REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė ruošiasi toliau švelninti karantiną. Kitą savaitę daugumos Lietuvos savivaldybių gyventojams planuojama leisti keliauti nevaržomai, be rimto pagrindo kirsti savo rajono ribas. Tiesa, regionuose, kur sergamumas aukščiausias, šis atlaisvinimas neįsigalios. Juodose savivaldybėse, jei sergamumo rodikliai nepagerės, keliauti tarp regionų draudžianti taisyklė galios toliau. 

Vyriausybė ruošiasi toliau švelninti karantiną. Kitą savaitę daugumos Lietuvos savivaldybių gyventojams planuojama leisti keliauti nevaržomai, be rimto pagrindo kirsti savo rajono ribas. Tiesa, regionuose, kur sergamumas aukščiausias, šis atlaisvinimas neįsigalios. Juodose savivaldybėse, jei sergamumo rodikliai nepagerės, keliauti tarp regionų draudžianti taisyklė galios toliau. 

REKLAMA

Dar praėjusių metų pabaigoje įvestas ribojimas kelionėms tarp savivaldybių galioja ir šiandien. Pareigūnai kiekvieną dieną budi keliuosi, tikrina, dėl kokių priežasčių gyventojai kerta savivaldybių ribas:

„Nepatogu labai gyventi, tikrai nepatogu, reikia ir į Klaipėdą važiuoti, ir į Palangą, visur.“

„Jau žmonės pavargo. Jau pavargo, kažką reikėtų daryti. Artimieji rajonai labai pasiilgę jūros.“

„Žmonės turėtų laisviau judėti. Jau norėtųsi to ir situacija leidžia.“

„Blogai čia toje vietoje. Dabar mano darbas už sankryžos, pastoviai, kiekvieną dieną važiuoja.“

REKLAMA
REKLAMA

„Kažkas turi būti protingesnio truputėlį. Ne vien šitaip.“

„Netikėtai čia taip išlindo, gal ir nemaišo, tokia tvarka tai ir laikomės.“

Vyriausybė žada dar kartą pašvelninti karantiną: daugumoje Lietuvos savivaldybių atsisakyti ribojimo neleidžiančio kirsti regionų ribų, tačiau nevisose.

REKLAMA

„Nuo kovo 16-os dienos, visose savivaldybėse, tas judėjimas būtų leidžiamas, išskyrus tas savivaldybes, kuriose yra ženkliai blogesnė situacija“, – sako Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Šiuo metu epidemiologai Lietuvoje išskiria 8-ias juodąsias savivaldybes, kuriose sergamumo rodikliai patys prasčiausi. Tai yra Biržų rajono, Kupiškio rajono, Panevėžio rajono, Švenčionių rajono, Šalčininkų rajono, Varėnos rajono, Marijampolės, Kalvarijos savivaldybės. Galutinai Vyriausybė turėtų apsispręsti artimiausiu metu, tačiau jeigu iki kitos savaitės padėtis šiose vietovėse nepagarės, policija automobilius kertančius „juodųjų“ savivaldybių  ribas stabdys toliau.

REKLAMA
REKLAMA

„Kalbant apie juodąsias savivaldybes, arba tas savivaldybes, kuriose yra susirgimų skaičius ženkliai didesnis, turėtų būti taikomas ribojimas judėjimo įvažiuojant ir išvažiuojant iš šitų savivaldybių“, – pasakoja A. Bilotaitė.

„Bandymas Lietuvoje kurti kelias Lietuvas, man atrodo, jis komplikuotas ir policijos darbui jis problemų įneša. Kadangi taip ilgai tęsiam ir diskutuojam, gal reiktų sulaukti šitos savaitės pabaigos, kitas bus praktiškai kovo 15-a ir, tikiuosi, kad bus visuotinis, ne atskirų segmentų atlaisvinimas, bet visuotinis judėjimo atlaisvinimas“, – teigia Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius.

Situacija kiekvienoje savivaldybėje vertinama pagal 2 savaičių naujų atvejų skaičių tenkantį 100 tūkstančių gyventojų, teigiamų testų dalį bei pandemijos pagreitį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybė šiandien svarstė ir privalomo testavimo idėją. Valdžia nori, kad artimus kontaktus su klientais turintis verslas, pardavėjai, kirpėjos reguliariai testuotųsi. Tiesa, šį projektą į Vyriausybės darbotvarkę ministrai įtraukė per anksti, su juo net nesusipažinę. Dėl to idėjos svarstymą nuspręsta atidėti.

„Paaiškinkit, ką Jūs turite galvoje, tai yra be žmogaus sutikimo. Konstitucinio čia nėra jokio prieštaravimo? Jeigu yra privaloma, žmogus negali grįžti į darbą, jis negali dirbti, įmonė negali atsidaryti, tai yra privalomybė, aš tą suprantu. Aš tą suprantu, bet priverstinis? Jeigu aš balsuosiu, aš balsuosiu prieš“, – kalbėjo užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

REKLAMA

„Tada šitą klausimą mes atidedame iki geresnių laikų ir pereiname prie kitų darbotvarkės klausimų“, – sako Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Nuo pat metų pradžios mobiliuosiuose patikros punktuose darbuotojai profilaktiškai, nejausdami simptomų dėl COVID-19 pasitikrino apie 14 tūkstančių kartų.

„Testavimo apimtys vis dar mūsų netenkina. Mūsų yra tokia žinia ir prašymas, raginimas, kreipiantis į savivaldybes, kad jos aktyvintų šitą procesą“, – pasakoja A. Bilotaitė.

Lietuvoje sergamumo rodikliai jau kuris laikas arba palengva garėja, arba stovi vietoje. 2 savaičių sergamumas siekia beveik 240-imt (238,7) atvejų šimtui tūkstančių gyventojų.

REKLAMA

Teigiamų testų dalis iš lėto mažėja. Šiuo metu vienas iš 16-os žmonių, kurie atliko koronaviruso testą, sužino, kad serga COVID-19.

„Mes kaip ir sustojom ir nejudame į priekį. Jeigu mes norime nueiti daugiau žingsninių link atlaisvinimo atvejų skaičius turi nukristi. Mes turim tą britišką atmainą dėl kurios reikia priimti, neaiškus jos paplitimas. Jeigu jis yra mažas, tai mes atlaisviname judėjimą tarp savivaldybių, išnešiojam po visą Lietuvą, britiška atmaina labiau užkrečiama. Atlaisvinimas, po jo seks plitimas“, – teigia sveikatos ekspertų tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius.

5 kartus prastesnius sergamumo rodiklius nei Lietuva šiuo metu turinti Estija eina priešingu keliu. Ten nustatyta, kad britiškoji koronaviruso atmaina išplitusi labiau nei tikėtasi. Dėl to ribojimai toliau griežtinami.

Lietuvos Vyriausybės ekspertų taryba šiuo metu taip pat svarsto galimą ribojimų atlaisvinimą per Velykas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų