Nijolės Pareigytės-Rukaitienės kaimo komandoje šį antradienį išvysime aktorių Julių Žalakevičių ir seniausią riešutų ūkį turinčius Auksę ir Darių Barysus. O miestiečių komandoje, kurią į priekį veda Vytautas Rumšas jaunesnysis – Eglę Jakštytę-Eley ir grupės „Karaliai“ narius Luką Karalių ir Luką Steponaitį.
Nors gyvena mieste, J. Žalakevičius nebijo jokių darbų – štai ir savo namo stogą yra pasikeitęs pats!
O Auksei ir Dariui visi galėtų pavydėti kantrybės – jie yra pora ne tik namuose, bet ir versle. Didžiausią džiaugsmą šeimai kelia tai, kad jie visiškai gali išgyventi iš savo 11 hektarų riešutų ūkio.
Kaimo reikalai nėra svetimi ir grupės „Karaliai“ nariui L. Steponaičiui. Dainininkas visus nustebins pranešęs, jog... turi serbentų ūkį!
O štai Eglė juoksis – būtų galima pagalvoti, kad kaimietė apsimeta mieste! Ir viskas dėl to, jog nors ji gimė 10 kilometrų nuo Utenos, šiandien savo gyvenimą Eglė įsivaizduoja tik pačioje Lietuvos širdyje – sostinėje Vilniuje.
Anksčiau nuo kaimo darbų bandydavo išsisukti, tačiau dabar mamai skuba padėti pati
Anot Eglės, kad ir koks artimas jai bebūtų gimtasis kraštas, šiandien mylimiausias jos miestas visgi yra Vilnius.
„Aš labai šį miestą mėgstu, dabar jame ir gyvenu. Anksčiau, kai buvau apsistojusi Klaipėdoje, nuolat Vilniaus pasiilgdavau. Man patinka, kad čia viskas arti, gyvenimo būdas yra aktyvus, o ir laisvalaikį galima leisti labai įdomiai“, – pasakoja ji.
Eglė išduoda, kad laiko save ramesnio būdo žmogumi, tačiau Vilniaus tempas nuolat ją įkvepia naujų jėgų: „Kai kurie ramesni žmonės yra linkę rinktis tokį pat ramų gyvenimą, tačiau mane miestas išjudina. Man kartais netgi patinka tas nesibaigiantis lėkimas, kuris įtraukia ir mane. Kai kurie iš Vilniaus dėl to pabėga, tačiau man visa tai tinka.“
Kaip pastebi dainininkė, jai netgi būtų sunku įvardinti gyvenimo mieste minusus – savo kasdienybę kurdama Vilniuje, ji čia trūkumų mato tikrai mažai.
„O jei ir pasitaiko kokie minusai, tuomet stengiuosi arba jų išvengti, arba paversti juos pliusais – tokias situacijas mėgstu spręsti iškart. Žinoma, yra kai kas, ko pavyksta išvengti ne visuomet, pavyzdžiui – piko valandos.
Man sunku apskaičiuoti laiką, kelią, tad pasitaiko, kad kartais vėluoju į susitikimus. Būtent tokį vėlavimą dėl kamščių pavadinčiau didžiausiu minusu“, – dalijasi ji.
O ko, jei tektų iš Vilniaus persikelti, dainininkei trūktų labiausiai? Pasirodo, kad Eglė turi tradiciją, susietą su pusryčiais.
„Labiausiai man truktų bet kada, kada nori, nueiti į savo mėgstamą restoraną. Vilniuje jų kasmet atsiranda naujų, o taip pat čia galima rasti daugybę skirtingų pasaulio virtuvių. Aš, pavyzdžiui, labai mėgstu vėlyvųjų pusryčių patiekalą – Benedikto kiaušinius. O Vilniuje yra daugybė vietų, kur galiu jų suvalgyti“, – atskleis ji.
Tiesa, Eglė įsitikinusi, kad net ir geriausias miesto SPA niekuomet neatstos kaime atrandamos ramybės.
„Manau, kad žmonės geriausiai pailsi gamtoje. Nori nenori, miestas įtraukia į darbus, lėkimą – čia visuomet norisi daug padaryti. Mieste aktyviai naudojame savo protą, pavargstame. Todėl tik gamta, pabėgimas į kaimą ar išsimaudymas ežere nuplauna visą tą įtampą.
SPA – ne tas pats. Gyvenime labai svarbu turėti balansą, tarp miesto ir kaimo – taip pat“, – sako ji.
Būtent todėl vietai, kurioje užaugo ir išbandė daugybę kaimo darbų, Eglė iki šiol jaučia didžiausius sentimentus. Tiesa, vaikystėje viskas atrodė kiek kitaip…
„Mama sakydavo, kad prie kaimo gyvenimo nepritampu. O ir aš pati bandydavau nuo kaimo darbų išsisukti. Pavyzdžiui, jei reikėdavo nešti malkas, aš specialiai taip ilgai šiltai rengdavausi, kad išeidavau į lauką tik tuomet, kai beveik visos malkos būdavo suneštos (juokiasi). Tačiau kadangi šeimoje buvau jauniausia, į mane žiūrėdavo tikrai atlaidžiai. O dabar viskas pasikeitė.
Nors mano mama ir neprašo, pati noriu jai padėti – renku tiek obuolius, tiek raviu. Kai suaugau, man tai tapo savotiška atrakcija, kažkuo kitokiu“, – išduoda ji.
Būdama dainininke, Eglė yra aplankiusi didelę Lietuvos dalį. Tačiau, anot jos, svarbiausia yra ne tai, kur žmonės gyvena – svarbiausia, kas jų viduje.
„Manau, kad svarbu ne tai, kur gyveni, o koks yra tavo bendras išprusimas. Esame įpratę galvoti, kad miestiečiai yra labai veiklūs ar matę daug pasaulio, tačiau šiuolaikiniai ūkininkai gali būti tokie patys.
O šiandien juk pasitaiko ir taip, kad žmonės sąmoningai renkasi gyventi kaime, nes taip jiems patinka labiau. Tačiau tai – viso labo tik gyvenamoji vieta“, – pokalbį baigia ji.
O kuri komanda – miesto ar kaimo – nugalės šio vakaro žaidime, pamatysime jau šį vakarą.
„Miestas ar kaimas“ – antradieniais, 19.30 val. per TV3!