• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karveliškių kapinėse artimųjų kapus lankančius žmones papiktino ten apsigyvenę būriai katinų ir žmonės, kurie šius padarus ten nelegaliai šeria ir veisia. Mirusiųjų artimieji skundžiasi kapines prižiūrinčiai įmonei esą katinai dergia kapus, o jų indeliai su maistu vėjo išnešiojami po kapavietes.

Karveliškių kapinėse artimųjų kapus lankančius žmones papiktino ten apsigyvenę būriai katinų ir žmonės, kurie šius padarus ten nelegaliai šeria ir veisia. Mirusiųjų artimieji skundžiasi kapines prižiūrinčiai įmonei esą katinai dergia kapus, o jų indeliai su maistu vėjo išnešiojami po kapavietes.

REKLAMA

Piktinasi ir prekybininkai gėlėmis, mat atėję po nakties jie randa net ir suniokotas savo gėles. Vilniaus rajono savivaldybė, kurios teritorijoje ir įsikūrusios kapinės, situaciją visuomenei paaiškinti atsisako, esą kapinės jiems nepriklauso, o miestas atkerta – teritorija rajono, tad katinais turi rūpintis rajono savivaldybė.

Karveliškių kapinėse gailiai kniaukia juodakailė, veikiausiai pamaniusi, kad kažkas tuoj paliks skanesnį kasnelį. Gyvūnas artinasi prie pat kapavietės įrengto nelegalaus katinų namelio, kuris ten pastarąjį pusmetį sukėlė pasipiktinimo bangą.

REKLAMA
REKLAMA

Tiek kapinių administracija, tiek gėlių pardavėjai piktinasi, kad katinų šėrėjai palieka šiukšles. Ir sako dėl to kovojantys su jais jau net ne vienerius metus.

REKLAMA

„Tai tegu jie gyvena, bet, jeigu jie maitina katinus, tai tegul ir renka šiukšles po savęs arba pasiima namo“, – sako gėlių pardavėjas Romas.

Pasipiktinimo neslepia ir kiti pardavėjai – randa katinus miegančius gėlėse, pat būna ir pridergta.

„Gėles parduodantys žmonės irgi skundžiasi, jie tikrai jų nešeria, ir taip pat prašo, kad katinų čia neliktų, kadangi jie savo gėles palieka ir nakčiai savo pavėsinėse, ir ryte atvykę randa apdergtas gėles. Ir turi viską vėl valyti, tvarkyti“, – teigia kapines prižiūrinčios įmonės atstovas Darius Jakutonis.

REKLAMA
REKLAMA

Švelniakailiai kliūva ne tik gėlių pardavėjams, labiausiai – artimųjų kapus lankantiems žmonėms. Kapinių administracija dėl to nuolat gauna žmonių skundų.

„Ypač vasarą, kai dažniau lankomos kapavietės, tai prašo panaikinti katinus sugaudyti, kadangi jų ten ir gėlės iškastos, ir pridergia kapavietėse“, – tvirtina D. Jakutonis.

O katinų kaskart vis daugiau. Iš pradžių, kaip aiškina kapines prižiūrinčios įmonės atstovas, jų čia buvo keli, dabar – apie dešimt. Ir jokios išeities, mat kapinės atsidūrusios ginčytinoje teritorijoje – žemė priklauso Vilniaus rajono savivaldybei, o štai kapinės – Vilniaus miestui. Tad kas turi pasirūpinti katinais – neaišku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes pranešėme „Grindai“, manėme, kad pagelbės šiuo klausimu, bet „Grinda“ tik Vilniaus mieste surinkinėja gyvūnus, parašėme laišką Vilniaus rajono savivaldybei, bet kol kas dar atsakymo negavome“, – sako D. Jakutonis.

Ir tikrai – Vilniaus rajono visuomenei paaiškinti situaciją dėl katinų atsisako, o raštu atsakė tiek: „Atkreipiame dėmesį, Karveliškių kapinės yra rajono teritorijoje, bet su miesto savivaldybe nuo 2003 metų yra sudaryta žemės sklypo, kuriame minėtos kapinės, panaudos sutartis. Kapinių priežiūra ir tvarkymu rūpinasi Vilniaus miestas.“

REKLAMA

Panašu, katinai dar gyvens ilgai, nes Vilniaus miesto savivaldybės atstovas atkerta, esą rajono savivaldybė teisi, žemė priklauso jai, o miestas nuomojasi, bet katinų kastravimu, sterilizavimu ir, žinoma, globa turi pasirūpinti rajonas.

„Pati kapinių teritorija, ją taip, administruoja prižiūri miestas. Bet yra rajono teritorijoje, ir ten galioja rajono teisės aktai. Vilniaus miesto teritorijoje, Vilniaus gyvūnų globos namai tas kates surenka. Kastruoja, kai palankios oro sąlygos išleidžia, į buvusią gyvenamą vietą, bet ne į kapines. O Vilniaus rajone reikia klausti, kaip jie elgiasi savo terirojoje“, – aiškina Vilniaus savivaldybės atstovas Gintaras Leperskas.

Miestas su rajono savivaldybe kalbėjosi tik tiek, kad legalaus leidimo šerti katinus kapinėse tikrai nėra išdavęs. Ir jeigu tokie katinų maitintojai būtų sučiupti mieste, o ne rajone, jiems tektų net ir baudas susimokėti. Pirmą kartą sučiuptas pažeidėjas susimokėtų iki 120 eurų baudos, pakartotinai – iki 230.

Komentaras Klemencai, bet gi tiek tu tiek mes visi tik tą ir darom: ėdam, šikam, myžam ir klausimas, ar ką nors daugiau ir sugebam
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų