Teisiamųjų suole 24-erių Mantas Šidlauskas atsidūrė už sukčiavimą. Tačiau jaunas vyras sako, neva pats tapo gudrių aferistų auka.
„Aš nesugalvojau, mane čia įvėlė Erikas su Marium, jie organizavo viską, aš apgautas buvau, čia ne aš organizavau“, – ginasi kaltinamasis M. Šidlauskas.
Ar tai tiesa, ar tik gynybinė versija, galbūt paaiškės teisme. Viskas prasidėjo dar 2018 m., pačiam kaltinamajam tebuvo 18. Gavęs pinigų iš kitų asmenų M. Šidlauskas nupirko vienos elektroninės parduotuvės akcijas ir tapo jos vadovu, bet įmonė veikė fiktyviai.
„Kaunietis kaltinamas, jog pasinaudojęs fiktyvios elektroninės parduotuvės vardu įgijo svetimą turtą, iš visos šioje byloje yra pripažinti nukentėjusiaisiais 256 asmenys“, – teigia Kauno apylinkės teismo atstovė Tautvilė Merkevičiūtė.
Kaunietis sako esąs nekaltas.
„Jie kaip ir sukūrė tą parduotuvę, atidarė ją mano vardu, aš važinėjau į Vilnių, visur ir jie man sakė, ką daryt, viską iš eilės“, – tikina M. Šidlauskas.
Pustrečio šimto gyventojų į sukčių pinkles pateko vos per savaitę. Sukčiavimo schema buvusi tokia: fiktyvioje internetinėje parduotuvėje pigiau nei rinkos kainomis parduodami mobilieji telefonai. Pigia preke susigundę žmonės pervesdavo pinigus, bet telefonų taip ir negavo. Dalis susiviliojo ir skelbimų portale patalpintais pranešimais apie parduodamus prabangius automobilius BMW ir Audi. Taip iš patiklių pirkėjų, mokėjusių avansą, susižėrė dar beveik 7 tūkstančius eurų.
„Byloje yra 246 civiliniai ieškiniai, kurių bendra suma yra kiek didesnė nei 88 tūkstančiai eurų. <...> Manoma, jog dalį gautų pinigų, kiek daugiau kaip 41 tūkstantį eurų, kaltinamasis išgrynino ir perdavė bendrininkams“, – teigia T. Merkevičiūtė.
Tačiau kaunietis sako jokių pinigų akyse neregėjęs, esą viską tvarkė kiti asmenys, jis neturėjo net prisijungimų prie sąskaitų ir internetinės parduotuvės. M. Šidlauskas teisinasi, neva kur įsivėlė, supratęs tik tuomet, kai į duris pasibeldė pareigūnai.
„Atvažiavo į namus pas mane policija ir išsivežė į Vilnių tardyt, ir realiai supratau. <...> Sąskaitos buvo atidarytos per mane, aš ir į banką važiavau. – Jūs matėte, kad ten krenta pinigai, ar ne? – Jiems kodai buvo atiduoti, tai žodžiu“, – ginasi kaltinamasis.
Pats kaltinamasis į posėdžius atvyksta. O štai nukentėjusiuosius apklausti teismui sudėtinga. Ir ne tik dėl jų gausos. Nukentėjusieji, nors ir pateikę ieškinius dėl prarastų pinigų, patys teisme dažnai nepasirodo. Šiame posėdyje iš trylikos kviestų nukentėjusiųjų neatvyko nė vienas.
Už sukčiavimą ir neteisėtą juridinio asmens veiklą maksimali M. Šidlauskui gresianti bausmė – kalėjimas iki 8 metų. Tačiau tokios griežtos bausmės kaunietis greičiausiai išvengs, nes iki šiol yra neteistas. O štai dešimttūkstantines sumas siekiančius ieškinius greičiausiai teks atlyginti jam.
Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.
kitaip pasakius, - jei randi internete kazka parduodant pusvelciui - nepervedinek nei visos sumos, nei avanso, nebent - apmokejimas pristacius uzsakyta preke ir isitikinus kad ji apskritai yra, ir - kad veikia tinkamai...
yra dar keli priezodziai:
skupus moka du kartus,
durna - ir baznycioje musa.
Telieka palinketi - kitiems - nepapulti i sukciu pinkles...