Apie pogimdyvinę depresiją kalbame „Tėvai paprastai“ studijoje, kurioje vieši vaikų teisių gynėja Neringa Martišienė ir mama, vizažistė Sandra Lukaševičienė – mėginame išsiaiškinti, kuo ji skiriasi nuo įprastinio liūdesio, ir išklausome istoriją apie Sandros motinystės pradžią, kuri iš tiesų prilygo siaubo filmui...
Prasidėjo nemigo naktys
Sandra pasakoja, kad gimdymas buvo sklandus, viskas vyko „pagal planą“. Grįžus namo, gimusiu anūku džiaugėsi visi – artimieji, seneliai. Moteris prisimena, kad tuo metu ir ji dar buvo euforijoje – vaikas lauktas, planuotas, ko daugiau norėti.
Viskas keitėsi prasidėjus nuovargiui ir nemigos naktims. Ėmė varginti išsekimas, viena krūtimi sunkiau sekėsi žindyti. „Viskas taip krovėsi, atrodo, ir džiaugsmas, ir pinasi viskas, toksai burbulas kraunasi, dedasi tos emocijos“, – prisimena moteris.
Pogimdyvinės depresijos požymiai
Šiandien Sandra svarsto, kad situaciją blogino ir hormonų pokyčiai. Ilgainiui, situacijai prastėjant, ji pati, atsižvelgusi į simptomus, suprato, kad greičiausiai serga pogimdymine depresija.
„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. „Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale.
Tinklalaidėje kalbame apie:
00:00 – pradžia
00:52 – Sandros istorija
06:02 – pogimdyminė depresija ir psichozė
10:39 – psichiatrijos ligoninė
16:13 – pogimdyminė depresija vyrui
21:46 – vieniša mama
27:28 – ryšys su vaiku
32:26 – kaip būti gera mama
38:32 – uždarymas į ligoninę
44:45 – kaip rasti gerą terapeutą
Pagalvokit.