Nors šią savaitę sostinėje dar snigo, o pavasaris mūsų šiluma tikrai nelepino, visgi parke prie Neries jau pražydo sakuros. 200 japoninių vyšnių žiedus skleidžia jau 20 kartą ir, kaip tapo įprasta, pritraukia minias žmonių. Praėjusiais metais dėl pandemijos parkas lankytojams buvo uždarytas, tačiau šiemet juo pasidžiaugti galima gerokai laisviau.
Į sakurų parką plūstantys žmonės sako, kad tai – tikra atgaiva po metų, kai dažniausiai linksniuojami žodžiai buvo pandemija ir koronavirusas:
„Vakare būna ateinam su vaikeliu. Pasivaikščioti, pabūti, gerai praleisti laiką, pamiršti apie tą pandemiją, kuri vyksta, ir laisvai pajudėti.“
„Očen. Labai gražu. Tiesiog stebuklai. Mamą atsivežiau, jai labai sunku vaikščioti, bet tokio grožio praleisti neįmanoma.“
„Atsitūpkit čia šalia. Žinokit, kvepia.“
Štai vieni vilniečiai po sakurų žiedais ramiai pietauja:
„Kvapniai, labai saldžiai. Nes emocija gera, šviesu, jauku. Žiedai, taip sakant, atgimimo ženklas.“
Besiskleidžiančių žiedų apsuptyje vyksta ir akvarelės pamokos.
„Mums labai pasisekė, nes pirma diena, kai pradėjo jos skleistis, gavo saulės, tai dar nėra tokios visiškai sniegu apsipylusios baltu, bet labai gražiai mes matome pumpurus, kaip jie vėjyje plevena“, – sako akvarelistė Eglė Lipeikaitė.
Visgi retas kuris iš šio parko išeina be nuotraukos facebookui ar Instagramui. Kadangi sakurų grožis laikinas – jos žydi vos savaitę, dvi – žmonės skuba prie jų įsiamžinti ir dalinasi patarimais.
Na, o šias nuotraukas su draugais tarp žiedų socialiniuose tinkluose išvydę internautai jau kitą dieną atvažiuoja ir patys, tad pora ateinančių savaičių šį sakurų sodą pelnytai bus galima vadinti asmenukių darymo centru.
„Turim tokią tradiciją kasmet nusifotografuoti ir, vat, kai pernai buvo uždaryta, buvo taip gaila, nes sulaužyta ta tradicija ir neturim pernai nuotraukų su sakurom. Tai šiemet labai džiaugiamės, kad visgi paliko atvirą erdvę ir galime ateiti pasidžiaugti tais žiedais“, – pasakoja vilnietė Žaneta.
„Šitas tobulas sakurų kalnelis jis tiesiog priverčia mus ateiti ir fotografuoti. Norisi atsiminti. Nežinau kodėl. Tiesiog norisi“, – teigia vilnietė Ingrida.
Beje, šiemet Japonija ir Lietuva mini diplomatinių santykių 30, o kad visos pasigrožėti atėjusiųjų nuotraukos nenugultų tik į asmeninius archyvus ar socialinius tinklus, Japonijos ambasada skelbia konkursą „Sakuros Lietuvoje“ ir ragina nuotraukomis atskleisti keturias temas – sakurų grožį, pavasario atėjimo džiaugsmą, ryšį tarp žmogaus ir sakuros bei Lietuvos ir Japonijos draugystę. Visgi ir čia reikia laikytis saugumo.
„Labai smagu, kad žmonės lankosi, kad jie ir fotografuojasi, kad tai kelia jiems džiugesį, tai mes tikimės parke šiais metais daug lankytojų šypsenų ir prašome būti sąmoningais, išlaikyti atstumus, kad visi būtume saugūs“, – kalbėjo Vilniaus savivaldybės atstovė Ramunė Baniulienė.
Beje, prieš gerą savaitę šiame parke sakurų padaugėjo, pasodinti 17 naujų medelių. Visgi, Vilniaus miesto savivaldybės atstovė tikina, kad tokį medį kiekvienas gali pasisodinti ir savo kieme.
„Sakurų rūšių yra tikrai įvairiausių, o čia auga – lotyniškas pavadinimas būtų – prunus sergenti. Paprastasis variantas. Jie puikiausiai auga mūsų sąlygomis ir visoje Lietuvoje, tik, aišku, reikėtų jiems parinkti, kad nebūtų pačioje atšiauriausioje šiaurės vėjų užpučiamoje vietoje“, – sako R. Baniulienė.
Japonams, kurie jau maždaug tūkstantmetį švenčia hanami – sakurų žydėjimo šventę – jų žiedai simbolizuoja laikinumą, naują pradžią ir primena, koks yra trumpas žmogaus gyvenimas, tad reikia juo džiaugtis čia ir dabar.