Kardokų bendruomenės pirmininkas Raimundas Vaičiūnas pasakoja, kad dauguma čia gyvenančių žmonių anksčiau gyveno miestuose, o į kaimą persikėlė ieškodami ramybės ir norėdami pabėgti nuo miesto šurmulio.
„Mes visi gyvenome miestuose, bet kartais užklysti į gražią vietą, ji patinka ir tokį sprendimą priimi, kad reikia turėti vienus namus, reikia gyventi ten, kur gera vieta, geras oras, geras vanduo ir geras maistas“, – teigė Kardokų senbuvis.
Kardokų ekologinėje gyvenvietėje įsikūrę žmonės juokiasi, kad nuobodžiauti jiems nėra kada. Visai neseniai jie įsteigė oficialią bendruomenę, nors pripažįsta, kad svarbiausia jiems – natūralus kaimynų ryšys.
„Yra dviejų tipų bendruomenės, viena – formalioji, o kita yra tikroji bendruomenė, tikrasis žmonių susibūrimas, kuriam nereikia jokių aktų. Jeigu žmonės nori būti bendruomenėje, tai jie ir bus“, – teigia R. Vaičiūnas.
Kita Kardokų gyventoja, edukologė Neringa Rimkutė-Streikienė miestą į kaimą su vyru iškeitė prieš penkiolika metų. Tuomet jauna šeima atsikėlė į plyną lauką ir apie metus gyveno palapinėje. Netradicinės Žaliosios gamtos mokyklos ir Kardokų gamtos mokyklos mokytoja papasakojo, kad jokių vaistų jau nėra vartojusi daugiau nei dvidešimt metų, o visas ligas gydo vaistažolėmis ir liaudies medicina.
Pasak žolininkės, gyvenant kaime net ir erkių įkandimai nėra baisūs. Po erkės įkandimo ji naudoja ugniažolę, kuri pasižymi antiseptiniu poveikiu.
„Ugniažolę kiekvienas turėtų laikyti patvoryje, nes bijo vasarą tų erkių. Išsitraukiame erkę, patepame ugniažolės sultimis ir nebus jokio erkinio encefalito, nei laimo ligos. Jeigu raudonas plėmas, tai raudoną tą plėmą išsitepame tomis sultimis ir jokių ligų nebus. Mano vaikai vaistų net nematę augo“, – neslėpė Neringa Rimkutė-Streikienė.
Daugiau apie Kardokų bendruomenę sužinosite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Nesuvaidinta realybė keliaujant su vaikais, kulinarinis paveldas, smagios pramogos, Lietuvos istorija bei kultūra, geriausi restoranai, naudingi patarimai ir daug kitos informacijos – tik laidoje „Maisto kelias“, šeštadieniais, 9.30 valandą per TV3.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE:
nesiima,o čia labai būtų įdomu,ir istorija papasakotų apie vietovės,ir apie kulinarijos pavelda pakalbėtu.Pvz.Graikijoj ir jos salose taip organizuoja ekskursijas