• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naktinių klubų ir barų lankytojams savaitgaliais teks linksmintis ramiau arba bent jau trumpiau.

Naktinių klubų ir barų lankytojams savaitgaliais teks linksmintis ramiau arba bent jau trumpiau.

REKLAMA

Koronavirusui šalyje plintant, Vyriausybė sprendžia, kokiam verslui teks trumpinti darbo laiką. Restoranai, kavinės ir visos kitos viešojo maitinimo įstaigos, kurios dirba iki vidurnakčio, toliau galės ramiai veikti, tačiau iki ankstaus ryto veikiančių klubų veiklą planuojama vėl laikinai uždrausti.

„Užtikrinti saugias sąlygas, kalbant apie naktinius klubus, yra sunkiai įmanoma. Ir tie sprendimai vienoki ar kitokie bus padaryti dėl naktinių klubų“, – sako premjeras Saulius Skvernelis.

Premjeras į šalies gyventojus kreipiasi taip, kaip tai darė karantino metu – nuotoliniu būdu. Į Lietuvą grįžta dar viena karantino taisyklė. Vyriausybė šiuo metu svarsto, kaip riboti barų, kavinių, restoranų, naktinių klubų darbo laiką.

REKLAMA
REKLAMA

Štai, ką mano gyventojai:

„Koks skirtumas, ar tu dienos metu sėdėsi, pilna žmonių vienas šalia kito, ar tu nakties metu, ką tai pakeis.“

REKLAMA

„Reikia suprasti iš verslininkų pusės, žmonių pasiskirstymas, jis susikoncentruos į tą trumpesnį laiką ir tiesiog daugiau jaunų žmonių rinksis vienu metu. Aš nesuprantu logikos apskritai to darbo laiko trumpinimo.“

„Bendrai žiūrint ir iš užsienio patirties, teko girdėti, kad per naktinius klubus ir barus, kaip tik dažnai kyla židiniai. Daug žmonių, uždara patalpa, gal logiškas sprendimas.“

REKLAMA
REKLAMA

„Čia klausimas yra aštresnis, tiesiog buvo dar kartą pasiūlyta, kad būtų susitikta su sektoriaus atstovais, kad nebūtų priimtas sprendimas: šiandien priimtas sprendimas, o šiandien arba rytoj reikia vykdyti“, – pasakoja S. Skvernelis. 

„Tas laikas, kada žmonės renkasi į naktinius barus, klubus, tai ir turėtų būti ta riba, kad tiesiog nebūtų prasmės ten rinktis“, – teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Veryga: riboti laiką verčia užsienio pavyzdžiai

Riboti viešojo maitinimo įstaigų darbo laiką, anot Sveikatos apsaugos ministro, verčia užsienio pavyzdžiai. Esą kaimyninėje Latvijoje, kur sergamumas COVID-19 žemas, barai, restoranai, klubai veikia trumpiau.

„Tokioje vietoje užtikrinti, kad būtų laikomasi socialinių distancijų, kai yra susirenkama pabendrauti. Pats savaime prieštarauja, pačios įstaigos paskirtis prieštarauja logikai, kažkokių atstumų laikymosi ar kaukių, nes žmonės susirenka išgerti, pabendrauti. Tai skirtinga situacija negu, kai ateinama papietauti. Vis tiek daugiau izoliuotos grupės sėda prie staliukų, o ten visiškai kitoks veiksmas“, – kalbėjo A. Veryga.

REKLAMA

Labiausiai tikėtinas scenarijus, kad visoms viešojo maitinimo įstaigoms užsidaryti teks tarp 23-ios valandos ir vidurnakčio. Viešbučių ir restoranų atstovai džiūgauja, kad tokia taisyklė jų neliestų, nereikalingų problemų būtų išvengta.

„Devintą, dešimtą užsidarytų virtuvė, žmonės dar galėtų ramiai pavalgyti, ką turi, išgerti, atsiskaityti ir tas dar pasėdėjimas pusvalandžio tikrai neišvirstų į neatsakingą bendravimą nesilaikant atstumų“, – sako viešbučių ir restoranų atstovė Evalda Šiškauskienė.

REKLAMA

„Restoranams, kavinėms tas darbo laiko ribojimas bus minimalus arba praktiškai jų nepalies“, – pasakoja S. Skvernelis.

Mano, kad valdžia naktinius klubus išskiria be reikalo

Tačiau naktinių barų, klubų veikla taptų sudėtinga.

„Užeigos, smuklės tokios, barai, kurie dirba iki 2, 3, 4 val. įprastai, jie susieti labiau su penktadieniu, šeštadieniu, tas ilgesnis darbo laikas leidžia pasidaryti didesnes apyvartas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Yra nenormalu tikėtis, kad baras, kuris yra 400 kvadratinių metrų, moka didžiulę nuomą, turi 7-is, 8-is darbuotojus, kurie dirba salėje ir už baro, kad jis galės sugeneruoti pakankamą pelną, apyvartą per 5-ias valandas“, – teigia baro „Alchemikas“ vadovas Šarūnas Čėsna.

Barai ir dabar laikosi griežtų taisyklių, riboja žmonių srautus, naudoja apsaugos priemones. Dėl to verslininkai mano, kad valdžia šiuo metu juos išskiria be reikalo.

REKLAMA

„Tas pats pajūrio klausimas. Ten yra žmonių paplūdimy Palangos daugiau, negu visame senamiestyje sudėjus dabar per penktadienio vakarą, ir mes toliau kalbam apie klubus, kad klubai yra kažkoks tai baubas ir blogis.

Ne nuo kelintos valandos priklauso didesnė ar mažesnė tikimybė užsikrėsti, nes mes prižiūrime tvarką, žmonės bare gali būti tik su respiratoriais“, – kalbėjo Š. Čėsna.

REKLAMA

Dar nėra aišku, kada Vyriausybė priims galutinį sprendimą dėl barų, restoranų darbo laiko. Skvernelis ir Veryga imasi ir kito, trumpesnės saviizoliacijos klausimo. Jei šiai idėjai būtų pritarta, grįžti į įprastą gyvenimo ritmą po kelionių būtų galima greičiau.

Tiesa, susitrumpinti saviizoliacijos laikotarpį būtų galima tik po COVID-19 tyrimo.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 32 nauji koronaviruso atvejai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų