Sekmadienio vakarą Minską sudrebinęs taikus protestas „Žygis už taiką ir nepriklausomybę“ dar kartą užtvindė sostines gatves demonstrantais reikalaujančiais A. Lukašenką trauktis iš posto. Nepaisant vis agresyvesnių autoritarinio lyderio gąsdinimų, paženklintų jau ir karinės technikos pasirodymu Minsko gatvėse, dešimtis tūkstančių demonstrantai iš miesto centro patraukė link prezidento rūmų. Kol minia nepaisydama gausių Omono pajėgų čia skandavo prieš diktatūrą nukreiptus šūkius, kai kurie eisenos dalyviai rado laiko ir pasipiršti.
Tuo metu savo rezidencijoje už iki dantų ginkluotų riaušių policijos eilių pasislėpęs A. Lukašenka, savo 66-tąjį gimtadienį paminėjo vėl pasirodęs su automatu rankoje ir vilkintis neperšaunamą liemenę. Jo pasiųsti omonininkai ir riaušėms skirta policija, kurių mieste buvo dar daugiau nei per praėjusius protestus, sulaikė apie 140 žmonių. Vis dėlto pasitaikė ir atvejų, kai neapsikentę rėžimo siautėjimo žmonės nuvijo neuniformuotus saugumiečius bandžiusius sulaikyti taikius žmones.
Kitose miesto vietose, Omono pajėgoms taip pat sunkiai sekėsi suvaldyti situaciją. Vos pradėjus vaikyti demonstrantus vienoje miesto dalyje, minios akimirksniu mobilizuodavosi kitoje.
Įvykius Minske stebintis žurnalistas Denis Dudinskij taip pat pabrėžia, kad A. Lukašenkos rėžimas toliau didina pastangas užgniaužti nepriklausomą žiniasklaidą. Paskutinėmis dienomis deportuoti arba akreditacijų dirbti neteko daugelis užsienio žurnalistų atstovaujančių didžiausias žiniasklaidos priemones. Be to, iš spaudos kioskų dingo ir vietiniai leidiniai aktyviai rašę apie tardymo izoliatoriuose omonininkų kankinamus žmones.
„Mes visi žinome, kad pagal Ženevos konvenciją ir tarptautinę teisę žurnalistai, kurie oficialiai dirba įvykio vietoje turi neliečiamybę, bet Baltarusijoje, paskutiniu metu, šis įstatymas negalioja. Jeigu jūs turite akreditaciją arba liemenę su užrašu „spauda“ ir esate įvykio vietoje, automatiškai tampate jėgos struktūrų taikiniu. Jus būtinai areštuos ir pristatys į policijos nuovadą, kur išrašys protokolą, baudą ir būtinai pareikalaus panaikinti visą medžiagą iš atminties kortelių. Jeigu jūs esate užsienietis jus deportuos ir penkerius metus neleis įvažiuoti į Baltarusiją“, – sako žurnalistas Denis Dudinskij.
Be to, kol baltarusiai ir toliau bando išversti A. Lukašenką iš posto, vis aktyviau į įvykius Baltarusijoje reaguoja Kremlius, šiandien dar kartą patvirtinęs atidžiai stebintis situaciją. A. Lukašenką gimtadienio progą telefonu pasveikinęs V. Putinas išreiškė jam paramą ir dar kartą patvirtino, esąs pasiruošęs reikalui esant į Baltarusiją pasiųsti savo specialiai suformuotas pajėgas. Tiesa, anot jo padėtis kaimyninėje šalyje vis dar atrodo stabili.
„Prezidentas Putinas pabrėžė, kad kalbame tik apie ekstremalią situaciją, jei ekstremistiniai elementai sukels ekstremalią situaciją. Matome, kad situacija yra kontroliuojama“, – pasakoja Kremliaus atstovas Dmitrij Peskov.
Kremliaus spaudos tarnyba taip pat pranešė, kad V. Putinas ir A. Lukašenka telefonu susitarė, kad dar iki rugsėjo vidurio susitiks Maskvoje. Tai buvo šeštasis jų pokalbis pastaruoju metu.
Vis dėlto, kad ir kaip A. Lukašenka bando parodyti, kad jo sąjunga su Rusija tvirta, o jis pats nepajudinamas, prastėjanti ekonominė situacija, tampa vis ryškesnė. Protestų drebinamos šalies valiuta sparčiai praranda vertę, o žmonės pastarosiomis dienomis masiškai užplūdo valiutos keityklas ir banko skyrius, tikėdamiesi išsaugoti bent dalį savo santaupų. Baltarusijos Rublio kursas per pastarąjį mėnesį patyrė rekordinį daugiau kaip 10 proc. nuvertėjimą euro ir JAV dolerio atžvilgiu. Viso per metus rublis dolerio atžvilgiu sumenko 27 proc., o euro – net trečdaliu.