• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po senjorų pasipiktinimo bangos dėl galimybių paso ir eilių prie Registrų centro padalinių, valdžia nusprendė leisti spausdintą dokumentų atsiimti ir vaistinėse,Sodroje", ar net Lietuvos pašto filialuose. Garbingo amžiaus gyventojai norėtų, kad šį dokumentą paštininkams jiems pristatytų tiesiai į namus.

Po senjorų pasipiktinimo bangos dėl galimybių paso ir eilių prie Registrų centro padalinių, valdžia nusprendė leisti spausdintą dokumentų atsiimti ir vaistinėse,Sodroje", ar net Lietuvos pašto filialuose. Garbingo amžiaus gyventojai norėtų, kad šį dokumentą paštininkams jiems pristatytų tiesiai į namus.

REKLAMA

Bet politikai atšauna, kad galimybių pasą bus galima pasiimti tik tam tikrose vietose ir pateikus asmens dokumentą. 

Laiškininkė Birutė Antakalnio rajone kasdien nešioja korespondenciją, sąskaitas ir laiškus senjorams. Kai kurie pensininkai Birutei guodžiasi, kad neturi kompiuterio, išmanaus telefono ar tiesiog nemoka jais naudotis, dėl to negali gauti ir galimybių paso. Kiti dargi papasakoja ir apie savo mylimus augintinius. 

Atviriau išsikalbėjusi pensininkė Nijolė pripažįsta – jos vyras dar neturi galimybių paso. Senjorė viliasi, kad jį paštas atneš tiesiai į namus. „Aš tai turiu telefone, bet mano vyro telefonas toks, senesnis, tai jisai laukia to momento, kada mūsų miela paštininkė Birutė atneš mums“, – sako ji. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak laiškininkės Birutės, rajono gyventojai paštininkais pasitiki, ne vienas garbaus amžiaus senjoras teiraujasi, kur gali gauti galimybių pasą. Kai kurie viliasi kad juos laiškininkai įduos į rankas.

REKLAMA

„Truputį teiraujasi, vyresnio amžiaus žmonės, o kaip kam sako ir anūkai gali padėti, stengsimės, jeigu reikės, prisijungsime prie šitos akcijos. Virtualių pasų kasdien išduodama apie 50 tūkstančių“, – teigia laiškininkė. 

Nors Registrų centras jau atspausdino apie 55 tūkstančius galimybių pasų, senjorams vis dar tenka lūkuriuoti eilėse. O už Registrų centro durų Kaune eilės nusidriekusios jau nuo praeitos savaitės. Pensininkai skundžiasi, kad valdžia tinkamai jais nepasirūpino – verčia stovėti valandą prie Registrų centro durų:

REKLAMA
REKLAMA

„Kam tos didelės eilės dabar, pasakytų iki gruodžio pirmos pasiimti, o dabar aliarmas. Prastai organizuota.“

„O kaip po to darys, kai galiojimas pasibaigs? Tęsim, ar vėl stosim į eilę?“

„Pensininkai turi laiko, jie juk nieko neveikia, kodėl negali stovėti.“

„Laukiame apie valandą, bet kai pamatė, kad filmuoja, greitai labai pradėjo judėti. Iš pradžių priėmė tik po du žmones, o dabar po penkis.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O Vyriausybė bando malšinti senjorų pyktį ir tikina, kad priimti sprendimai leis galimybių pasą pasiimti kur kas paprasčiau, nei tai buvo iki šiol. Į namus galimybių paso niekas neneš, tačiau nuspręsta, kad galimybių pasus galės spausdinti vis daugiau įmonių, savanoriškai sudariusių sutartis su Registrų centru. Gyventojai jau greitai galimybių pasą galės atsiimti vaistinėse, „Sodroje", Lietuvos pašto skyriuose.

REKLAMA

„Mūsų tikslas, kad žmonėms nereiktų kažkur labai toli ieškoti, o greitai patogiai parodyti asmens dokumentą, pasakyti žodžiu, kad sutinku gauti dokumentą ir jį pasiimti. Techniniai sprendiniai Registrų centre jau rasti“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Į pašto skyrių atvykę asmenys, norintys atsiimti galimybių pasą, su savimi privalės turėti asmens dokumentą. Pasiimti galimybių pasą senjorai galės visuose pašto skyriuose, kurių yra 250.

REKLAMA

„Tiesiog už gyventoją susijungtume į Registrų centro sistemą, kurioje yra galimybių pasas ir tuomet dokumentą išspausdintume“, – teigia Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Tiesa, nors valdžia svarstė būdus, kad galimybių pasus paštininkai pristatytų gyventojams tiesiai į namus, visgi tokios alternatyvos politikai nepalaimino.

„Viena iš jų buvo ir tokia. Bet šiandien dienai vis tik asmuo turi paprašyti raštiškai, žodiškai ir dėl šios priežasties plečiame taškų skaičių. Jeigu būtų poreikis, gal būtų priimti kitokie sprendimai“, – tikina viceministrė Aušra Bilotienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitą savaitę spausdinti galimybių pasus senjorams žada ir dalis šalies vaistinių – iš pradžių planuojama, kad prie akcijos prisijungs apie 700 didžiųjų tinklų vaistinių, o vėliau prisidės ir mažosios.

„Taip pat kalbamės su partneriais asociacijos ir mažesnėmis vaistinėmis, tai tikiuosi, kad ateityje dar prisijungs dar 300 vaistinių, tai iš viso bus daugiau kaip 1000 vaistinių, kur galės išsiimti galimybių pasą“, – kalba Vaistinių asociacijos vadovė Kristina Nemaniūtė-Gagė.

REKLAMA

O per 2000 prekybos taškų visoje Lietuvoje turintis „Perlo“ terminalų tinklas taip pat siūlo nemokamai spausdinti galimybių pasus gyventojams. Dažniausiai šiuose terminaluose žmonės susimoka mokesčius, išgrynina pinigus, perka loterijos bilietus – šiomis paslaugomis reguliariai naudojasi didelė dalis žmonių. Pasak vadovo Mindaugo Marcinkevičiaus, beliko sudėlioti teisinius aspektus.

„Visi klausia, ar tai bus nemokamai, tai bus nemokamai. Iš verslo pusės nėra jokio noro uždirbti pinigų, yra noras padėti pasiekti bendrą tikslą – sumažinti pandemijos poveikį“, – sako „Perlas Network“ direktorius Mindaugas Marcinkevičius. 

Galimybių paso Lietuvoje dar nėra atsiėmę apie pusę milijono gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų