Patys žmonės pripažįsta vaizdo įrašus „TikToke“ stebintys gana dažnai, tačiau kol kas neįmanoma pasakyti, kiek lietuvių naršo šiame socialiniame tinkle.
Vienoje iš šunų kirpyklų Vilniuje – metas ne kokiai nors grožio procedūrai, o filmavimui. Kirpyklos įkūrėja Milda su augintiniu Taleriu ruošia naują vaizdo įrašą į tinklo „TikTok“ paskyrą, kurioje jau milijonai peržiūrų ir patiktukų. Mergina pasakoja: viskas prasidėjo netikėtai, pirmo karantino metu nusprendus paeksperimentuoti.
„Atsisiunčiau tą „TikTok“ programėlę, įkėliau pirmąjį Talerio vaizdo įrašą, ir jis surinko 100 tūkstančių peržiūrų, kas tuo momentu atrodė tikrai labai didelis skaičius ir tai tikrai motyvavo kurti toliau“, – sako šunų kirpėja Milda Ulpytė.
Dabar Milda skaičiuoja daugiau nei 50 milijonų peržiūrų – maždaug dvidešimt kartų daugiau nei Lietuvoje šiuo metu gyvena žmonių.
Pagal patiktukų skaičių – beveik 10 milijonų – Milda lenkia daugiau nei vieną milijoną turinčius brolius Lavrinovičius ir vejasi Arnoldą Švarcnegerį, turinį daugiau nei 15 milijonų patiktukų. Mergina filmuoja ne tik savo augintinį, bet ir veisykloje auginamus šuniukus. Žvaigždėmis kartais tampa ir Mildos klientai. Filmuoja, kada tik atranda laiko tarp darbų. Kol kas iš „TikToko“ mergina neuždirba, tačiau prasitaria sulaukianti turinio kūrimo pasiūlymų, tad turbūt ateityje vaizdo įrašai teiks ir uždarbį. Jau aišku, kad sėkmę „TikToke“ gali garantuoti mieli gyvūnai. Tačiau svarbios ir kitos detalės.
„Ir tada spaudžiu „Next“, ir čia yra pasirinkimas muzikos, galima pasižiūrėti, kas yra populiaru. – O ilgai renkatės muziką? – Ganėtinai ilgai, nes muzika tikrai turi labai didelę įtaką pagal algoritmus, ar tas video bus pasisekęs, ar ne…“, – sako Milda.
Būtina pagalvoti ir apie grotažymes – kitaip mažiau žmonių pamatys jūsų vaizdo įrašą. Augintinius filmuojanti mergina sako, kad auditorija šuniukus ne tik stebi.
„Kaip tik prašo daugiau video sukurt, visiems yra įdomu ir užduoda klausimų, kaip mano tie šuniukai gyvena, ką dar moka, kuo maitinami. Tai tiesiog net prasidėjo bendravimas tarp tų komentatorių „TikTok“ platformoje“, – kalba Milda.
„Galime pasveikinti, kad Lietuva užkariauja globalią rinką ir „TikToko“ kontekste, ir renkame milijonus peržiūrų“, – komentuoja reklamos agentūrų vadovas Arijus Žakas.
Specialistas sako: „TikTokas“ yra unikalus socialinis tinklas, kurio veikimas dar išlieka paslaptimi.
„Pagal vartotojo pomėgius, pagal tai, ką jisai žiūri, kas jam patinka, kaip tas turinys apskritai atrodo, jisai pradeda žmonėms rodyti tą turinį, kuris potencialiai patiks. „TikToko“ algoritmas labai giriamas, jis nėra iki galo atskleistas“, – teigia A. Žakas.
Kol Baltijos šalyse neveikia reklamos funkcija „TikToke“, tol nėra išsamios ir tikslios statistikos, kiek „TikTokas“ yra populiarus Lietuvoje. Tačiau galima nujausti: kalbinti jauni vilniečiai įvairius vaizdus šiame socialiniame tinkle kasdien žiūri net valandomis:
„Būna, kokį vakarą, jeigu nėra nuotaikos, įsijungi „TikToką“ ir kažkaip pamiršti visas problemas, kažkiek įsitrauki į tą visą „TikToko“ dalyką ir įsupa tave, įsupa. Būna, ir valandėlę kokią.“
„Kiekvieną dieną praktiškai po dvi valandas tikrai praleidžiu.“
„Įsuka velniškai šita programa žiūrėti? – Labai! Net labai… Ta prasme, atrodo, prisėdi dešimčiai minučių, žiūri – o, jau dvidešimt!“
„Dažniausiai turbūt naudojama programėlė visam telefone. – Taip pat, taip pat.“
Pasaulyje „TikTokas“ yra vienas iš trijų populiariausių socialinių tinklų, jį lenkia tik „Facebook“ ir „YouTube“ platformos.