„Tai maistas, kuris yra gausus mikroelementų, biologiškai aktyvių medžiagų, kurių taip reikia mūsų organizmui. Suvalgę pakankamai nedidelį kiekį gauname didelę dozę tų visų reikalingų medžiagų“, – laidoje „Būk sveikas“ teigė sporto medicinos gydytoja Miglė Baranauskaitė.
Vienas svarbiausių klausimų – iš kur gauti ir kaip vartoti supermaistą? Dažniausiai tai yra augalinės kilmės maistas, kuris turi itin stiprių galių mūsų savijautai.
Supermaistu drąsiai galime vadinti peruvinę pipirnę, kuri padeda palaikyti tiek vyrų, tiek ir moterų lytinį potraukį, palaiko ištvermę, natūralią energijos gamybą ir mažina nuovargio jausmą.
Supermaisto savybėmis pasižymi ir rausvoji radiolė, kurios unikalumą lemia pagrindinė sudedamoji dalis – rosavinai. Radiolės priskiriamos adaptogeninėms žolelėms – jos padeda organizmui prisitaikyti prie protinių ar fizinių iššūkių bei atkurti pusiausvyrą. Reguliariai naudojant radiolės ekstrakto produktus lengviau pakeliamas stresas bei kiti emociniai iššūkiai.
Taip pat supermaistu galime vadinti goji uogas, kurios daugeliui geriau žinomos kaip ežiuolė.
O kokių produktų su tokia gera sudėtimi turime Lietuvoje?
„Lietuvoje mes taip pat turime tokio maisto. Tai, pavyzdžiui, česnakas, linų sėmenys. Česnakas yra visiems labai gerai žinoma daržovė. Turi daug priešvirusinių medžiagų, vitaminų, mineralų, kurie yra yač svarbūs, kai jau ateina šaltasis sezonas. Šaltalankiai auga Lietuvoje, tai yra lietuviška uoga, kuri gausi vitaminais, vitaminu C, kurie kaip tik šiuo metų laiku būtų naudingi“, – aiškino specialistė.
Kai kuriuos produktus turime ir galime naudoti natūralioje jų formoje, tačiau tik maža dalis jų auga Lietuvoje. Tad ką daryti, jei norite sustiprinti organizmą Lietuvoje neaugančiais supermaisto produktais?
Plačiau apie tai – vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Būk sveikas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:30 per TV3 televiziją.
VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA: