Gautas iškvietimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, atvykus į iškvietimą rasta 14 šunų, laikomų negeromis sąlygomis. Ir iš jų penki buvo uždaryti aklinoje tamsoje. Dar trys buvo uždaryti.
Organizacijos „Lietuva gyvūnams“ savanorė Iveta atidengia dėžę, kurioje – trys šuniukai. Jiems gali būti keli mėnesiai ir, panašu, ten jie gyvena nuolat – be saulės šviesos, be galimybės lakstyti ar palakti vandens.
Pareigūnus ir gyvūnų globėjų organizacijos savanorius į šią sodybą, Vilkaviškio rajone, prie Pilviškių miestelio, iškvietė kaimynai. Jie pranešė apie žiaurų elgesį su gyvūnais. Vieni pririšti prie būdų, kiti sumesti į dėžę, kiti – ūkiniame pastate, bet kiti laikomi šeimininkių namuose: „Nėra nei maisto, nei vandens. Dabar lyja ir vandens tik prilyja.“
Veterinarijos specialistai tikrina, ar šunys yra ženklinti, kaip reikalauja taisyklės: „Visus čipavo, aš nemeluoju. – Ne. – Čipavo visus, kodėl sakote, kad ne?“
Kiti šuniukai čipuoti: „Šitas gerai.“
„Buvo gautas pranešimas iš policijos, kad prašo tarnybinės pagalbos dėl galimo žiauraus elgesio su gyvūnais. Paprašius parodyti, kokiu pašaru šeria, jis negalėjo to padaryti“, – kalba VMVT Marijampolės departamento vadovas Gediminas Gvazdaitis.
Gyvūnų šeimininkė sako šunis šerianti kruopomis. Bet ir tų pačių rasta vos keli pakeliai. Brangesnio maisto neišgali įpirkti: „Kruopas verdu, tai kvietinės, tai miežinės. – Ponia, parodykite maisto atsargas, kuo šeriate? Paimkite tą piktą.“
Ir pati gyvūnų šeimininkė pritaria: 14 šunų jai per daug. Gyvūnus žmonės esą išmeta pakelėje arba tiesiai jiems į kiemą, nes gyvena prie kelio. Tad juos ir priglaudžia. Sako, sykį skambino į kažkokią prieglaudą, tačiau anoji atsisakė gyvūnus paimti.
„Aš kreipiausi į Marijampolę, skambinausi tokiu telefonu, man žmonės pasakė. Ir man sakė, kad gali dalį jų paimti. Bet, sako, dabar mūsų per maža prieglauda. Kai atsiras, sako, vieta, tikrai padėsime, tikrai priimsime“, – kalba šunų šeimininkė Irina.
Praeitais metais į šią sodybą dėl tų pačių bėdų irgi buvo kviesti pareigūnai. Tuomet rasti 8 šunys. Esą tada vaizdas buvo daug geresnis, gyvūnai atrodė prižiūrėti, tad nuspręsta visus juos ir palikti šeimininkei. Bent penkis moteris norėtų ir dabar pasilikti: „Sutinkate atiduoti? – Tuos mažiukus – sutinku, bet ne visus. – Visus, ponia. Neturite sąlygų jiems, ponia. – Nors 5 noriu sau pasilikti. – Kiek norite? Bet ar jūs finansiškai galite išlaikyti?“
Veterinarijos specialistai paėmė 12 šunų, du paliko sodyboje. Moteris sako, kad bijo gyventi vienkiemyje, tad šunys jai reikalingi ir dėl apsaugos.
„Vertinant tą situaciją, buvo palikti, bet bus stebima vėlgi ta vieta ir atsiradus didesniam kiekiui galimai priimtas sprendimas visam laikui visus paimti“, – tvirtina G. Gvazdaitis.
Šuniukų šeimininkė, už netinkamą gyvūnų priežiūrą, bus nubausta ir pinigine bauda – nuo 150 iki 2000 eurų.