Artūras Zuokas giriasi būsimais pokyčiais mieste, o Valdas Benkunskas savo privalumu laiko tai, kad meru niekada nebuvo.
Politinė likimo ironija – Artūras Zuokas Vilniui žada permainas, nors pats miestui vadovavo daugiau kartų nei bet kas kitas.
„Manau, kad vilniečiai pavargo nuo lozungų diktatūros ir nori realių permainų Vilniaus mieste, o ne kad tik įvyktų kosmetinis papudravimas“, – sako A. Zuokas.
Patį pirmą išankstinio balsavimo rytą su žmona balso už save atiduoti atėjęs Zuokas kosmetiniu papudravimu vadina tai, kad jo varžovas Valdas Benkunskas iki šiol dirbo su dabartiniu meru Šimašiumi, taigi ir darbų krypties esą smarkiai nekeis.
Visgi Benkunskas pirmajame ture pasirodė geriau ir surinko beveik dešimčia procentų daugiau balsų. Tad Zuokas viliasi, kad lemiamoje kovoje jį palaikys daugumos už borto likusių kandidatų gerbėjai – net ir tų, kurie sukrapštė vos pora procentų.
„Ir Mykolo Majausko, nes jo rinkėjas nebalsuos už kandidatą, kuris jį išmetė iš partijos ir ne visai teisingai. Taip pat tikiuosi pritraukti ir Eglės Radvilės balsus. Ir socialdemokratų, ir Skvernelio partijos, Luko Savicko balsus“, – kalba A. Zuokas.
Tiesa, pirmiausia tie rinkėjai turi ateiti prie balsadėžių – aktyvumas antrajame ture paprastai būna mažesnis. Su žmona balsuoti popiet atkeliauja ir konservatorius Valdas Benkunskas, jis tikisi liberalių rinkėjų paramos. Nors liberalu save vadina Zuokas – dar viena politinė grimasa. Benkunskas atsikerta Zuokui į pareiškimus apie kosmetinius pokyčius.
„Mano planas 4 metams yra labai aiškus, konkretūs darbai, ką ruošiuosi padaryti, ką keisčiau, ką naujai inicijuočiau, ką stabdyčiau, ką dabartinis meras daro“, – teigia V. Benkunskas.
Savo privalumu konservatorius laiko tai, kad miestui dar nevadovavo, nors ne kartą buvo vicemeru.
„Aš sakau, kad Vilniui atėjo metas turėti merą, kuris bus orientuotas ne į savo asmenines reklamos akcijas, bet į darbus, kuriuos reikia padaryti vilniečiams“, – tvirtina V. Benkunskas.
Pačią pirmą išankstinio balsavimo dieną į savivaldybę ateina ir konservatorių garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis. Profesorius balsą atiduoda už saviškį. Ir nemano, kad sostinei reikia labai keistis.
„Balsavau už šeimininką ir darbininką, to Vilniui reikia. – Kokį Vilnių norėtumėt matyti po rinkimų? – Po rinkimų jis nepasikeis, kad tik Putinas bombos neužmestų“, – sako V. Landsbergis.
Dalis prie balsadėžių atėjusių vilniečių negali pamiršti nuoskaudų dėl susiaurintų kai kurių gatvių:
„Mažiau eksperimentų su gatvėm, nes dviračių takai yra puikus reikalas, bet man įdomu, kas jais važinėjasi gruodžio mėnesį.“
„Nužengiam truputį į šoną ir visur – šaligatviai, gatvės. Mes gyvenam ne tik centre.“
„Aš dar padaryčiau, kad dėl gatvių būtų padarytas auditas, kiek mums kainavo tas beprotiškas žalojimas miesto.“
„Naujas žmogus visada ateina su šviežiom idėjom. Senas žmogus, kuris buvo jau tris kadencijas, yra savyje užsidaręs.“
„Aš niekada labai daug nesitikiu, kad nors minimaliai kažkas pasikeistų – ir tai bus labai gerai.“
Pakartotiniame balsavime savo merus renka jau tik 34 savivaldybių gyventojai, nes 26 miestai ir rajonai savo vadovus jau išsirinko prieš dvi savaites.
Balsuoti iš anksto rinkėjai galės dar dvi dienas.