• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniečių laukia chaosas – teks apsišarvuoti geležine kantrybe. Nuo pirmadienio masiškai streikuos autobusų, troleibusų vairuotojai. Beveik 450 vairuotojų nedirbs, dalyje maršrutų į gatves išriedės tik kas antra transporto priemonė: miestiečiai šals stotelėse, grūsis autobusuose.

Vilniečių laukia chaosas – teks apsišarvuoti geležine kantrybe. Nuo pirmadienio masiškai streikuos autobusų, troleibusų vairuotojai. Beveik 450 vairuotojų nedirbs, dalyje maršrutų į gatves išriedės tik kas antra transporto priemonė: miestiečiai šals stotelėse, grūsis autobusuose.

REKLAMA

Nors Vilniaus miesto savivaldybė iki kitos savaitės dar tikisi išvengti streiko, vairuotojai nuleisti rankų neketina – reikalauja didensių algų ir geresnių darbo sąlygų.

Vilniečių, kurie naudojasi sostinės autobusais, troleibusais laukia pokyčiai. Gruodžio 5-ąją prasideda viešojo transporto vairuotojų streikas. Autobusai, troleibusai važiuos rečiau.

Į prasidėsiantį streiką reaguoja ir sostinės valdžia. Pirmadienį gatvėse nedirbs beveik 450 vairuotojų, dėl to į darbą, iš darbo keliaujantiems miesto gyventojams kils nepatogumų: autobusai, troleibusai važiuos rečiau, reikės keliauti dar labiau susispaudus, šalti stotelėse.

REKLAMA
REKLAMA

„Pagal patį blogiausią scenarijų, vidutiniškai mieste ketvirtadalis transporto priemonių neišvažiuos. Vienur apskritai jokių pokyčių nebus, o kitur gali būti iki kas antro autobuso gali nevažiuoti, tas didžiausias poveikis gali būti“, – tikina Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

REKLAMA

Savivaldybė ragina gyventojus nuolat sekti informaciją internete. Mat tikslus streikuojančių vairuotojų skaičius nuolat keisis.

„Atsižvelgiant į tai, kokius pateiks galutinius sąrašus, perdėliosime tvarkaraščius. Ir keleivius kviečiama informaciją tikrintis judu.lt, stops.lt, streikas.lt puslapyje ir ten rasite visą informaciją. Reikėtų tikrintis tvarkaraščius ir kelionę planuoti su laiko atsarga. Rekomenduojame gerą pusvalandį, 45 minutes“, – kalba JUDU viešojo transporto organizavimo vadovė Loreta Levulytė-Staškevičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Ką apie tai mano gyventojai? Štai, ką jie sako:

„Vis tiek daugiau žmonių ir vietos bus mažiau, tai manau, kad reikės gana anksčiau išvažiuoti. Bus problemų.“

„Taksi išsikviesiu! Ką, pinigų neturiu?“

„Laiko gaišinimas ir šalta stovėti, žmonių daug bus. Tikrai nėra gerai.“

Dauguma stotelėse kalbinamų vilniečių mano, kad pirmadienį Vilnius paskęs chaose, tačiau streikuosiančius vairuotojus palaiko:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Bus problemų, bet vis tiek už vairuotojus. Reikia kovoti už savo teises, normalų atlyginimą.“

„Palaikau, nes reikia algas pakelti žmonėms.“

„Aš juos labai palaikau.“

„Streikas įvyks gruodžio 5-ą dieną ir jis tęsis tol, kol šalys nesutars dėl naujos kolektyvinės sutarties. Jis yra neterminuotas, jis gali tęstis dieną, gali tęstis dvi, gali tęstis savaitę, gali tęstis mėnesį“, – tvirtina profesinės sąjungos pirmininkas Algirdas Markevičius.

REKLAMA

Nors savivaldybė aiškina, kad vairuotojų atlyginimus pakėlė 20-ia procentų, sutarimo abejoms pusėms rasti nepavyksta. Pasak profsąjungų, vairuotojai yra tapę įkaitais: nuo bendrovės direktoriaus norų priklauso, kokio dydžio atlyginimą žmonės gauna.

„Nėra labai aiškių kriterijų, kuriais būtų vadovaujamasi, t. y. nuo vadovo malonės. Niekas šiandien negali pasakyti, koks bus darbuotojo darbo užmokestis gruodžio mėnesį, sausio mėnesį, nes jisai valdomas direktoriaus įsakymais“, – aiškina A. Markevičius.

REKLAMA

„Ir kai sakoma, kad bus mokama už gerą darbą, priedai nebus mokami, jeigu aprėkiami keleiviai, pažeidžiamos kelių eismo taisyklės. Dalis vairuotojų netiki, kad tai yra objektyvūs kriterijai. Reikės pasistengti įtikinti, kad kriterijai yra objektyvūs“, – teigia R. Šimašius.

Vairuotojams taip pat pikta, kad savivaldybė esą per mažai rūpinasi darbo sąlygomis. Pasak profsąjungų, ne visi vairuotojai turi kur ir kada pailsėti, papietauti. Savivaldybė planavo pastatyti poilsiui skirtus namelius vairuotojams, tačiau pažadai liko neištesėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kai kurie darbuotojai tiesiog išėjo dėl nuovargio, nes jie prarado socialinį gyvenimą, ryšį su šeima. Tiesiog jie buvo pervargę“, – kalba A. Markevičius.

„Miestas ėmėsi lyderystės ir planuoja 11 naujų namelių pagal patvirtintą standartą“, – sako „Vilniaus viešojo transporto“ generalinis direktorius Darius Aleknavičius.

Pasitaiko atvejų, kai vairuotojai dirba ilgiau nei 52 valandas per savaitę. Esą tokie atvejai kartais baigiasi nelaimėmis. Pavyzdžiui, vakar Vilniaus pakraštyje netoli Botanikos sodo nuo kelio nuvažiavo ir vertėsi autobusas, įtariama, kad vairuotojui sustreikavo sveikata.

REKLAMA

„Kaip mums yra žinoma. Tas vairuotojas dirbo virš 15-os valandų. – Be sustojimo? – Taip“, – teigia A. Markevičius.

Vilniaus miesto savivaldybė dar tikisi išvengti streiko.

„Inicijuojame naujas derybas. Pateikėme jiems savo pasiūlymus. Šiandieną gautas iš jų atsakymas, kad jie sutinka tęsti toliau derybas“, – sako D. Aleknavičius.

Pasak Vilniaus viešojo transporto vadovo, vairuotojų vidutinis atlyginimas iki mokesčių šiuo metu siekia apie 1700 eurų, kas sudaro beveik 1100-ą eurų į rankas, o pagal naują sistemą atlyginimai turėtų būti jau 2015 eurų popieriuje arba kiek daugiau nei 1200-ai eurų į rankas.

Malaciai,streikuokit iki galo,seimas negali isgyvent ,keliasi atlyginimus,o jus sudetingam darbe atseit galit,as uz jus,kantrybes jums
Atlyginimai kaip atlyginimai, bet darbo sąlygos nenormalios. Tiems vairuotojams sunku, jie dirba labai ilgai ir turi mažai laisvo laiko. Sveikata ir nuotaika prastėja, atsiranda ligos, o kartais ir važiuodamas gali atsijungti.
Gal nuvers šimašiu ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų