Oficialusis Kyjivas skelbia, kad tai ne Ukrainos kariuomenės darbas. O naktį sprogimai griaudėjo ir okupantų naftos bazėje netoli Krymo tilto, o Briansko srityje vėl nuo bėgių nuskriejo rusų traukinys. Tuo metu rusai vėl nusitaikė į civilius. Pražudė 8 žmones Chersono srityje.
Kremlius jau beveik buvo pasiruošęs gegužės 9-osios šventei raudonojoje aikštėje, bet dar teks užsilopyti rūmų stogą. Dronas virš Kremliaus rūmų kupolo sprogsta tarp 2 ir 3 val. nakties. Skraidyklės kelionę į Putino tvirtovę aiškiai fiksuoja stebėjimo kameros. Ir jokios oro gynybos raketos drono nesustabdo – Kremlių jis pasiekia.
Netrukus, veikiausiai išgirdę sprogimą, dūmus virš Kremliaus skuba filmuoti maskviečiai. O tuoj išsijungia ir visas Putino režimo tvirtovės apšvietimas. Rusijos propaganda visą rytą tyli ir tik gerokai įsidienojus puola skelbti pasauliui, neva naktį du dronai kėsinosi į Putiną Kremliaus rezidencijoje.
Ir neva abu buvo sėkmingai numušti: „Aparatai buvo sugadinti. Nukritus jiems ir nuolaužoms Kremliaus teritorijoj, nukentėjusių ir žalos nėra.“
Rusofašistų propagandai teks labiau pasistengti. Kad ir kas paleido droną ar dronus – jie pasiekė Kremlių ir sprogo virš jo. Maskva dėl atakos kaltina Ukrainą. Tačiau oficialusis Kyjivas atkerta.
„Visų pirma, Ukraina su tuo, žinoma, nesusijusi. Nes jokios karinės vertės tokiuose veiksmuose nėra. Ir antra – mums labai svarbu naikinti visus rusų karinius objektus okupuotose teritorijose, kad greičiau jas išlaisvintume“, – kalba V. Zelenskio patarėjas Mychailo Podoliakas.
Anot Kyjivo, Maskva pasinaudos situacija, kad pateisintų savo jau vykdomą genocidą Ukrainoje arba kažkokius naujus žiaurumus.
Tačiau šiąnakt liepsnos kilo ne tik Kremliuje. Naktį du sprogimai driokstelėjo ir rusų naftos produktų saugykloje Krasnodaro srityje. Rusai rodo, kaip esą vienas ukrainiečių dronas pataiko į saugyklą ir užsidega vienas rezervuaras.
Dūmų stulpas į dangų kyla visai šalia Kerčės tilto, jungiančio Rusiją su okupuotu Krymo pusiasaliu. Kerčės tiltas yra svarbi transporto arterija rusų karinei technikai, o Ukrainos kariuomenė neslepia, kad rusofašistų logistikos naikinimas – tai dalis pasiruošimo kontrpuolimui.
Naftos bazėje prie kaimo Volna, esama informacijos, kad degalų galimai pasipildo ir rusų karinis laivynas. O prieš kelias dienas panašus sprogimas įvyko ir pačiame Kryme, rusų laivyno bazėje Sevastopolyje esančioje naftos produktų saugykloje.
Dar ką tik rusai skundėsi ir nuo bėgių po sprogimo nulėkusiu ir supleškėjusiu krovininiu sąstatu – ir Briansko srityje vėl nuo bėgių skrieja traukinys. Šį kartą, kaip teigiama, taip pat po sprogimo, nuvirto 20 iš 70 sąstato vagonų. Tik nekilo gaisras. O rusai beveik tuo pat metu skelbia ir apie dronų ataką Briansko kariniam aerodromui.
Rusų samdinių kariaunos vadeiva Prigožinas kalba atvirai – panašu, kad prasideda ukrainiečių kontrpuolimas. Ta proga į okupantus vėl kreipiasi kapitonas HIMARS. Siūlo jiems gyvybę mainais į amunicijos sandėlių ir technikos koordinates.
Ukrainos kariuomenė vaizdo įraše rodo sovietinį angarą, kokiuose saugo šias sistemas. Ir sako, kad rusai iki šiol nesunaikino nė vieno HIMARS.
O maskoliai ir toliau tesugeba žudyti civilius. Įsidienojus, apie 11 val., rusofašistai smogė vieninteliam Chersone dar veikiančiam prekybos centrui. Jame buvo ir darbuotojų, ir pirkėjų. Taip pat apšaudė geležinkelio stotį ir kitus objektus. Srityje pražudė mažiausiai 8 niekuo dėtus žmones.
O kol Rusijoje liepsnoja Kremlius, naftos saugyklos ir krovininiai sąstatai – Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis lankosi Suomijoje, kuri ką tik – balandį – tapo naujausia NATO nare.
Ukrainos prezidento komanda neslepia, kad vizitas Suomijoje – tai dalis diplomatinių pastangų siekiant taip pat tapti NATO nare. Helsinkyje Zelenskis susitinka ir su kitų Šiaurės šalių premjerais: Danijos, Islandijos, Norvegijos ir Švedijos. Šalys tariasi, kaip toliau remti Ukrainą sunkiame kare su kur kas didesne Rusija.
Savo ruožtu Europos Komisija žada skirti 500 mln. eurų ES gynybos pramonei, kad ši greičiau gamintų artilerijos sviedinius ir Ukraina gautų pažadėtą milijoną sviedinių per metus.