• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama grįžo į savo būstinę Indijos šiaurėje po kelio sąnario keitimo operacijos Niujorke.

Trečiadienį Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama grįžo į savo būstinę Indijos šiaurėje po kelio sąnario keitimo operacijos Niujorke.

REKLAMA

Oro uoste ir jo rezidencijoje Dalai Lamą sveikino šimtai jo pasekėjų, vilkinčių spalvingais, languotais drabužiais, mojavusių skarelėmis ir gėlėmis. Keletas jų mušė būgnus ir šoko tradicinius šokius. Tibeto ir budistų vėliavos puošė stulpus ir turėklus.

89-erių Dalai Lama išskrido į Dharamšalą po kelias savaites trukusio gydymo Nappi sodyboje Sirakūzuose, Niujorko valstijoje, po birželio 28 d. atliktos operacijos.

Niujorko specialiosios chirurgijos ligoninės suaugusiųjų rekonstrukcijos ir sąnarių endoprotezavimo tarnybos vadovas daktaras Davidas Maymanas po operacijos sakė, kad Dalai Lama sveiksta gerai ir tikimasi, kad jo būklė per ateinančius 6-12 mėnesių pilnai atsistatys.

Dr. Tsetan D Sadutshang ir Dr. Tsewang Tamdin, Dalai Lamos gydytojai, praėjusį mėnesį teigė, kad chirurginis pjūvis visiškai užgijo be jokių komplikacijų.

REKLAMA
REKLAMA

Kineziterapeutai teigė esantys patenkinti jo pagerėjimo greičiu, rašo apnews.com.

Siekia suvienyti pasekėjus

Nuo 1959 m., kai pabėgo iš Tibeto po nepavykusio sukilimo prieš Kinijos valandžią, Dalai Lama savo pagrindine būstine pasirinko Dharamšalą, šiaurinėje Indijos dalyje esantį miestą ant kalvos. Ten taip pat gyvena Tibeto vyriausybės tremtiniai. 

REKLAMA

Dalai Lama 2011 m. oficialiai atsisakė savo politinių ir administracinių įgaliojimų ir perdavė politinę atsakomybę bendruomenės išrinktai vadovybei. Tačiau jis išliko Tibeto bendruomenės dvasiniu vadovu.

Jo pasekėjai mano, kad jis gali suvienyti ir sutelkti tibetiečius Kinijoje ir už jos ribų.

Tibeto organizacijų duomenimis, Indijoje, Nepale ir Butane gyvena daugiau kaip 100 000 tibetiečių pabėgėlių. Manoma, kad Indijoje jų yra apie 85 000, o daugelis jų taip pat persikėlė į tokias šalis kaip JAV, Kanada, Vokietija ir Šveicarija.

REKLAMA
REKLAMA

Kinija griežtai kontroliuoja visas religijas, o pastaraisiais metais suintensyvino kultūrinės asimiliacijos kampaniją, nukreiptą prieš tibetiečius, tiurkus musulmonus uigūrus ir kitas mažumų grupes.

Kinija smerkia Dalai Lamą kaip Tibeto nepriklausomybės šalininką ir jau daugiau kaip dešimtmetį nepalaiko tiesioginių ryšių su jo atstovais.

Dalai Lama sako, kad jis tik pasisako už didelę Tibeto autonomiją ir vietinės budistinės kultūros apsaugą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų