arba diplomą“, jei nori gauti naudos iš turto. Tuo tarpu Kecalfas ir Edvardas teigia, kad 2014 m. versija yra pagrindinis jų motinos testamentas.
Keturių puslapių dokumente Kecalfas pakeičia savo brolį kaip bendraturtis. Jis ir jo vaikaičiai taip pat paveldėtų motinos 1,2 mln. dolerių vertės uždarą dvarą.
Naujesniame dokumente taip pat numatyta, kad A. Franklin suknelės bus parduotos aukcione arba perduotos Smitsono institutui Vašingtone.
Klarensas Franklinas, vyriausiasis vaikas, ginče nedalyvauja. Jis gyvena Mičigano mieste esančioje globos įstaigoje ir yra teisiškai globojamas.
Šių metų pradžioje Pontiako teismas išklausė tris balso pašto žinutes, įrašytas likus keliems mėnesiams iki A. Franklin mirties, kuriose ji aptarinėja kitą testamentą, kurį rengė su turto advokatu.
Žinutėse girdima, kaip moteris, tuo metu gulėdama ligoninės lovoje, išreiškia tam tikrus „tvirtus ketinimus“, tačiau advokatas Henry Grixas paliudijo, kad, jo manymu, ji „nebuvo apsisprendusi“ dėl savo galutinių norų. Teisėjas atmetė šį dokumentą.
Teigiama, kad A. Franklin turtas siekia kiek mažiau nei 6 mln. dolerių.