Leonardas keliauti pradėjo gana anksti – dar besimokydamas ketvirtoje klasėje, jis kartu su šeima aplankė Vengrijos sostinę Budapeštą. Pastarasis mažam berniukui paliko neišdildomą įspūdį dėl didžiulio įvairių žaidimų pasirinkimo.
Tokia patirtis Leonardo atmintyje paliko gilų pėdsaką, tad nenuostabu, jog šiandien jis aplankytų šalių jau nesuskaičiuotų ant rankų pirštų. Tiek su šeima, tiek įvairių televizinių projektų metu vyras išmaišė kone visą pasaulį – nuo spalvingosios Meksikos iki egzotiškojo Balio ar iššūkių kupino Sibiro. Pasak Leonardo, kiekviena šalis turi be galo įdomią kultūrą, gali sužavėti savo maistu, žmonių įvairove, ir, žinoma, išskirtiniais nuotykiais.
Tačiau nepaisant to, jog šiais laikais keliauti galime kur tik norime, Leonardas visada nori sugrįžti į jam širdžiai artimą Balio salą. Indonezijoje vyras kartu su šeima praleido ne vienerius metus. Tad nors pagrindines savo pajamas aktorius uždirba Lietuvoje, gyvendamas Balyje prieš kelerius metus kartu su žmona įkūrė savo verslą: „Lietuvoje aš dirbu, o Balyje su žmona turime „Balinėtojus“ – organizuojame turus.“
Leonardas atviras – dažniausiai nei savo kelionių, nei biudžeto jis per daug neplanuoja, ir nuleidęs galvą patvirtina, kad yra pakankamai išlaidus keliautojas. Tie, kas jį pažįsta, žino, jog apsilankęs naujoje šalyje, vyras būtinai turguje įsigis įvairiausių, ne būtinai svarbiausių smulkmenų.
„Jei keliauju į Balį, neturiu tokio principo, kad pradėčiau taupyti iš anksto, likus pusei metų iki kelionės. Mano gyvenime viskas visą laiką vyksta taip – aš turiu tikslą, o tada jau atsiranda atlyginimas. Būna ir visiškas štilis – buvo laikotarpis, kai netgi buvo skolos. Su skolomis aš nekeliauju, bet kažkaip dažniausiai finansai atsiranda.“
Šiuo metu Leonardas gyvena svajonėmis kada nors aplankyti Havajų salas: „Havajai mane šaukia. Man gera keliauti, bėgioti su šlepetėmis, marškinėliais, šortais, ir man daugiau nieko nereikia.“ Vis tik, Havajų, pasak jo, dar reikės palaukti – artimiausiu metu jis su žmona planuoja keliauti slidinėti į Gruziją.
Kelionės mūsų gyvenimui neabejotinai suteikia ryškesnių spalvų, padovanoja smagius nuotykius ir pačius geriausius prisiminimus. Žinoma, jeigu jų nesugadina įvairios nelaimės ir neplanuotos finansinės išlaidos.
Už Baltijos šalių mažmeninę bankininkystę atsakinga vieno iš bankų valdybos narė Rūta Ežerskienė patikina, jog dažniausiai nuo to galime apsisaugoti – tereikia iš anksto planuoti savo maršrutus, racionaliai įsivertinti potencialias rizikas ir pasiruošti nenumatytiems atvejams.
„Pirmiausia reikėtų pasidomėti šalimi, į kurią keliaujate, kokių dokumentų, pažymų, skiepų ir pan. reikia. Taip pat labai svarbu pasirūpinti kelionės draudimu. Jeigu jūs turite kredito kortelę, dažnai kartu su ja turite ir papildomą paslaugą – kelionių draudimą. Reikėtų pasitikrinti, ar tai galioja visiems šeimos nariams, ar įtrauktos papildomos reikalingos apsaugos“, – laidoje sakys ji.
Pasak ekspertės, svečioje šalyje, jeigu įmanoma, taip pat geriausia naudotis banko kortele, o ne grynaisiais pinigais – taip labiau apsaugosite savo lėšas vagystės ar pametimo atveju
Daugiau apie Leonardo Pobedonoscevo nuotykius įvairiuose pasaulio kraštuose ir kodėl, vis dėlto, keliaujant reikėtų vengti grynųjų pinigų, žiūrėkite laidoje „Sėkmės istorijos“ jau šį šeštadienį.
„Sėkmės istorijos“ – šeštadieniais, 9.30 val. tik per TV3!