Grožio vardas yra Lulu. Sveria 7 -8 kilogramus. Ir tokie mažučiai Klaipėdos zoologijos sode gimė pirmą kartą per 11 metų.
Lulu turi ir sesutę – Nalą. Zoologijos sodo darbuotojai sako, kad mažylių atsiradimui šiame pasaulyje labiausiai padėjo dėl koronaviruso paskelbtas karantinas. Mat jo metu zoologijos sodas nedirbo, todėl liūtės galėjo netrukdomos lankytojų ramiai lauktis ir pagimdyti štai šias smalsias liūtukes.
„Jie ir dabar gyvena su motina. Mes tik duodam papildomai mėsos, vitaminų ir motinos pienas. Nes motina kaip gamtoj yra taip, kad pati parūpina mėsos, o čia mes duodam mėsos, parenkam“, – sako zoologijos sodo savininkas Edvardas Legeckas.
Liūtukės yra piktesnės nei patinėliai ir visą dieną dažniausiai miega. O štai vakare jau pradeda dūkti. Vis tik juk liūtai yra nakties gyvūnai.
O liūtukių žaidimo draugai Draikas ir Motis. Tai dar du nauji zoologijos sodo gyventojai tigriukai.
„Tigriukai dabar taip pat gyvena kartu su liūtukėmis. Tigriukai jau yra pas mus ne kasdienybė, tačiau jų sulaukiame kas metai, tai didžiausia sensacija mums, kad liūtukės gimė“, – pasakoja zoologijos sodo darbuotoja Rasa Vėliūtė.
Klaipėdos zoologijos sodas džiaugiasi ir dar vienu mažyliu. Susipažinkite, čia Koris. Tai lūšies giminaitis iš Afrikos – karakalas. Deja, dviejų mėnesių amžiaus Korio istorija liūdna – mama jo nepripažino ir išmetė iš medžio, tad dabar mažyliui tėvus atstoja žmonės.
„Pats nealkiausias, pats pikčiausias. Visur nori eiti, kasti ir visur būti su žmonėm Ir nieko kito prie žmogaus nenori net prileisti. Jis tūri būti vienas pats su žmogum“, – teigia R. Vėliūtė.
Vakarų Europoje populiaru karakalus auginti namuose kaip naminius gyvunėlius. Zoologijos sodo darbuotojai turi žinių, kad ir Lietuvoje yra šeimų, kuriose savo vietą turi karakalai. Tarsi katės.