„Aš iki šiol matau tą kraupų vaizdą.. Nors prabėgo jau nemažai laiko, aš vis dar kas naktį sapnuoju košmarus. Vis dar negaliu ramiai, be ašarų pasakoti apie tos dienos įvykius.. Ir nežinau, ar kada galėsiu. Matyti, kaip didžiulis šuo kramto tavo vaiką, matyti jį gulintį bejėgį... Tai neišdils iš mano atminties niekada. Visgi aš esu tikinti. Žinau, kad Dievas jį apsaugojo ir ne veltui mane pasiuntė jo ieškoti – aiškiai pajutau nerimą, kažkokia jėga tarsi traukė į tą pusę, kur sūnus gulėjo. Buvo svarbi kiekviena akimirka, lemtinga net sekundė! Jeigu būčiau bent truputį pavėlavusi...Kareno greičiausiai nebebūtų su manimi,“ – ašarodama pasakoja Jekaterina.
Moteris tikina vis dar nežinanti, kas paskatino tėvų augintinį tokiam žiauriam išpuoliui. Jekaterina po nelaimės konsultavosi ir bendravo su ne vienu kinologu, šunų dresūros bei elgesenos ekspertu, tačiau visi tik kraipė galvas ir negalėjo pateikti jokio logiško atsakymo. Pasak vilnietės, daugelis tiesiog mano, kad gyvūnui aptemo protas, nes jo tikslas buvo neapsiginti, o nužudyti berniuką.
„Mano tėvai tikrai prižiūri savo augintinius, turi nemažą ūkį. Šunys visada pašerti, jais tinkamai rūpinamasi. O Karenas irgi labai myli gyvūnus. Mes patys auginame šunelį ir sūnus nuo mažų dienų žinojo, kaip reikia elgtis su keturkojais, kaip svarbu juos gerbti, nelįsti, kai ėda ar miega. Esu šimtu procentų tikra, kad Karenas nieko nepadarė šuniui. Jis pats ieško atsakymų, kodėl gyvūnas taip pasielgė... Net kaltino save, kad gal sukėlė pavydą, nes prieš tai apkabino mažesnį šunelį, buvusį netoliese, o tik vėliau priėjo prie didžiojo.. Vargšas vaikas, net tokiomis aplinkybėmis jis kaltės ieško savyje,“ – braukdama ašaras sako Jekaterina.
Vilnietė neslepia, kad šiuo metu jai ir sūnui ypač daug padeda psichologai. Be jų pagalbos abu tiesiog neištvertų. Taip pat berniukui didelę naudą teikia mokyklos lankymas, buvimas su draugais, nes tai nukreipia dėmesį nuo minčių apie tragediją. Visgi pamiršti ne taip lengva, nes Karenas kasdien susiduria su patirtomis traumomis – ausyčių trūkumu, vis dar sveikstančia sužalota akimi, gyjančiais randais ant kūno. Jekaterina atvira – laukia daugybė operacijų, kurios ne visos kompensuojamos. Tam reikia daug papildomų lėšų, o sūnų viena auginanti moteris verčiasi, kaip išgali. Todėl yra labai dėkinga TV3 ir SEB banko organizuojamai „Išsipildymo akcijai“, kurios herojumi tapo Karenas.
Šiuo metu berniukui ypač reikalinga ausyčių rekonstrukcinė operacija. Jekaterina sužinojo, kad tokias operacijas atlieka ir Lietuvoje, bet užsienio specialistų patirtis bei galimybės nepalyginamai didesnės. Tačiau ligonių kasos neapmoka tokių operacijų užsienyje.
Jekaterina atskleidžia, kad sūnus kasdien skaičiuoja dienas, nes gydytojai jam pasakojo, kad iki ausyčių atstatymo operacijos turi praeiti dvylika mėnesių. Rekonstrukcija vyktų etapais per tris metus. Iš pradžių būtų atstatoma viena ausytė, o tik jai sugijus, būtų tvarkoma ir antroji.
Operacijos kaina Anglijoje būtų apie 52 000 eurų, o Vokietijoje – nuo 30 000 iki 40 000 eurų. Taip pat šeimai pinigai reikalingi brangiems vaistams randams minkštinti bei psichologo konsultacijoms. Dideles viltis Jekaterina deda į „Išsipildymo akciją“ ir nuoširdžiai dėkoja visiems geros valios žmonėms, kurie prisidės prie Kareno gijimo.
Prisidėti prie „Išsipildymo akcijos“ galima telefonu:
1891 – 3 eur
1892 – 5 eur
1893 – 10 eur
Informacija bankiniams pavedimams atlikti:
AB SEB banko akcijos sąskaita: LT89 7044 0600 0385 2791; Kodas 70440; Labdaros fondas „Vienybė“; Įmonės kodas 192000131.
AB „Swedbank“ akcijos sąskaita: LT06 7300 0101 1936 4074; Kodas 73000; Labdaros fondas „Vienybė“; Įmonės kodas 192000131.
AB Luminor Bank akcijos sąskaita: LT75 4010 0424 0261 9386; Kodas 40100; Labdaros fondas „Vienybė“; Įmonės kodas 192000131.
AB „Citadele“ banko akcijos sąskaita: LT19 7290 0000 0170 0188; Kodas 72900; Labdaros fondas „Vienybė“.
Aukojimas taip pat galimas per elektroninio aukojimo sistemą Aukok.lt
Visą interviu su J. Litvinionok žiūrėkite video įraše.
Laidoje „Lūžis“ įvairūs Lietuvos žmonės – tiek žinomi, tiek ir nežinomi atvirai dalinasi savo gyvenimo lūžiais: kaip jiems sekėsi priimti įvairius sprendimus, kodėl tai tapo svarbia patirtimi ir ko ji išmokė bei gali išmokyti kitus.