Koalos krepšiuose ilsisi Pietų Australijoje esančioje gyvūnų prieglaudoje. Šalia padėta šių gyvūnų mėgstamų eukalipto lapų. Šalia australų veterinarai apžiūrinėja nusvilusias šių koalų letenas ir tekia kitą pagalbą. Pasaulio gamtos fondas skaičiuoja, kad per praėjusią vasarą Australijoje kilusius neregėto mąsto miškų ir krūmynų gaisrus mažiausiai 60 000 šių gyvūnų žuvo, buvo sužeisti arba neteko savo gyvenamųjų plotų.
„Šie skaičiai tikrai labai dideli ir puikiai parodo beprecedentį Australijos miškų gaisrų mastą. Juos pažaboti nedelsiant būtina imtis priemonių“, – sako Pasaulio gamtos fondo atstovas Dermot O’gorman.
Tačiau gaisrai Australijos miškuose ir vėl liepsnoja. Šalies Rytuose esančioje Fraserio saloje vietos gyventojams liepta nedelsiant evakuotis. Liepsnos jau ir populiaraus vasarotojų kurorto pakraštyje, kur įprastai gyvena apie 200 žmonių. Gaisrai saloje siaučia dar nuo Spalio vidurio ir išdegino jau kone pusę salos – 83 000 hektarų.
„Šis gaisras – maratonas, o ne sprintas. Orų prognozėse lietaus nenusimato, o be jo gaisro neužgesinsime. Su gaisru ateinančiomis dienomis, o gal ir savaitėmis teks kautis ir toliau“, – pasakoja Kvinslando ugniagesių komisaras Greg Leach.
Pernai vasarą, kurią australai praminė juodąja, miškų ir krūmynų gaisrai išdegino plotą prilygstantį dviem Jungtinėms Karalystėms. Žuvo 34 žmonės, o pelenais virto daugiau nei 3000 namų. Gaisrams ir toliau siaučiant mokslininkai sako, kad gyvūnams kaip koalos kyla didžiulis pavojus. Australijos gamtininkai tikisi per ateinančius 30 metų jų populiaciją padvigubinti. Šiuo metu jų laisvėje gali būti likę maždaug 50 000. Visgi, gaisrų pavojus ateityje, regis, tik didės. Šis lapkritis sumušė naują rekordą ir tapo karščiausiu pasaulio istorijoje.