Londono Liutono ligoninėje užgeso 28-erių slaugytojos gyvybė. Iš Ganos kilusi moteris čia dirbo penkerius metus. Dar visai neseniai ji pranešė kolektyvui, kad laukiasi ir dirbo čia iki kovo vidurio. Tačiau prieš savaitę nėščia moteris su koronaviruso diagnoze čia atvežta jau kaip ligonė. Slaugės būklė sparčiai blogėjo, tad medikai nusprendė gelbėti vaikelį ir atliko jai Cezario pjūvį. Mergytė išgyveno, o jos mama – iki šiol ligomis nesiskundusi 28-erių slaugė – sekmadienį mirė.
Prancūzijos kariniame laivyne koronavirusas išplito daug labiau nei manyta iš pradžių. Prieš tris dienas galingas lėktuvnešis „Šarlis de Golis“ į Tulono miestą grįžo su 50-čia COVID-19 užsikrėtusių įgulos narių. Tačiau masiškai ėmus testuoti visus – beveik 2000-ius jame buvusių kariškių – koronavirusas jau nustatytas dar kone 700-ams žmonių. Ir tai – negalutinis skaičius, nes dar laukiama dalies rezultatų. Dauguma kariškių jaučiasi gerai, tik 31-am iš jų prireikė akylesnės medikų pagalbos.
Užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičius pasaulyje jau perkopė 2 milijonus. Virusas nusinešė daugiau nei 135-is tūkstančius gyvybių. Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad Europa su beveik milijonu užsikrėtusiųjų ir 84-iais tūkstančiais mirčių tebėra vienas pavojingiausių viruso židinių.
„Nedidelius teigiamus signalus kai kuriose šalyse silpnina pastovus ar didėjantis užsikrėtusiųjų skaičius tokiose šalyse kaip Jungtinė Karalystė, Turkija, Ukraina, Baltarusija ir Rusijos Federacija. Ateinančios savaitės Europai bus kritinės“, – sako Pasaulio sveikatos organizacijos atstovas Hans Kluge.
Pasaulio sveikatos organizacija ragina Europą labai atsargiai taikyti karantino švelninimą. Tiesa, apie jį Italijos pėdomis sekanti Jungtinė Karalystė kol kas net nekalba. Priešingai – ketina pratęsti dar mažiausiai trims savaitėms. Tuo metu, pamažu atsiveria ne tik Austrija, Italija, Ispanija, Skandinavijos ir kitos šalys, bet ir didžiausia Europos ekonomika Vokietija. Pasak Angelos Merkel, šalies gyventojai atstumo laikytis turės dar iki gegužės 3 d., tačiau jau kitą savaitę galės atsidaryti dalis parduotuvių.
„Kitą savaitę galės atsidaryti parduotuvės iki 800 kvadratinių metrų, tačiau tik tos, kuriose galima užtikrinti aukštą higienos lygį. Taip pat turėsime užtikrinti, kad lauke nesusidarytų eilės. Mokyklų veiklą po truputį galėsime atnaujinti po gegužės 4 dienos“, – pasakoja Vokietijos kanclerė Angela Merkel.
Koronavirusą neigiantis ir reakciją į jį psichoze vadinantis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sulaukė kaltinimų. Prancūzijoje gyvenantis Aleksandras Metvejevas prieš dvi savaites dėl koronaviruso neteko Vitebske gyvenusios 68-erių motinos. Vyras Vitebsko policijai įteikė skundą dėl A. Lukašenkos aplaidumo ir neadekvačių veiksmų, susidūrus su šia krize. Šalyje užsikrėtusiųjų skaičius jau perkopė 4000-ius, mirčių užfiksuota 40. Visgi tikėtis, kad A. Lukašeka kaip nors atsakys, neverta.